Ksamili e gjen veten me shkelmin në fyt


#198

Tani qe ca na çajne bidhonin apo legenin me " lexo ketu" apo " shiko atje" kjo esht ividentte. Jemi be qi para se me çel çelsin e dritave n’toilet pysim vehten “ça ka parashiku ay defteri per ket gjestature”?


#199

Plake te doli dremitja e tu hapen site…mos fillo te kelthasesh pompino …pompino. … se ska mo Skraparllinj.
Po mir me sa me shpejt te ambientoheni me faktin qe ka edhe seks anal ne ket bote me mire do jete edhe per ju…:grinning:


#200

Ketu do te te jepsha te drejte, po ta krahasojme kenaqesine materiale me kenaqesine shpirterore, por per mua nuk jane njesoj. Pastaj po te vidhja apo abuzoja diçka nga publikja, thesari, taksat, etj vlera monetare, i binte te hidhja poshte ter rekomandimet dhe predikimet e VQ, qe ti fatkeqesisht nuk e ke lexuar, prandaj dhe te shfaqet kjo mangesi e ky konceptim i gabuar.


#201

CEr VQ do lexoj ay…Po nuk thith Ay mer yahoo…veni ndonje video clip te shkurter te Marlonit…dhe e gjen paqen ene ai


#202

eshte e njejta gje, ne thelb nuk ka dallim midis shpirterores dhe materiales, dhe eshte pikerisht Peshku shembull i shkelqyer per kete. Ktu eshte e pamundur te vidhet monedhe, por mund te vidhet reklame, dhe ne fakt kjo eshte bere nga gjysem anonime qe e kan perdor Peshkun per t’i bere reklame vetes, e me te arritur qellimin duke u bere dikushi ne shoqeri, kane hequr tere shkrimet e tyre nga Peshku, dmth kane vjedhur 2 here Peshkun.

Pra ka rendesi komportamenti prej hajduti, nuk ka asnje ndryshim te vjedhesh reklame shpirterore ne nje ambjent shpirteror, dhe te vjedhesh monete materiale ne nje ambjent material.

Ne te dy rastet rezulton hajdut, perdor publiken per interes personal.


#203

Per ty s’ka dallim, por per mua ka, nuk eshte e njejta gje, biles edhe vjedhja materiale ndaj publikes, magazines, dyqanit, shtetit, ka ndryshim te madh ndaj indivitit. Ti, une, ai, ajo, ata, ato, vjedhim me lehtesi ne publik, por kur vjen puna te vjedhesh individin, familjen, tjetrin, ngurrojme. Disa kode morale na ndalojne.
Po ta ngresh problemin kaq budallikshe siç e ngre ti, te hiqesh i hyjnor duke qene toksor, mua me duket hipokrizi dhe e teptruar ne shfaqjen e saj sa me sterile.


#204

@Vlonjat,
lexo pak, lexo. Pjeri thote nuk e ka shume problem te vjedhe pronen publike.
3-0 per EB! paska pas te drejte.


#205

çdo hajduti toksor i duket nje jo-hajdut si hyjnor! Dmth qe nuk ka njeri qe nuk vjedh, te gjithe vjedhin, por ca jane te sinqerte si puna jote, e ca te tjere jane hipokrite qe hiqen si hyjnore, çoç ju duket vetja.

Kjo eshte ideologjia e hajdutit, mbrojtja nga vrasja e koshiences, plus maskaralliku qe vjedhin te gjithe, por un edhe kur vjedh jam superior, sepse e pranoj qe jam hajdut toksor, nuk mbahem per hajdut hipokrit hyjnor.

O idjot, çer rendesie ka qe vjedh pronen publike apo personale, Hajdut je njesoj!

Perveç kesaj vjedhja publike eshte krim me i rende se vjedhja personit, sepse publikja ka rendesi me teper se individi. Por kjo nuk mund te kuptohet nga hajdute idjote te publikes.


#206

Bredho jane figura super te dikredituara si ne nivel nacional socialist por edhe ne ate internacional komunist. Shume shoke kane pasur dyshime per “X”-in si agjent dopiorol i sig.te shtetit te diktatutes se proletariatit. Ka shume pikpytje dhe hije ne biografin e "X"it


#207

Pjerino cer Beqir Balluku mer , ti paske qene i urryer nga Pllenumi si Koci Xoxe. Nejse nigjoji keshillat e shokeve, reflekto dhe ndoshta mendo qe VQ ta djegesh shkrumb e hi… ne shenje revolte qe mos e lexojne mo njerezit e te vdesin Injoronta. Per Shqiperine mos mendo mo se e ke lon ne duart te sigurta tek Shkaba e co…dhe veq dite te mira do vijne.


#208

Ore hajvan, mos me detyro te dal jashte kultures time, per ty eshte keshtu, per mu eshte ndryshe, ta thashe qysh ne fillim, nje reklame, nje shfrytezim (pozitiv) per te perdorur faqen publike per te thene diçka personale, nuk ka noi gjo te keqe dhe nuk mund ta krahasosh me nje vjedhje/abuzim te prones publike. Ndryshojne gjerat edhe n’mes vjedhjeve, nuk mund te quhet njsoj vjedhja qe Robin Hudi iu bente lordeve per t’ua dhene te varferve me vjedhjen e qe ben nje pushtetar. Mos mendo shabllon, qe te dukesh steril, se dukesh ne mos hipokrit, te pakten egoist.


#210

gentlemen , please act your age .


#211

Shprehja e shekullit!


#212

Ho ho ho, kjo eshte estrade fare. Mos o zot te ngelemi pa xhevaire te tilla.


#213

bomba e madhe plasi!


#214

Na kishte fol ai shoku nga Pd-ja qe i lutej “X” per nje takim me bosat e Pd-se por ky i thoshte jo sot po neser se nuk ia bente zemra ta prezantonte . Ne (dmth ti) vazhdonim ta shikonim me nje sy dashamires. Po ky paska qene harram fare more zoteri. Na doli borxhit ay shoku opozitar.


#215

Vlonjato, duke qene se aludon per mua , sille ate tregimin kur flas per takimin me Bradin, jo per gjo por te shohin te tjeret se sa bllof del me gricjet e tua.


#216

Eh Ksamili i shkrete. Sos mutrat sheshit po s’te le as reklama e VQ-se rehat.


#217

Qeveria! Ajo i ka fajet! Jo ti


#218

VQ mos eshte shkurt per Vari Qillot?