Kultivimi i kanabisit u rrit me pesë herë, thotë Departamenti i Shtetit

Teksti mbi Shqipërinë në raportin e DASh. Volumi 1 - Narkotikët

Teksti mbi Shqipërinë në raportin e DASh. Volumi 2 - Pastrimi i parave


Kultivimi i kanabisit u rrit me pesë herë, thotë Departamenti i Shtetit :cop:

Tahirllëku i fundit. Servilizëm me urdhër në Polici

1 Like

Po ku e mbjellin mo vlla, se Ky sla pellembe shesh pa e shtru me gurë

2 Likes

Ju te edi rames pse nuk hani m*t ne kete teme?

U rrit pese here kanabisi, gruja edi rames e alfred pezes u bene pronare bankash.

Edhe nje premtim tjeter i mbajtur!

Eee, u rrit u rrit, po puna eshte se sa u shit, ketu sikur s’jemi mire me planin, se shitja eshte vetem dy-tre here me shume, dhe nuk korrospondon me rritjen 5-6 here, se fajin e kane italianet qe kapin gjith ato kilo, eee.

nje fjali: mos besoni njerezit e Saliut!

Po gjithe ato vende pune qe u hapen per kultivimin korrjen tharjen paketimin nuk e quan ti Pjer!!?

Natyrisht i dashur, natyrisht, po ç’e do se jane ne te zeze, kalojne ne regjistra te tjere.

Luan Rama ndaj qeverisë: Raporti i DASH alarmant, të luftohet trafiku i drogërave! Problemi ka qenë dhe mbetet oligarkia, jo LSI-ja

…që Shqipëria të mos vazhdojë të bëjë më spektakle me transmetime televizive të policëve që çohen për të korrur kanabis apo lëndë të tjera narkotike.

Ambasadori Britanik Duncan Norman

Shqiptarët kontrollojnë 50 % të tregut të kokainës në Britaninë e Madhe si dhe janë shumë të përfshirë në trafikimin e drogave të tjera gjithashtu. Shqiptarët përbëjnë një nga grupet më të mëdha të të burgosurve në burgjet e Britanisë si dhe shqiptarët janë një nga grupet më të mëdha që hyjnë ilegalisht në Britani. Shqiptarët tentojnë që të bëjnë gjerat mirë dhe një nga këto gjera është edhe krimi”.

dhe per kete fajin e ka Rama qe eshte ne pushtet qe nga 2013?

Dicka qe s’kuptoj une dhe ndoshta shoket komuniste te PDhit mund te na spjegojne eshte kjo statistike:

Policia e shtetit ka bere 1,349 arrestime vetem ne 2016. Nga keto Prokuroria e Krimeve te Renda paska cuar ne gjyq vetem 55 raste kundra 81 te akuzuarve dhe nga keta Gjykata e Krimeve te Renda ka denuar vetem 65.

Fajin e ka Saimir Tahiri!!!

He mo sdoli ndonje kamunist nga PDhi me na spjegue matematiken or tie