Leter drejtuar kryeministrit shqiptar, Edi Rama

Dje Spanja bleu 9000 kite te shpejta tek nje kompani Kineze. Sot doli qe te 9000 kitet nuk benin dhe ishin difektoze. Pergjigja e Kines eshte qe kompania nuk ka license dhe faji ishte i Spanjes qe ble ne kete kompani. Kaja Kina none dhe mos befshi kurre hajer.

1 Like

ose ndoshta ne Pjer Llashes

1 Like

nderkohe neve

https://javanews.al/covid-19-ruci-e-kryeparlamentaret-e-rajonit-leter-be-se-lejoni-eksportin-e-pajisjeve-mjekesore/

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

kush tha qe eshte ndaluar exporti i mjeteve shendetesore dhe humanitare ne kete kohe pandemie.

ne kufirin e shume shteteve, ndalohen (jo 100% ) makinat personale, qe levizin kot me kot per vizita, nderkoh qe lejohen kamionat me ushqime, me medikamente dhe makinat personale te infermieve ambulant qe kontrrollojne pacientet e tyre.

thuhet ne kete kohe “lufte” , se duhet lexuar libra, por a jane hapur librarite ne shqiperi, apo i kane mbyllur fare, si kafenete,

Faji me i madh perfundimisht eshte i spanjolleve qe nuk i prodhojne ne vendin e tyre dhe kenaqen duke paguar pak.

Cfare po lexon keto kohe?

V.Q.

image

2 Likes

Pjer kush ta perktheu gjuhen barbare te karikatures qe dhe pelqimin?

1 Like

gjuhen barbare nuk e morra vesh por pashe reklamen :grinning:

Amon blini Met Autorin?

dje policia belge, iu ka vene gjoba disa shoferve, 250 euro, pasi i shihte me 3-4 veta ne makine, nderkoh qe rregulli e thote se mund te udhetosh, vetem me 1 person

do ishte mire qe Pallosh Kopani, ti ndigjonte keto zerat e popullit qe telefonojne ne media

ku eshte Pallosh Kopani, te shohi kete skandalin, ku policat budallenj, nuk dijne te bejne dallimin ndermjet kafenese dhe sherbimit social

natyralisti shqiptar, qe ka gjetur zgjidhjen per corona-virusin, interesante ;

e çuditeshme, as gazetari nuk e besonte, ishalla semuret me corona ky gazetari, dhe me e forta, te sherohet nga ky doktori popullor :yum:

ajo qe me pelqeu me shume ne kete artikull, ishte komenti i Devollit, a i lexon kopani keto, a njihet me realitetin shqiptar ai, apo ndigjon vetem ca zera,
http://www.gazetadita.al/rama-rezistence-per-ekzistence-ne-do-tia-dalim-me-shpejte-se-shume-te-tjere/

**[Devolli]

Kryeministri Rama na thote se,

-“As Amerika nuk ka ilaç për këtë luftë, përveç mbylljes brenda””
Jo more z.kryeminister,ti flet percart dhe mashtron keq!
Kemi femijet ne SHBA dhe vertet ata punojne nga shtepia ,por kurre nuk eshte urdheruar mbyllja e supermarketeve ushqimore dhe as eshte ndaluar dalja e pensionisteve per te blere ushqime atje!
Perkundraze supermarketet jane te hapura gjithe diten deri ne oren 21.00,gjate gjithe javes,ndersa per pensionistet jo vetem nuk u eshte ndaluar dalja nga shtepia per furnizim,por jane favorizuar qe te furnizohen 2 ore resht para hapjes se supermarketeve per qytetaret dhe qe te mos kene kontakte me shume njerez!
Por nga ana tjeter ne SHBA kryerja e blerjeve ne shumice dermuese kryhet me karta e shume pak kesh,se atje blerjet on line dhe 1 here ne jave jane rregull i zakonshen ,ndersa ketu as qe mund te pretendohet kjo gje!
Si mund te pretendoni ju si qeveri qe njerezit te blejne on line.kur ju keni lene me djallezi gati gjysmen e bizneseve te jene informale dhe 37% te punonjesve qe punojne ne te zeze duke i shkaktuar shtetit miliarda euro deme?
Por juve nuk ju interezon qe te zvogelohen ne maksimum blerjet kesh ,te pakten per rrogtaret e shtetit,te bashkive dhe bizneseve se keshtu do dalin zbuluar te gjithe bizneset informale,punonjesit ne te zeze dhe mashtri qe behet me gjoja rrogat e vogla te tyre se u jepen ca me banke e ca nen dore!
Pse nuyk e kerkoni kete gje?
Se jeni pushtet i pa afte e i korruptuar!
Perfundimisht:
Ne shtetin e Michiganit qytetareve u lejohet te levizin vetem per furnizime me ushqime ne supermarkete,per furnizim me karburant dhe ne farmaci!
Dhe per asnje rast tjeter!
Per ata qe shkojne ne pune eshte rregull tjeter!
Kjo ka bere qe njerezit te mos dynden ne orare te shkurtuara por gjate gjithe dites e javes!
Thirri mendjes,o z.kryeminister dhe leri shfryrjet e turfullimat se nuk te kuptoka ty populli!
Je ti qe nuk njeh realitetin dhe as hallet e popullit!
Fole edhe per urine se nuk ekziston?
Turpi te mbulofte!
Po ata mijra njerez te ngujuar qe jetojne pa asnje ndihme,pa drita,uje,tv,shkolle,cerdhe,kopshte etj mos te duken se jetojne ne hotele me 5 yje si zotrote?
Ke vajtur ndonjehere ne ato familje te shikosh se si eshte mjerimi dhe uria?
Mortja qe nuk te ha o sharlatan!
Po ata mijra njerez,prinder e femije qe germojne kazanet e plehrave apo lypin rrugeve mos te duken te gjithe se kete pune nuk e bejne se vuajne nga uria?
Po ata mijra pensioniste,te vetmuar,qe u jep nga nje lemoshe qe vetem per buke thate mezi u del,mos te duken si vipa?
Po mijra ROME, qe jetojne ne kasollet me plasmas,mos valle te duken se rrojne ne keshtjella si ajo e jotja?
MORTJA!
MORTJA!
MORTJA!

topi bam e ti ham ham, nuk u lodhe o kopan?

manjola, po a i ndigjon zerat e popullit ai, a e pe ate gruan e vjeter qe po vdiste per te ngrene, per buke, se s’kish as nje ndihme, çoku i jepnin komshinjt, por tani me coronen ishin rrallu dhe komshinjt,
a i sheh lajmet ti dhe ai, a i ndigjon zerin e popullit ne programet e mengjezit ne tv,