Letra e profetit Muhamet drejtuar murgjëve të krishterë


#21

ne mos keta, atehere osht i modh Trebeshina, sepse njoni duhet te jet i modh se s’ben!


#22

piktori me i mire shqiptar aktual, eshte Enkelejd Zonja, fierak me duket.
po patet ndonje lek, ketij blejini ndonje tabllo sa i ka akoma te blershme (jo shtrenjte dmth). dhe do t’i lini me leke kalamojt tuj.


#23

komentuesi me i modh aktual eshte InkuizitoriMoth, lanabregas me duket!

si gjithnje arritem aty ku u nisem, qe eshte leku qe te bo te modh! Pranej jan t’mdhej mikroborgjezet, se kan leke!


#24

ndersa nje piktor i madh i pa njoh akoma nga publiku, por qe do te ndodhet ne muze pa dyshim me vone, eshte ky ketu.


#25

ky ktu osht piktori mo i moth i epokes ngambrapa:


#26

e ke pa filmin italian La Grande Bellezza ?
çfare kupton prej tij ? e ke detyre shtepie kete. :stuck_out_tongue:
e forta eshte qe vete realizatori italian nuk e dinte vete, ngaqe ai kish vene ne ekran, Skenarin e nje shoku te vet, pa ja kap dot mbrendesine. ku e kish ky hallin dmth.

sepse qe thu ti inkuizitoro, ai qe Krijon, e ka NJE HALL. nuk krijon kot.


#27

po ti e ke pa filmin La Grande Abbuffata? Filmi modh vallaj! Po qe i zoti ta kuptosh ku e ka hallin kjo skena me kuptim t’thelle filozofik mikroborgjez. Neqoftese nuk e kupton, kerkoji ndihme kinofileve mikroborgjeze Stalker, Korrikse, Albanoid qe i din t’gjitha t’mdhojat e t’mdhejve.


#28

Idhulli i orthodoksit korcar pe Devolli antiislamik i thekur.


#29