Liqeni i Thatë, një m2 700 Euro, pa rrugë dhe plot plehra


#1

Ndërtuesit në Tiranë u janë qepur kodrave të periferisë së saj, dhe duke abuzuar me faktin se janë pranë kopshtit Zoologjik apo parkut të Liqenit, kanë rritur çmimet e shitjes së apartamenteve, por midis blloqeve të pallateve nuk janë munduar të rregullojnë asgjë, siç edhe tregohet në këto fotografi.


#2

Sa gjynah! Nje zone qe kishte mundesi te ishte mrekulli urbanistike e gjelberimi, me ajer e diell. Sa te ngushte jemi ne mendje e shpirt, reflektohet ne ato qe ndertojme.


#3


#4

Po mire keta e kane blere apo jua kane falur apartametin?


#5

Kamuna e parisit Kjo?:smile:


#6

kush i blen keto shtepi, apo jane te gjitha bosh?


#7

Ah cfare teme! Tamam per kafen e mbasdites. Po me qafsh si mund te ndertosh ne koder, se kuptoj? Kjo foto merr cmim nobel per perqasje depressioni postmodern shqiptar.:confounded:


#8

Mund te ndertosh ne koder, ne mal, ne Hene, ne Mars, nen uje dhe kudo! Problemi eshte qe i gjithe parku i kodrave te liqenit ka qene zone e vecante e mbrojtur nga shteti, vend ku nuk lejoheshin ndertesat per banim. Aty nga fundi i viteve 90 dhe fillimi i viteve 2000, nisen disa ndertime te para. Kush ua dha lejen? Ku u bazua kjo leje? Ka hetime nga prokuroria? Ka shtet? Nese nuk ka shtet, kot qe flasim! Edhe para 10 vjetesh, edhe para 5 vjetesh u fol qe te mos lejohen me ndertime ne ate vend, mirpo pse u fol dhe kujt iu fol (ndoshta murit!), -kjo mbetet enigme, si shume gjera te tjera ne kete vend! Pra? perfundimi? Ky vend ka marre fund dhe vetem nje lufte ose nje diktature e rregullon!


#9

Po si vazhdojne e ndertojne akoma, kur ka shpia te lira (te reja e te vjetra) me 300-400 euro m2. Ndertimoret, ose jane budallenj/miop, ose i kane para te fituara lehtesisht.


#10

Kandahar hesapi.
Pastro paret e drogut, futi i te legalizume per zgjedhjet :frowning:
Turp. Skandal.


#11

100 mije here me e bukur Kamza…


#12

Rruga “Eduard Shalsi” :))


#13

Edi rama o pallosh
Ja fut pordhe pa hanger grosh!