Lonely Planet rekomandon plazhet shqiptare


#22

Mbushur me lokale e hotele eshte …me banjo plot…cdo hotel ne rere qe ka pishine ka kafene e hale perjashta…ke shkuar ne Durres zotrote??? Megjithate fakti qe eshte mbushur plot tregon se nuk eshte aq keq.


#23

Edi Rama i ka fajet kaposh. Ai del cullak ne plazh dhe njerezit ndjekin shembullin. S’ke c’i ben, i ka jeta keto.


#24

Si Edi Rama duket kaposh, se ai eshte allasoj, vesh sutjena e paruke.


#25

Across Gaza, Palestinians took to the beaches to cool off one day after the signing of the tahdiya


#26

Turiste jane kta ne Plaestine o Kapo? Se atje ne Durres veq durrsak nuk ne ate plazh plot me njerez.
Durresi ka problem tjeter…plazhi me i madh ne vend nuk ka PLAZH PUBLIK cdo gje e kane privatet e me von cadren duhet te paguash leke dikujt…ky eshte problemi i madh i Durresit. Tani Edvini veq reklama per turizmin e ky opozitarizmi 2 leksh alla Lsi apo sonila Meco tu shajt venin tend nuk funksiono.
Shqiperia eshte vendi me i varfer ne europe e turizmi mbahet gjalle nga veprimtaria amatore e individive…bereqaves nuk eshte keq them une Kaposh, per cfare ofrohet.


#29

Ku jane plazhet e fshehura ktu? Vec kalaja e Beratit, Butrinti dhe Bunk’arti me doli…


#30

:stuck_out_tongue_winking_eye:


#31

Bame ke kohe qe je ne shqp? Me kete kafen e mengjesit dhe lokalet qe nuk jane hapur akoma ne oren 6h00 me kujtove nje eksperience te njejte nga akademia deri te porta e pashalimanit. Asnje lokal per be hapur per nje kafe mengjesi. Pyeta nje roje kur e hapnin lokalin ( diku aty pas pikes se jonufres) ngaora 8 me tha. Mire mire i thashe gjume te embel. Ehhh…turizmi…populli…emigrantet…nuk ka leke…pa pune…eshte bere keq…


#32

Kaposh, mo u boj racist…ti do me hudh bumjen ne Durres e Prishtine, mduket…qe te mos kete njeri e ta kesh shkembin e Kavajes privat. Flasim per plazhe prane qyteteve e ne sme beson Barcelona i afrohet Durresit, por me rruge shume me te mira, me hapesira publike e transport publik te lirshem e la Rambla te mbushur me artiste…plazhi rremuje eshte edhe atje…Plazh pran Qyteti a metropolit jo plazh Caraibes…


#33

Si u bo muhabeti I atij parashikimit tend gjenial se me krizen financiare Te greqise shqiperia do I merrte turiste greqise ?


#34

Po i merr them ose po inkorporohet me turizmin Grek. Numri I turisteve ne Shqiperi po rritet nga vitine vit dhe po nxjerr ne pah problemet e turizmit ne Shqiperi. Dhe ka kuptim se Shqiperia eshte e panjohur dhe e lire. Une bej ktu pushime te shpeshta ditore dhe pa 300$ Fits per 3 persona, pa hotel e me ushqim plehre nuk te del… me $300 dita ne Shqiperi Ishte me mire…ne greqi 150 evro me shkonte peshku pa te tjerat. Mua me duket se turizmi familjar eshte mire ne Shqiperi se kaq e kan kurrizin. Nuk kam Macdonald e Starbucks…e drejte


#35

Llafi ishte qe turistet do I largoheshin greqise e do zgjidhnin shqiperine .mirepo rezulton e kunderta shqipot si deshmon ralf gjoni po shkojne ne greqi e po kenaqen aq shume sa s’iu bejne kembet Te kthehen :blush:


#36

Ralfi gjoave gjithmon ne zgreqi e kan bo pushimet se Jan LSI e Pari…Shqiperia eshte e re ne turizem e smund te krahasohet as mal te zi e as Greqi, por mund te terheq tourists sic e Kum thone…eshte ne rruge te mbare…money talks …cdo vit ka me shume tourist…pjerini e qeveriu duhet te bajne me shume


#37

Pa drita , pa uje , pisllek gjithandej , sherbimi neper lokale per faqe te zeze .
Paskan mor noj lek nga Rilindja keta te Lonely Planet , na e nxine faqen faqezinjte , te pakten mos paguani per te na nxire faqen o faqezinj.


#38

http://skanderbegtours.com/nl


#39

Ja si genjen si derr ky qe i beri mami dasmen .

http://www.lapsi.al/lajme/2017/07/21/video-fakt-si-g-njen-erion-veliaj-p-r-ndotjen-n-tiran#.WXHpPGKGPIV


#40

Lexova qe ishte mbytur nje turiste ne Ksamil. Une s’mbaj mend te kete patur kaq shume viktima ne plazh nje sezon turistik. Cfare ka bere vaki? Vijne me shume njerez qe s’dine not apo deti me i trazuar sivjet? Roje bregdetare s’ka patur ndonjehere keshtu qe mungesa e tyre s’eshte arsye.


#41

Brado, sidoqofte, Uriahipi punon me mire se Palloshi, biles nga puna qe ka bo ky, ka perfitu Palloshi.


#42

Palloshi ka marre cmim nga OKB-ja si kryebashkiaku me i mire ne bote ne 2004. Lali Eri eshte pak larg atij niveli. Per PR ama ja ka kaluar Rames, s’te fal hic. Ja mori doren me Mjaftin. Tani eshte bere ekspert.


#43

Palloshi vertet mori çmim nga “OKB” , por ne ate kohe u krahasua me paraardhesit qe nuk kishin bere noi gje te madhe, plus qe beri ato fasadat e pallateve, gje qe kendej ne perendim kuptohet si pune artistike, ndryshe nga Shqiperia qe e kuptojne si demagogji :grinning: