Macron mund thellësisht Le Pen në Francë

Donald Trump – Presidenti i SHBA-së
“Përgëzime Emmanuel Macron për fitoren tënde të madhe sot, dhe për zgjedhjen si Presidenti i ardhshëm i Francës. Me zor po pres të punojmë bashkë”

Balkanweb

ky eshte nenshkrim i Pakti i Mossulmimit midis Stalinit dhe Hitlerit!

1 Like

Congratulations to Emmanuel Macron on his big win today as the next President of France. I look very much forward to working with him!
DJT

Kur s’ke kauze do sajosh dicka. Sicilistet duan ta paraqisin PD- ne si perkrahese te cdo gjeje regresiste ne bote, por vetem qe skane kurrfare argumenti per kete.:stuck_out_tongue:

1 Like

po po, ky eshte teksti i Paktit Mossulmimit, e maj men si sot, e firmosi fon Ribbentrop, fashist qe ja ka palluar mamane Stalker, dhe Molotovi, komunist qe ja ke palluar baben ti. E maj men mire, dy dite me pas rashe nga kali dhe mbeta qytrym gjithe jeten, qe atehere nuk harroj asgje.

Vive La France, Vive la démocratie!
ah se harova,
Vive l’Europe unie

1 Like

vive le roi, vive la pucelle d’orléans!
se harrova bolshoj teater

Po pra, nuk ka asnje lidhje. Bashes ti roje miloshevici, me fal dmth fazllici dhe shpellari i vicidolit.

nuk ka fituar gje thellesisht, te turi i pare duket sesa ka bere realisht nje president ne France, tek i dyti, zgjedhin ate qe konsiderojne me pak te keq apo te rezikshem.

jane kundra Soros te dy.

ps: i shkeput nga aktualiteti shqiptar prej disa muajve, i hudha nje sy ketyre artikujve te faqes se pare, dhe mora vesh, qe basha paska dal hapur kundra soros (nuk paska per te fituar kurre ne zgjedhje qe nga ky moment) po shoh gjithashtu qe te njejtet toça kane ngel si komentues te perhershem. ne fakt duhen vite per permiresim niveli (mbi 150 vjet normalisht), keshtuqe kemi kohe.

Ke dhe s’ke të drejte. Në Turin e parë Macron mori 24%. Sigurisht nuk eshte shume (pra ke të drejte). Historikisht, në turni e parë, dy kandidatet kryesore të dy forcave kryesore politike franceze kanë marrë zakonisht 27-28%.
Por Franca eshte shume e fragmentuar, politikisht, aktualisht. Në vend të dyte Le Pen mori 21%, por Fillon (e djathta) dhe Mélenchon (neo-komunist) moren respektivisht 20 dhe 19%. Pra vendi i dyte, trete dhe katert aty-aty ishte. Ndersa vendi i parë (Macron), gjithsesi më i distancuar (24%).

Në Turin e dyte, 65.9% i Macron-it eshte historik. Asnjehere (me perjashtim të fitores se Shirakut kunder Le Penit plak 80 me 20%) nje kandidat nuk ka fituar me më shume se 53-54% (54% quhet shuuuume në France). Kshu qe nuk eshte se nuk ka fituar “dhe aq thellesisht”. S’ka por edhe KA fituar

hajdar bukuroshi, si te komentosh, si te mos komentosh toç mbetesh. Ja ti psh je toç qe nuk komenton por rri duke lexuar mbas ferre ne pozicion galiç tu dhi, pastaj nderhyn me breke neper kembe per te na treguar çfar ke dhi.

he mo, ke stdjuar ndonje çike artin mesjetar tu dhi mbas ferre?

1 Like

Kane dhe dicka tjeter te perbashket: Mezi u del gjumi ne mengjes dhe kur zgjohen i shikojne qe te dy lajmet tek CBC-ja jo tek CNN-i, te cilin e urrejne qe te dy keqaz, me shpirt.

duket shume se kish perballe ekstremin e djathte. te kishte te djathten tradicionale Macron nuk fitonte kurre.
zgjedhjet ne france i vendos SHTYPI. kandidati i shtypit per te fituar zgjedhjet ishte (plaku) Jupe. mirepo kllufat pleq te te djathtes nuk e kuptuan lojen dhe zgjodhen kundra propagandes te shtypit, Fillon (me programim me te mire dhe si burre me dinamik e qe mund te kishte kapacitet te bente ndryshime) thelle-thelle ky Fillon eshte anti çifut. kete shtypi e shkaterroi, e diskreditoi dhe ai prap gati sa nuk fitoj. i beri gati 20%. etj, etj.

hajde toçat e blogut diskutoni me hajdarin t’ju perdore si leter higjenike per sume fashiste antiçifute.

une s’rri mas ferre, se ketu me sjell deshira per diskutim (e kam dobesi kete). se kam shkel me kete faqe qe nga muji gusht. bile nuk ma pranoi nickun qe kisha, e u detyrova te rishkruhem.

Nuk e kuptoni qe sot ne bote, fiton vetem kush del ne krah te cifuteve? Ata zoterojne mediat, tregetine, juristat, diplomacine, dhe mbi te gjitha BANKAT, me ane te te cilave kontrollojne gjithe te tjerat. Nuk del dot kunder tyre. Praktikisht USA dhe Canada jane dy shtete nen kontrollin e tyre.

edhe franca po ashtu. edhe shqiperia u be. te gjithe, sepse ata presin me gershere leket qe mbajne te gjithe sistemin. dmth çi qi tomen, le te jene, deri sa na japin leke hua me te cilat jetojme pa shume lodhje. gjithe puna do te varet sesa ky sistemi do te jete ne gjendje te ece. jo per shume mendoj, jo me shume se 25 vjet (si ç’do sistem tjeter edhe ky pas nje çerek shekulli do te korruptohet)

hopla Teoria e Komplotit, teori fashiste, i erdhe per shtat hajdarit. Edhe stalkerit i erdhe per shtat, meqe ka votu bankjeret çifute, pranej Stalker fitoi, ja qiu nonen te djathtes me penisin e bankjereve çifute.

nuk habitem qe mbeshtetsit e PD’se te jene te paret ata qe perqafojne teorite konspirative

1 Like