Macron mund thellësisht Le Pen në Francë

jo keq, edhe 25 vjet te tjera te garantume, paret i kemi te garantume qe e majta te palloje te djathten dhe anasjelltas.

komplotiste e ben kete teorine, gabimi se kujtohet qe e gjitha kjo behet me qellim nga nje kryesi boterore. kur ne fakt kjo shtyhet nga te njetjat forca qe shtyjne edhe demokracine, nga deshirat e vogla te njerzve te ulet. asnje nuk do ndryshime te thella, se ka me shume gjasa te humbe sesa te fitoje.
plus pastaj qe çifutet i kane dhene provat historikisht, qe ne amulli e bile anarki ata nuk humbin por dine te mbijetojne. si popull i vjeter kane kaluar nje qind sisteme te ndryshme. popujt e tjere jane zhdukur por ata asnjehere. atehere le te bohet mut, me mire sesa te ket rregull dhe HIERARKI. shqiperia me mire te jet amulli sesa me Enver. s’le diktatori me mize me lujt, jo me me spekullu.

ashtu si populli jone pellazg qe kurre nuk u zhduk … dhe sot drejton boten

Në fakt, për ti dhene hakun, kete teorine konspirative me çifute, në France, as vete Le Penistet nuk e thone. NUK e degjon, lexon, shikon kerkend.

Vetem ca kokrra shqiposh e thone.
Jemi të papare !
:joy:

as çifutet nuk drejtojne gje boten. ruajne veten e tyre sa me gjate te jete e mundur, se gjithnje i masakrojne ne nje moment te dhene historik, kur ballancat ekonomike prishen.

Ku e pe teorine konspirative ti tek ato qe thashe une. Jam une ai qe duhet te them me plote gojen, qe ju te majtet i bazoni gjithe argumentat tuaja, ne shpifje dhe teori konspirative, ne mungese te argumenteve te vertete.

ndalohet me ligj te dalesh hapur, denohesh me burg per antisemitizem. po veç kur je naiv nuk e sheh qe kjo luhet nen rrogoz.

Edhe në blogje? Forume??

Pfffff :joy:

kudo, denohesh. pastaj ne france nuk te bejen gjyq per kesi çeshtjesh, sidomos po te jesh i zgjuar (si çjane ca shkrimtare psh). ata te diskreditojne dhe te presin leket. te veshtiresojne jetesen dhe s’ke me tribune ku te flasesh. dhe ti je nje HIÇ pastaj. siç u zhduk ai humoristi Dieudone a si quhej. se duke e denuar me gjoba po behej popullor, tani e harruan. nuk i japin me skene te luaje, dhe vari leshte ne shtepi te vete te bertase sa te doje, s’ka me fuqi.

ok :joy:

(ata i sajuan Macronit llogari bankare në Bahamas ti thu denohesh për antisemitizem në forume :joy:).

Nje të fundit bashke: ti do vuash gjate dhe rende. Ke fantazma të shek XIX (të ezauruara në të XX).
Jemi në të XXI

Parizianët : 90% Macron

naten e mirë.
VFLP

mos me qa hallin. pastaj me mire te vuash se te kujtosh se jeton mire.

Eshte nje ligj qe duhet marre shume seriozisht po te jetosh ne vende perendimore. Cifutet jane nje komb shume misterioz, zbulimi i te vertetes per te cilet do te zbulonte shume gjera te medha ne bote, qe do behej shkak per trazira te medha. Nje e vertete e madhe, eshte qe thelbi i luftes midis islamit dhe tyre eshte ceshtja e huamarjes.

Ku e pash? hahahaha

Nuk e kuptoni qe sot ne bote, fiton vetem kush del ne krah te cifuteve? Ata zoterojne mediat, tregetine, juristat, diplomacine, dhe mbi te gjitha BANKAT, me ane te te cilave kontrollojne gjithe te tjerat. Nuk del dot kunder tyre. Praktikisht USA dhe Canada jane dy shtete nen kontrollin e tyre.

Por ky eshte fakt or Jps, por nuk te ve faj, sepse ti jeton ne ate cep te botes, ku mendohet( mendon) qe te ardhmen e femijeve te tyre e siguron vetingu.

'Me zor’e paskan perkthy :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

kundra atyre qe kane nxjerre ato llogarite bankare, prokuroria ka hap direkt nje proçedure gjyqesore. kujtoja se ishe me ne mbrendesi te atyre per te cilat komenton.
por siç thashe me lart, mos kujto se do te kete gjyq te hapur kundra tyre. hiç do t’u presin leket po te perfitojne nga shteti ndihma dhe s’do te kene me asnje post qeveritar. nuk do i shohesh ne skene gjekundi. dhe kaq.

Presidenti i Frances e ka gruan 25 vjet me te madhe…
Presidenti Trump e ka gruan 25 vjet me te vogel…
:grinning::grinning::grinning:

kete te frances e mbajne per homo. bile ja nxorren edhe te dashurin se cili eshte. ai e pergenjeshtroi direkt ne nje miting. gruan e ka me fshef gjurmet thane. mendoj per vete me fsheh pasurine, te taksohet me pak. punonte per rothschildet para se tu bonte minister i ekonomise.

1 Like

O Makso - po a mendohesh dy here mor burr para se me prashit keshtu ne ajer. Si mer qenka fakt ky? A di c’fare do te thote “fakt”?