Marrëveshja/ Qeveria vendos ndërtimin e varrezave të ushtarëve grekë. Ceremoni zyrtare çdo 28 tetor

Nje strategji tipike greke: Doni te futeni ne BE? Atehere na jepni ca varre per ushtaret tane. Edhe Gjermanise po i njejti ton muzike u tingelloi nga buzuku grek: Doni te paguajme borxhet, na jepni akoma ca reparacione te papaguara nga koha e nazisteve. Pffff…Po kane gjetur budallenjte tane e luajne ashtu. Te hapen te tilla debate te turpshme politike per ca eshtra 70 vjet pas Luftes, nuk e kuptoj.

valle greke

NJERI ME ZI SE TJETRI …MIRE QE KANE MINISTRIN E BARDHE …MINISTRI DUHET TE JETE ARVANITAS :stuck_out_tongue:

ai i bardhi eshte i joni… :))

I joni po e po… gezon dhe ky me jevgjit per varet e deshmoreve greke :stuck_out_tongue:

http://www.dritare.net/2018/01/24/auron-tare-ja-si-duhet-te-perfitojne-shqiptaret-nga-varrezat-italo-greke/1

Pas marëveshjes për të ngrit varrezat e ushtarëve grekë edhe ne Mirdite , sot Ministria e Arsimit të Greqisë mbylli shkollën shqipe për emigrantët shqiptarë në Kretë!
Faleminderit Qirje Ditmir B(Q)ushati! për marëveshjen për mbylljen e shkollës shqipe në Kretë!!!

1 Like

Ik more Hajdar …lepires i kuq …po na jep mend qe te mbulosh m…me sh…te qeverise tende te dashur …I plasi turisteve te vizitojne varrezat …pika qe s’te bie …njerzit sot nuk po shkojne ne varreza tek deshmoret e tyre e do vine ketu per jevgjit e greqise …
Jo po te bejme dhe ca varreza ,serbe,malazeze,bullgare,turke,italiane ,gjermane ,francese e kush p e semes ka ardhur ketu per te luftuar …

1 Like

Eshte interesante me vezhgu si e ndryshojne flamurin taborri i bothlepisave majtas. E ulen ate te patriotizmes qe e valevisnin kur sula boni marreveshjen dhe ngriten ate te internacionalizmes. Rrace eunukesh.

2 Likes

Ku eshte ky lajm?

Fake news! Shkolla u mbyll po s’ka lidhje ministria me ate gje, e kane kokeboshet e Kretes. Shkolla shqipe nuk varet nga ministria greke.

Si eshte e verteta?
Mund te na sqarosh pak me mire se kush ka faj?

Degjova versione te ndryshme, por pak a shume shkolla zhvillonte mesimet ne ambientet e nje shkolle greke, te dielave qe s’ka mesim dhe ate dite ngrihej dhe flamuri shqiptar ne shkolle ne krah te afij grek. Kjo gje nuk ju pelqeu fshatareve. Tani po perpiqen te gjejne ambiente te tjera. Nuk eshte shkolle zyrtare e akredituar, eshte nisme emigrantesh, si puna e shkolles shqipe ne Boston. Nuk ka fare pune ministria greke e arsimit.

2 Likes

Pa thu o burr! E para,nuk është shkollë,por kurs mbasdite,ku shkolla ofron vetëm një dhomë dhe kjo në bazë të marrëveshjes në kohën kur u hapën shkollat greke në Shqipëri. Paralelisht ka edhe kurse në gjuhë të tjera. U mbyll vetëm shqipja nga drejtori. Dhe ai nuk vepron në kokë të vet. Rama po pati bile,që nuk ka,le të mbyllë shkollat greke në Korçë e Himarë.

1 Like

Po nuk pati edhe në Shqipëri reagime si ato në Greqi,lëreni be-në dhe. bëni kërkesë për bashkimin afrikan! Evropa nuk i pranon zezakët

1 Like