Midis Amerikës dhe Gjermanisë gjërat po ndryshojnë, për keq

shba
merkel
paris
gjermani
trump

#62

po vjen era Record…


#63

e mo loqe … flasin te gjithe dole dhe ti te leshosh ndonje kopace nga botha! Paske degjuar edhe ti aty ne katundet e Amerikes se NYC dhe SF qenka plot me kurvare dhe baxhella qe kane luajtur koqet me popullin pa shkolle.
Epo nga fshati ne fshat shkove a derzi … po ik ore aty ku leviz ekonomia, mbaro nje shkolle te hajrit qe te besh noj lek te mire. S’kalohet jeta me $3,500 ne muaj joooooo.


#65

Bye bye Paris


#66

Ti je i lumtur per kete?


#67

Po te mos ishte Nju Jorku, Los Anxhelos e San Francisko Amerika nuk do te njihej per asgje neper bote, do ishte vend i botes se trete.
Los Anxheles e Hollivudi e ben te famshme Ameriken ne cdo familje te gjithe botes nepermjet filmave, Nju Jorku e ben te lakmueshme per ate “endrren amerikane, nisjen nga zeroja tjeterkund”, dhe San Francisko e ben te deshirueshme per te jetuar. Te tjeret njihen si katundare.


#68

shikoje gjemo shikoje

https://www.youtube.com/watch?v=DnZbueaXkho


#69

ameriken e kane bo te famshme taliont.
roma i çoi kulturen gjenerale si dhe ate te imperializmit, anglo-saksonve se ndryshe do te ishin akoma neper drunj. italiont ribene te njejten gje kur zbarkuan me mijera ne amerike. i dhane stil.


#70

ky po i nxjerr zbulut gjithe traplliqet qe kane bo te tjeret ne vite…


#71

From U.S.A with love!!!


#72

America first

Po pse per ça votum ne


#73

dert i madh…!
i ka Ajo standartet e veta …


#74

Cheers in Rose Garden as Trump says: “I was elected to represent the citizens of Pittsburgh, not Paris.”

BBC


#75

Marreveshja eshte ne Paris thuaji trangullit, por jo se ishte per Parisin, por per gjithe rruzullin.


#76

E di ai me mire se ti ate fakt.


#77

E vetmja gje qe di ai me siguri eshte qe Amerika ka shume qafekuqe idiote te te gjitha kombesive qe as kaq nuk kuptojne, ndaj dhe e thote.


#78

ky rrot kari do ishte mir te mylli halen se e qelbi fare


#79

Trump sonte : nje hap tjeter drejt luftes.

Dhe nje meditim për 2 miljon banoret e Bangladeshit të zhvendosur keto dite si pasoje e ciklonit Mora


#80

Jam gati tha te ulemi me lideret demokrate dhe ne kongres te shkruhet nje deal i ri qe favorizon amerikanet.

jo akordit te lobisteve qe nuk kaloi ne kongres.

.
America First!!!


#81

i trashi je ti me duket, qe s’arrin t’i kuptosh komentet. plus te duket vetja i zgjut, kur e dhjeve me perqindjet. te isha si ti, nuk vija me ketu. tregove qe s’ke shkolle.
po kur me thane qe je femer, fillova t’i kuptoj ca gjona ne lidhje me ty ne fakt. dun burrni ca gjona (nderi, turpi, etj), qe femrave u mungon ky tipar, prej vete natyres.


#82

midis amerikes dhe gjermanis ndryshojn gjerat vetem ne interes te amerikes.
shpresoj qe motori i ekonomise amerikane mos jet ne grahmat e fundit, ndryshe “plasi ne kucove” .
dhe fajtori si gjithmon Gjermania.kan sistem kopilat e cifutve matan oqeanit.