Midis Amerikës dhe Gjermanisë gjërat po ndryshojnë, për keq

shba
merkel
paris
gjermani
trump

#83

Merkeli e kuptoi e para. Duhet me ul bythen me punu tashi se sna i pagu mo amerika tekat dhe pushimet.
Dhe oooo u merziten komunistat, se ska mo, duhet te punojne tashi te mbajne:

  1. Veten
  2. Bangladeshin
  3. Ameriken

Po deshet ekseperience ju japim ne qe e kemi hequre kete valle.
Ps. 8.1 milion e bleu shtepine Obama i popujve te shtypur sot.
Edhe thuj qe nuk po rritet ekonomija


#84

e hedh qimja e pret loqja i thone kesaj pune … e uruan zotin Trap … i thane edhe falemnders! ne proces e siper c’montuan edhe ate pak komunizem qe kish mbet ne evrope edhe ne amerike. Me bo me i pyet se c’ishte kjo marreveshje e Parisit te japin 1 mije e 1 shpjegime se cifutet zotrie ata, ata e kan fajin. America first, leshi i dyti :rose: :rose: :rose:


#85

Dow Jones today

21,144.18 +135.53 (0.65%)


#86

O devolli qe s’vure mend … leri keto today:

Na te placin syte:


#87

çifutet (shtypin liberal dhe politiken liberale) ky i ka kundra. ky po çliron (energjine qe kane) amerikanet anglo-saxone qe ia kalojne çifutve per nga dashuria per lekun.


#88

atehere eshte vetem yetje kohe se kur do kenedizohet, ose me mir me then ferdinadizohet. nese i ka cifutet kundra, e kam fjalen.


#89

ka shume mundesi ne fakt, puna eshte se s’besoj se ata duan te luajne me zjarrin (situata mund t’u dale nga dora, ne zgjedhjet e tjera nje po si ky apo me i keq mund te fitoje prap). mund te percellohen dhe vete. me te thatin digjet dhe i njomi, thote proverbi.


#90

Filloi rezistenca: kryetari i Bashkise se Pittsburgh-ut : qyteti im do të vazhdoje të respektoje Marreveshjen Klimatike të Parisit


#91

se rru kaubojsi o plak, aq me pak cifutet. kta t fundit e kan te ankorume ne Thora" se pari zhduket njerzimi pastaj hebrenjt". rraca mutit ngelet, po derri nonen adolfit qe se boni punen tamam, u mor me ca kpucar e muzikant nga hungaria e polonia.


#92

Bota do bohet mo e mire kur beso se ngrohja Globale eshte propagande a Mao Ce Dunit…u terhoq ene nga Parisi ??? Hec mo se mos jetojme ne nje glob me Francezet…America First :poop:


#93

#94

Natyrisht qe do ta respektoje se te gjitha fabrikat i jane mbyllur.
Kryetar i i Pittsburgh ka aq fuqi sa ka edhe Erion Veliaj​:grinning::grinning::grinning:
Lexo kete,se keta kane fuqine tani.

Top Senate Republican Mitch McConnell wrote: "I applaud President Trump and his administration for dealing yet another significant blow to the Obama Administration’s assault on domestic energy production and jobs.

"Today’s move builds on action Congress took to rebuff then-President Obama’s regulatory rampage, which put American jobs at risk.

"President Trump has once again put families and jobs ahead of left-wing ideology and should be commended for his action jobs.


#95

I ka bere me hije Obama. Cdo gje qe ka bere ai zezaku ilegal ta shkaterrojme!


#96

Ashtu beri edhe Obama me Bushin… apo e harrove?


#97

u mbyll rubineti…

tashti leket me pikatore, beso-kontrollo,


#98

Nji here bje daci ne kos. Ska me qofte daci.
E hengret dhe nje dacke sot :smile:


#99

8.1 milion dollar dhe komplet walled and secured, no trespassing.


#100

James Comey deshmoka javen tjeter para Kongresit ?

He he he


#101

Ketij koqes o Kapo i duket sikur eshte duke lujt nje film me aktor kryesor vehten. Akoma nuk e ka kuptuar se eshte presidenti i Amerikes.


#102

ja tha troc mooooo botes mbare : who’s your daddy now :))