Ndan gruan ditën e dytë pas martesës se s'ishte e virgjër, në televizion

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

E shkuara perseritet per sa kohe njeriu nuk nxjerr mesime nga ngjarjet e padeshiruara qe i kane ndodhur dhe nuk sheron plaget emocionale. That is bad luck.

Dakort jam ne pergjithesi. Njohje e gjate etj etj. Vec mos harro se kur te bie ne koke te erren syte … dhe i hap pas martese. Pastaj ka lloj lloj rrethanash. Psh koha iken e spontaniteti nuk sjell gje te hajrit. Ne fund te fundit, robi spontanisht nje numer te kufizuar fizikisht ka te mundtur. Pastaj dhe keto shkusite nuk conin direkt ne martese. Ka qene dhe fejesa midis. Ky robi psh ato zbulimet e zhgenjimet atehere duhet t’i kishte bere.

Aqua njohja lidhja martesa s’mund te krahasohen dhe as te cilesohet konkurrenca si fair apo unfair. Cdo lidhje ka sfidat e veta pasi ndodh, e shpesh kam pare njerez te lidhur me shkuesi qe jane shume me ne paqe me njeri tjetrin se lovi dovit. Dashuria ka shume trajta dhe vijimesia me shume ka lidhje me ku dhe sa do tolerosh se me ndjenja te zjarrta.

Uh mu duk vetja 100 vjeç tani😁

1 Like

Po, por une e kam me parimin. Degezimet e ngjarjeve askush nuk i ka ne dore. Por parimi s’me pelqen. Disa luftojne vertet, disa thjesht tundin shpatat sa per t’i kapercy fazat e para. Po e perseris, me shkes, gjasat qe partneret ta kene njeri-tjetrin ne xhep jane shume me te larta. Thjesht ideja qe ke vendos me u martuar dhe nuk pret qe Fati (rastesia/spontaniteti/dashuria) te ta percaktoje martesen, ta turbullon mendjen dhe fillon me tregetine e shemtuar pastaj.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Aman mos bej kompetentin edhe ketu. Mjaft i ke gjithe fushat e jetes perfshire dhe kriminalitetin ne bote.
Plus mos pergjitheso se e ke te mete te madhe.
Rritu shkaba rritu

S’po kuptohena m’duket. Eshte tregeti dhe pike, te pelqen ty kjo llaf apo jo. Po tregeti jo vetem monetare, por edhe morale, bukurie, zgjuarsie etj etj. Dhe keto vleresime apo prioritetet midis tyre mund t’i besh vetem apo me ca ndihme. Nuk ka shume rendesi sa lefton por a “fiton” betejen. Ne fund te fundit shyqyr qe jo te gjithe robt mendojne njesoj, se do hanim njeri tjatrin. Pastaj mos e shaj shume shkusine, se ta con Zoti per bela. :stuck_out_tongue:

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

Ne dite te sodit se prezanton dy njerez nuk do te thote qe i martove. Ai eshte fillimi, nuk ka kontrate. Zgjedhin te shihen me a ta lene me aq. Per kete kategori shkuesie po flas aktualisht.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Ti po fliske per kontrata shume te komplikuara. Nuk di c’te te them

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Hahaaaa po jo mo se jam mire kaq. Fiks sa duhet. Ti çtendosu pak se peshku i ri ka dekorata per te tere

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Me vjen keq nese ka te tilla. Çka me t’than ma

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Jo xhan nuk njoh.
pastaj edhe ti ike nga ura vajgurore, e prape uren e ke mren.
Relaksohu

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

komenti i pare pa z Trump.