Ne kopsht...etj

Pardon Pjer !

xhatano, ndoshta eshte lapsus ortografik, nje germe e ndryshon personin, dhe ketu ti po flisje per mua (ne mos gaboj) , apo po flisje per pjetrin.

ku i dihet Pjeter, ndoshta po fliste per Pjetrin e Modh. A e di ti Pjeter kush ishte Pjetri i Modh?

masnej, me thuj ti kush nuk e ka tradhetu Ramen?

Masnej akoma, me thuj ti kush intelektual i shquar nuk ka tradhetu ate qe ka dash? Inteligjenca mbeshtetet mbi tradhetine e ndjenjes.

sapo thash i shprehje intelektuale t’modhe qe e kam kopju ne internet. Ja vlen ta nxjerr veçan:

Inteligjenca mbeshtetet mbi tradhetine e ndjenjes - i Modhi :smiley:

intelektuali i shquar vetem Marlonin nuk tradheton.

Po Pjer , referuar gojdhenave te fundit we qarkullojne sa anej-knej , flitet se ne Maj te vitit te ardhshem ju Promovoni Zyrtarizht Letersine tuaj Prozaike. Nuk di , por me duhet te pervesh menget e te pregatiten Solemnisht per nje ngjarje te tille. Sepse Ka ardh koha qe shume syresh , duke filluar nga une I pari , qe te heqe masken. Ja kshu foli Zarathustra.

o xha tani, mos more keshtu ne celular se e budallallepse @Katror aqif kopertonin qe nuk e ka tradhetu kurre grun e tij.

Epo I modho , ca gjera do behen se I ka ardh koha.

Pastaj Autori , Pjer Thomas do ta beje publike ftesen per Promovimin e Librave te tij , gjithnje nese gojedhenat e fundit qe qarkullojne ne lidhje me kte ceshtjr Jane te verteta. Une psh vet do ju sugjeroja organizatoreve te ketij eventi , qe Promovimi I ketyre Librave te behej ne Akademine e Shkencave , jo per gje , por thjesht per te shkundur nga themelet ato stogje pluhuri we prej dekadash rrin si sfond gri ne kete Institucion Madheshtor do thoja ( per nga etiketa qe Ka ) …

Pjer , do te kerkoja sinqerisht nje info lidhur me Promovimin apo Jo te ndonje syresh nga librat e tu , pasi me kte rast mbyllet dhe epopeja e fjaleve ajrore. Ne pritje te nje lajmi te vertet , xhaTano.

XhaTano, planet jane te mdhoja, por mvaret sa realizohen, se ti e di qe ne shqiperi, shum gjojna sfumohen,

1 Like

Po t kuptoj vllai I’m. Por kisha besuar si gjithkund ne bote , qe redaktori me shtepine botuese Jane ata qe percojne para lexuesit produktin plus Autorin. Kjo sillte ne nje fare menyre vemendjen e lexuesit , por edhe Kritiken , gje e cila prej tre dekadash ne Shqiperine Tone te Dashur eshte inekzistence , por Jo e padukshme.
Gjithsesi Pjer mezi do ta pres at cast . Pastaj do ti ndigjojme njeri Pas tjetrit , inkuizitori I moth , gjembi , alba , arban , pse Jo dhe Udheheqesin tone te preferuar. Ama sa qef Kam te plasi iher Tek Peshku mor amon.

Pjeri neqoftese do me u bo i famshem te tuni paret po desh, nuk jemi me ne kohen e Enverit qe beheshe i famshem qyl.

Leket I tundi sa qe mbante nje Qytet si cerriku me buke per 1 muaj , por Ku Jane lidhja e shkrimtareve dhe artisteve te Shqiperise tone te dashur ? Apo po rindertojne demet e termetit. A morti morti I hengert thuaj. Ok.

nuk ka tjeter perveç individit dhe dimensionit te tij!

a deshet liri demokraci? Tani ç’keni qe kerkoni lidhje shkrimtaresh dhe kritike? Apo nuk keni te ngopur, i doni te gjitha?

Pjeri ta maje n’tullumt tani se ai vete e ka kerkuar kete gjendje artistike, bile edhe e ka shkaktuar si disident i oreve te para, demokrat i modh. Ti ndoshta nuk e di po Pjeri ka shkaktuar vdekjen e Enverit. Ja ta thote vete po desh, dikur e ka pas thene hapur.

une e vdiqa, dhe une do ta ngjall

Te lumte Pjer ! Jemi me ty ne kte duel vlerash kombetare.

prit se nuk eshte kaq e thjesht, nuk je vetem, ne pilaf jane edhe bijte e baces (dhe nanes) qe kane vra atin e tyre.
Futu ktu ne diskutim po ta majti.

https://peshkupauje.com/t/fest-58/5410/98?u=inkuizitorimoth

kape edhe kte muhabet:

https://peshkupauje.com/t/diskutime-te-lira-dhjetor-2019/5381/211?u=inkuizitorimoth

Po po vallaj , por me I lexu me duhet te gjej syze nga ato te Dulles ;

ftesa ishte per Pjer atevrasesin.