Nga 1 prilli shtohet një tjetër taksë

Po ikin atje edhe te pasurit, ja shiko Gerard Depardieu.

Ate po thoja, nga europa ikin te pasurit, nga shqiperia te varferit.

ata qe s’ikin dot, vrasin veten ketej. shume te vjeter psh, e refuzojne trajtimin qe u rekomandon spitali, qe te mos jetojne me. dy pleq te njerzve qe njoh une, vetem ne keto dite, nuk pranuan t’i mbanin me ne jete. ketu ka ardh puna.

njerzit e rendomte mendojne se jane vende me nivel, dhe prandaj nuk ikin nga syte kembet siç bejne ne shqiptaret. se mendojne se ku ka me mire ? ndersa pasaniket s’i kane keto probleme. te kesh pare, kudo eshte me mire.

atehere pasunaret dhe zorranjoset te takohen ne pith te semes, e te rrine rehat.
Dhe te na lene rehat.

i modho, kush eshte ai qe s’po te le rehat mo, se kam pershtypjen sikur je ti vete ai qe se le rehat veten tate :laughing:

.ithi semes s’po na le rehat!

Margaret Thaetcher dhe Ronalg Reagan - shoke per koke te kapitalizmit

Obobo, s’ka me larje çimentoje me zorre ujti si njiher e m’kohe. Te leverdis me mir ta lash me birra: 1 shishe birre 0.7l = 30 cent te € !

1 Like

ky eshte çmimi i birres sipas profetit te ekonomise?

Po ne artikujt e shumte ekonomike qe ka botuar ka futur dhe statistika shume interesante si psh. cmimin e birres, qoftes, bileten e furgonit, te kafes turke etj etj. Informacione teper te rendesishme per ne perendimoret.

kom njof njonin ate bote qe e kishin fut mrene pse i kishte treguar nje turisti peredimor çmime malli çfardo si profeti yne. (nder te tjera, se kishte bere edhe te tjera te pabera)

1 Like

:joy::joy::joy: sa kam qesh. I madh je tiku.

Ti duhet Te shkruash patjeter nje liber .

1 Like

ti qe me lexon komentet s’ke nevoje per librin tim. njomen breket dhe me komentet.

Ne fakt une ujin e paguaj 2 here, nje here per shtetin po qe nuk pihet kurre dhe ujin qe blej ne dyqan per ta blere.

Uji i robinetit edhe ketej nuk preferohet te pihet pavaresisht se sipas standarteve eshte i pijshem.
Standarti tjeter ( me prioritar per mendimin tim) qe duhet te respektoje bashkia eshte pasja e ujit te rrjedhshem ne çdo kohe ne çdo familje. Eshte pune e madhe (jane bere investime minimale ne dy dekada dhe popull veshderr qe shpon tubacione ku ti teket) por e realizueshme nqs ka vullnet.
E fundit, duhet bere me shume pune per keto abuzimet me ujtin. Njoh nja dy raste andej nga durrsi ku ca ekonomiste autodidakte ven zorren e ujtit te robineti dhe lajne çimentot tere diten pa e bere qejfin qederr fare. Keta do kap prej qafe ( po ua gjete se zakonisht nuk kane qafe ) dhe do rras brenda.

1 Like

Pse? Albanistani lundron mbi uje.

Gati taksa e re, do t’i paguajme kartelit kolumbian 180 milionet eurot e kokaines :blush:

0,30 eurocente

vlonjato, po ç’a ke a derzi me ata qe lajne dy here ne vit, nga dy dite e dy ore, fol per ata qe jane ne Shqiperi, e qe abuzojne çdo dite me ujtin.

ketu ku jetoj une i lan bashkia rruget me uje. atje i lajne vete njerzit, ngaqe s’ka pare me pagu ujin dhe fshesarin qe te laje rrugen (ate çimenton) mnjf. ne uji eshte pasuri natyrore e i perket te gjithe popullit mnjf. jo pasuri private qe ta taksosh si mas qejfit te atij qe e fut ne rubinet.