Ngrihen tonet prag protestës së Opozitës

Thirrje për bllokuar dhe thirrje për të mos bllokuar rrugët. Prestesta e paralajmëruar nga PD nesër midis orës 11 dhe 12 të paradites e cila ka si objektiv bllokimin e rrugëve për këtë periudhë kohe ka shkaktuar debate në distancë midis kreut të PD-së, Kryeministrit dhe Policisë. Rama u ka bërë thirrje qytetarëve të mos i binden thirrjeve të PD-së. “Kush është shqiptar dhe me të drejtën e tij nuk e do këtë qeveri dhe mua për kryeministër duhet të refuzojë sidoqoftë të bëhet mercenar i politikës së përbuzjes për Shqipërinë duke bllokuar rrugët ku qarkullojnë njerëzit e këtij vendi. Fëmijë, nxënës, punonjës, të sëmurë, të mirat materiale që furnizojnë ekonominë e familjeve”, ka thënë Rama në rrjetin social Facebook.

Si përgjigje kryetari i PD-së Basha ka thënë se protesta e Opozitës do të jetë paqësore dhe e ligjshme pasi policia është njoftuar dhe, sipas Bashës, kaq kërkon ligji për të zhvilluar protestën. “Ju i digjnit gomat, thyenit shishe, ushtronit dhunë. Dhunë në protestën tonë nuk ka e nuk ka për të pasur. Dhuna është tipar i frikacakëve, këtu jemi të gjithë njerëz të kurajës.” - ka thënë nga tubimi në çadër Lulzim Basha. Policia gjithashtu ka bërë një deklaratë ku ka paralajmëruar arrestime për presonat që bllokojnë rrugët, duke cituar ligjin që e ndalon këtë veprim. Por edhe ndaj kësaj PD ka mbajtur të njëjtin qëndrim, duke paralajmëruar me ndjekje penale ata që pengojnë protestën pa u tërhequr nga ajo që ata kanë quajtur “bllokim total të transportit.” Në çdo rast, kaosi në trafik është i garantuar, si çdo ditë.

e kemi thene e sterthene kjo lloj strategjie e opozites eshte nje burdallallek monumental.

nuk jane lojra keto qe ben opozita, nuk mund tja vonosh bosit kuintalet e hashashit…

dakord qeveria nuk ka punuar mire .mbushja mendjen popullit ta perzere me vota jo me hu ne dore…

jo arrest por plumba per ata qelbsira qe bllokojne rruget nacionale …

Dakord mre jps dakord :innocent:
http://www.arkivalajmeve.com/PS-protesta-ne-disa-qytete-bllokon-rruget.1046864544/

1 Like

po rruget nacionale vete PD-ja i ka bo moj qeveri pe leshi…

nuk do bllokojne fasadat lejla, apo hamamin e Krujes.

si tha ai, topi eshte i veti penalltine e gjuan vete.

Jemi të detyruar t’i kujtojmë të gjithë shqiptarëve, se kjo është lëvizja më paqësore. Ky është gandizmi i shqiptarëve, ne do rezistojmë në mënyrë paqësore, kjo është forca jonë, forca e paqes.
“Qytetarë të Tiranës e të gjithë Shqipërisë! Nesër është një ditë e shënuar. Do ketë nga ato që do ankohen se “Na latë 1 orë pa makina”… por ato i kanë lënë 50 vjet pa makina, me biçikleta lëviznin…”, tha Shehi duke rikujtuar kohën e Dulles

greve me bllokim rrugeve te transportit bejne sindikatat
Ato te shkretet s’kane karrige ne parlament, perdorin grevat si mjet per kerkesat e tyre

Por nje parti?! Parti kryesore (perfaqeson opoziten, te djathten, ne parlament) ?!
C’mjet tjeter i duhet dhene nje force politike pertej zerit ne parlament :smile:
gallate e shkuar gallates :joy: :joy: :joy:


ky tjetri flet per ghandizem… :scream:
kaq budallenj keta djemte e sojit tone, tha

1 Like

Dakord o korriku dakord :innocent:
http://www.arkivalajmeve.com/PS-protesta-ne-disa-qytete-bllokon-rruget.1046864544/

1 Like

ti zakonisht ngaterrohesh ne replikat me mua
une them te shikosh katrorin e positmit tend, jo te korrikut

Dakord.
http://www.arkivalajmeve.com/PS-protesta-ne-disa-qytete-bllokon-rruget.1046864544/

Nji perparsite e investimeve italjane ne Shqipnie, eshte mungesa e sindikatave - S1KQ-ja.

jo dakord zoteri, merru me katrorin tat dmth jo replike

Qenkan tremb komunistat per neser!?:confused:

1 Like

Pema lirise duhete vaditet kohe pas kohe me gjakun e deshmoreve dhe tiraneve!
Te mos kursejme gjakun tone per te derdhur gjakun e tirsnise
Perpara per Republiken e Re !

shume mire do bejne nese do bllokojne rruget. Do kene kenaqesine qe te shahen nga nona nga njerzit qe do te pengohen te levizin. Opozite idiote!

I shami te shan :innocent:
http://www.arkivalajmeve.com/PS-protesta-ne-disa-qytete-bllokon-rruget.1046864544/

Ky eshte vetem fillimi , fundin nuk e dime , dhe jo se na intereson aq shume , te Henen tjeter aksioni Opozitar mbareshqiptar finalizohet me rrethimin e Kryeministrise.

Kjo po qe eshte sakrifice. Mbajeni te rrethuar ashtu sic mbajti sulltani kalane e Krujes . Po me rruget nuk keni pune se ju shan populli pastaj nga nona. Por per diten e zgjedhjeve nuk keni sa cfare te boni se jane me mijra qendra votimi dhe minjte vijne duke u pakesuar.

I kemi marre masat , te gjithe te bllokuarit do jene tanet , pra te Partise Demokratike , mbi dy mije mjete me simpatizante te PD ne te gjitha rruget qe do te bllokohen do ti " bashkohen " simpatizanteve te PD qe kane bere bllokimin duke dhene sinjalin e nje solidariteti anti Qeveri narkotrafiku . Pra qe ta kuptosh me mire si bllokuesit si te bllokuarit jane tanet :wink:
Sa per diten e zgjedhjeve , nuk ka zgjedhje para dates 1 Shtator .