Ngrihen tonet prag protestës së Opozitës

:smile: :smile: :smile:

http://balkanweb.com/site/emrat-protesta-e-opozites-nisin-procedimet-e-para-per-zyrtaret-e-pd/

Ate mentalitet kishte dhe Berisha ne 21 shkurt.

http://www.gazetatema.net/2017/04/24/shenimprotesta-e-ligjshme-e-bagetive-ne-shkoder-dhe-protesta-e-paligjshme-e-pd/

e di o gjemb - ke shume te drejte - po qe ta marrin vesh edhe keta neandertalet what it feels like … mos doje te thoje 21 janar?
Hajde mbushja mendjen gjelit tani se ne nje pale zgjedhje te kontestuara nderkombtarisht dhe qe ne fund u ndane per nje grusht vota te kerkosh hapje kutie qenka njesoj me protesten per … ??? … te lul bashes. Qe te jemi te qarte se me cfare llumi kemi te bejme.

Ate fjali s’do ja thoja kurre dikujt qe tregon nje grime te vogel kapaciteti mendor … por sic thashe keta subhumanet ne kete blog kete lloj gjuhe marrin vesh.

Unë Gaxhiu të them jasha .
Dil nga çadra Lulëzim Basha


Të thanë ministra të jashtëm
Të thane ambasadorë .
Dil nga çadra mor bandill
Dil mor dashi me këmborë

Dil si Prilli në të dalë .
Mos dëgjo çtë thotë ustai
Dil mor karafil me erë .
Mos u thaj pa hyrë maji

Po t’i them me klarinetë
Se kjo fëmijët m’i rriti
Kush s’i njeh vallet e mia .
Më quajnë Mero evgjiti .

Dil se na ke zënë çadrën .
Ku të shkojë Merua i ziu .
Çadrën kemi salltanet .
Aty martohet arrxhiu .

Dil t’ja them mu tha kallami .
Këngëve arrxhiçe me jasha .
Se jep një e hyn në valle .
S’del dot më o Lulzim Basha .

Ne jemi rracë bujare .
Dhe kurrë s’presim në besë .
Të ofroj dhe një variant .
Çadrën ta ndajmë në mes .

Ju andej për qejfin tuaj .
Ne këtej për aheng plasëm .
Ju me qofte e raki .
Ne këtej të bëjmë dasëm .

Po hyn në muaj të tretë .
Tre muajsh të bën hatanë .
Bëra djalë ditën që hyre .
Dhe kam gruan prapë shtatzanë .

Unë të them për të mirën tënde .
S’jam servil i të mëdhenjve .
Ne edhe po s’patëm çadër .
Dasëm bëjmë anës lumenjve .

Për ty do bëj një kaba .
Tyrlyly vetëm do loz .
Do përshtat në varg arxhiçe .
Hyri hu e doli lloz .

Dil mor dil mor sherrellëk .
Dil mor lluku babashta .
Mos prodho fukarallëk .
Ke detyra të mëdha.

Unë t’i thashë me klarinet .
Me të qesh e me të ngjesh .
Mos u bëj që të thotë bota .
Le të hajë një tas përshesh .

Mos ma digj kandidaturën .
Aman mos më hyj në hak .
Jam anëtar i forcës tënde .
Pres të zgjidhem kryeplak .

Dil kupto që je veç pak .
Kokoshi një thelë ngeli .
Mos beso në aleat .
S’besohet Dule Vangjeli .


BY MERO “ARIXHIU”

Dhe per kete arsye eshte i justifikuar dhe Rama besoj?

E drejte, 21 Janar.

Jo. Pergjigja ime ishte specifike per jps dhe ate qe tha ai.

Pa hë, me ke beri sherr ne fejsbuk sot Ky i papuni?

3 Likes

Gjembi, per te gjithe ju qe kritikoni Berishen, jeni te padrejte dhe paradoksal me te. Nga njera ane e akuzoni per autoritarist dhe arbitrar dhe nga ana tjeter e akuzoni qe s’ kishte kontroll duke ndertuar nje shtet tallava( se nuk po me kujtohet shprehja qe perdorni) vetem per faktin se ai bente nje sy qorr dhe nje vesh shurdh, per te ndihmuar shtresat e varfera nga impakti i kapitalizmit qe kemi zgjedhur. Pervec kesaj, jeni nihilist per arritjet politike gjigante gjate kohes qe ai drejtoi, si pavaresia e Kosoves, Nato e heqja vizave, ne te cilat ai ka merite thelbesore. Sali Berisha dhe PD–ja me gjithe nihilizmin tuaj kane arritur te paimagjinueshmet dhe historia do ja njoh meritat. Cfare ka bere E.Rama ne kater vitet e para te qeverisjes nderkohe? Le te ta them une : ASGJE, por ti prape gjen kohe te permendesh Berishen.

Nese kihet parasyshe ambienti politik ne Shqiperi, strategjia e Bashes prej 18 shkurt e ketej ka qene shume e suksesshme, mire e llogaritur.
Qendra e politikes ne shqiperi sot e tre muaj eshte cadra. Situaten e ka permbysur. Poziten e vet dhe te partise e ka kthyer ne qendrore.
Edi Ramen dhe Ilir Meten i ka vene para aktit te kryer.
LSI pa pjesemarrjen e PD-se ne zgjedhje kthehet ne joekzistente. Pra s’ka asnje mundesi qe meta te pranoje zgjedhje pa PDne. Rama dhe PS nuk bejne dot zgjedhje pa lsi-ne.

1 Like

Ja ta analizojme pak kete qe thu ti Makso…

Nga njera ane e akuzoni per autoritarist dhe arbitrar dhe nga ana tjeter e akuzoni qe s’ kishte kontroll duke ndertuar nje shtet tallava( se nuk po me kujtohet shprehja qe perdorni)

Nuk ka paradoks fare sepse jane akuza komplet ortogonale. Ai eshte autoritarist dhe arbitrar brenda partise se tij ne menyre ekstreme. Dmth ne partine demokratike s’ka demokraci. Ndersa qe krijon shtet tallava ajo eshte dicka qe jemi ne gjendje ta shohim te gjithe. Kjo e dyta eshte ne raport me ne popullin.

Ndersa une kete e quaj papergjegjesi kriminale. Ne fakt ky eshte paradoksi i vertete i nderuar Maks, sepse ne kapitalizem nuk ecet me sy qorra. Ti si shtet i ke borxh popullit te krijosh atmosferen e duhur per biznesin te lulezoje, ta mbrosh biznesmenin si te huaj edhe shqiptar me gjykata te rregullta (te dine njerezit ku te perplasen ne dite te hallit) dhe s’ke nevoje fare per sy qorra se tu bo ti syrin qorr perfiton vetem krimi fatkeqesisht.

Me vjen keq por jam i sigurt se e perdor gabim fjalen “nihilist”. Mos i merr shabllon fjalet nga politikanet tane idiota. Qe ti atribuosh Berishes pavaresine e Kosoves, Naton apo heqjen e vizave eshte teprim, ose me sakte verberi. Eshte thjesht nevoja jote per ti mbush mendjen vetes tende se Berisha ka bere te mira per kete vend.
Pavaresine e Kosoves - le te flasin ekspertat e Kosoves.
Sa per Naton - kontributi i Berishes ishte nje mega shperthim ne Gerrdec dhe jete njerezish. Restoja ishte komplet nje levizje nga USA dhe NATO qe s’kishte bente me Berishen HIC.
Per heqjen e vizave i jap pjeserisht merite por mos harrojme se si gjithmone edhe ajo ka qene ne me te shumten pjese e politikave Europiane se sa nje merite vetem e berishes.

Reforma ne Drejtesi!

Qe ti je klysh shkine kjo dihet qe nji ore larg … nje shqiptar vlla si pretendon ti moot me se pakti do te kishte qendruar larg debatit ne Shqiperi dhe jo ti fryje zjarrit vetem ne nji ane.
Por normalisht percamja e shqiptarve eshte zanati shkavellave. Ik qe ketu e mos ha moot per gjona qe si kupton.

O jps, o shpirti i vorio epirit!!!
Mpuqqq e ki :slight_smile:

Kadale bre me ket vorio epir a mos je edhe ti prej metohis ?
a di ti idiot se ajo eshte Shqiperi e jugut edhe jo vorio epir. Po normal vellezrit greke ju shkavella i keni.

e ka nxjerre koken Janis Papa Stodhopulos me kohe :))

Janullatos ps-je, te mbeti thesi me eshtra ne shpine e?

at thes vec baba jot sali ram berishovic e mban ne shpin - po kur se din qe je klysh serbie mos ha moot para kohe

Jps, fyerjet e sharjet i nise duke iu pergjigjur ketij shkrimi.
Sheh fyerje ose sharje ketu? Ose qe s’ka te beje me temen? Nese po, trego ku, te kerkoj ndjese.
Nese jo, atehere fillojme me ato ku t’i kesh, etj

Protesten e PD dje, e kishin edhe gazetat belge sot kendej. Kuptohet tek lajmet e shkurtera.