Ngrihen tonet prag protestës së Opozitës

Aq pak rendesi i kushtuan gazetat belge nje lajmi aq te rendesishem?

Jam shume dakort me kete me siper.

1 Like

Shyqyr dhe aq, se Albanien, nuk para e permenin noiher.

Ti je dakort, por une po e kam te veshtire te veshtire te dalloj keto forma proteste te PD-se, nga ato te ca viteve me pare te Rames, pervec faktit qe ato ishin te dhunshme.

Shume mire qe po barazon kete te djeshmen me ate te Rames para ca viteve (Fiqo ka sjelle me siper artikullin). Dmth ti je dakort me ate qe beri Rama - meqe je dakort me keto te djeshmet? Rregulli i treshit.

Une nuk kam qene dakort me ate qe ka bere Rama para “ca viteve.”

1 Like

Nuk i barazoj ne vlefshmerine e tyre, sepse Rama shpiku nje shkak, kurse zgjedhjet sot jane vertete te kercenuara per te qene fasade. Po meqe ra fjala, je dakort me ato sot?

Rama shpiku nje shkak kur shkaku i Bashe Berishes nuk eshte i shpikur? Te vjen keq te bejme pak krahasim?

2010: PS ankohet per mungese transparence ne zgjedhje. E famshmja “hapi kutite”.
2017: PD ankohet se zgjedhjet e ardhshme nuk do te jene transparente (me siguri kane shkuar ne ndonje fallxhore te famshme)
2010: PS ngre cadra ne bulevard
2017: PD ngre cader ne bulevard
2010: PS futet ne greve urie (me qofte)
2017: PD s’ka greve urie
2010: PS bllokon rruget paralel me greven e urise
2017: PD bllokon rruget.

Gjeni ndryshimin.

Ne cadren e PD - se deri tani asnjona nuk ka ngel shtatzene si ne cadren e PS -se :joy:

4 Likes

Sigurisht qe dalloj, ketu nuk behet fjale per transparence por per blerje zgjedhjesh te provuara ne Diber dhe Korce. Shtoji kesaj dhe greven e urise. Pervec vete kerkesa hap kutite, nuk kishte zgjidhje dhe synonte destabilitet.

Rama sot levizi nga data 18 Qershor , e negociushme ka thene , pra Qeveria Teknike eshte e pashmangshme.

Transparenca per cfare ishte? Apo per te pare sa transparente ishin breket e Shukriut?

Po mire ta zeme se rama shpiku nje shkak i cili ishte ne forme te permbledhur: Hapni publikisht 3 kuti me vota per ti rinumuruar pasi dyshojme per fallcifikime te procesverbaleve. Megjithese kerkesa u be nga 2 anetare te komisionit, sic e kishte dhe regullorja, kutite nuk u hapen, biles vetem mbas disa muajsh i dogjen te gjithA TEK BREGU I LUMIT PER TE ZHDUKUR GJURMET E GRABITJES. Pra, ate qe kerkonte PS-ja ishte vetem hapja e 3 kutive dhe nuk ua plotesuan. Ndersa keta horrat kerkojne qiqra ne hell, rezim qeverie, votim elektronik, a thua se vetem perpara 3 muajsh kane zbritur ne toke nga qielli. Frika e vetingut i ka bere qe te kerkojne te djegin gjithe shqiperine per bithen e tyre. Por ne bithe kane per ta ngrene ate prasin e Lushnjes.

??? Opozita sot spo kerkon transparence, por largimin nga qeverisja te nje personi, te provuar qe manipulon zgjedhjet.

Personi largohet nga qeverisja me votat e popullit. Zgjedhjet jane planifikuar te behen per 2 muaj, opozita thote “jo jo, shtyjini, mos e largoni personin nga qeverisja kaq shpejt.”

Pse per 3 kuti u be rremuja?

Personi largohet vetem me vote. Cdo menyre tjeter eshte e jashteligjeshme dhe te con uje tek ato qarqe te huaja qe duan te groposin perfundoimisht Shqiperine.

Cfare vota populli e ke fjalen ti? Se nuk e dime ne si vine ne pushtet globalistat e sorroistat. Nje km qe qeverise si ne kohen e diktatures me brutalitet, propagande duke i shtuar dhe drogen, qe eshte e vetmja qe e ben te ndryshem.

Ashtu e leme.

Se nuk e dime ne se kush ishte Kadri Hazbiu?

Gjembo e sakte eshte “Pse nuk e dime ne kush eshte Beqir Balluku?”

1 Like

Faleminderit Vlonjat.