Një CV e mirë apo?

wow dhe kete s’e kisha lexuar :joy::joy:

E do me te futme Si Billi Trampi qe te fitoi :grinning:

Enida, nuk e di nese e di ate barcaleten me ate ate djalin qe vendosi te martohej… qe thu ti, ky djali kishte tre kandidate per martese dhe ishte ne dileme ke te merrte. Vendosi ti jepte gjithseciles nga $1000 per te pare sesi do i shpenzonin.
E para shkon e i harxhon ne sallon bukurie. Kthehet te djali dhe i thote qe i harxhove se dua te jem e bukur per ty.
E dyta shkon e blen dhurata. Kthehet te djali dhe i thote qe bleva keto dhurata per ty se te dua kaq shume.
E treta i investon parate dhe i thote djalit qe parate i investova per te ardhmen tone.

Mas kesaj djali mendohet gjate se me ke te martohet dhe vendosi te martohet me gocen me cicat me te medha.

Tani te kthehem te pyetja jote. Nga ti di peshku prioritetet e verteta te punemarresit?

2 Likes

Moooos paska pare goxha interesin :slight_smile:

Ne ketej ankohemi se po na bie bretku ne pune…pika qe nuk na bie gjithe diten ne PPU

Do punoni ndonje cicke, apo do qaheni ter diten te peshku per vleren e mohuar ne pune? :smile:

1 Like

shkabe, si ka mundesi qe gjithmone e gjen negativitetin tek komuniteti?

dhe ne fakt CV nuk te hy ne pune per asgje dhe as ka per te hyre.

cv e mire nuk mbajti ne pune Borebardhen, le çe deshe personat realë

Une me CV tende fshi b…! Kshu iu pergjigj drejtuesi Rr.K i institucionit OTQM kandidatit S.M ne qytetin UVG.

Kush eshte S.M ai shoku yne i peshkut?

Une se di me nga i kam cv e res(u)mene. Gjer nashti me kane mare e kam mare ne pune me rekomandime, te diskutume gjate shoqerimit te kafes me kaqurrel. Shtoi kesaj nje periudhe 2 mujorshe testi.

Uoree ceco, te te kaloj njehere cv, shih mo na rekomandon gjekundi se po i vjen aventures fundi.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.