No comment


#47

Perfundimisht zona e politikes eshte e infektuar komplet me urrejtje. Mos guxo te thuash diçka, se je i akuzuar dhe i sulmuar keq ose nga njera pale, ose nga tjetra, e shpesh nga te dyja palet njekohesisht. Kush nderhyn per te thene apo bere diçka, nuk ka arsye tjeter perveç mazoizmit, te ndjeje kenaqesi kur e torturojne. Po ja doli, dmth po te kete force, mund te behet edhe sadist njekohesisht, te torturoje torturuesin. Me nje fjale ne pergjithsi politika ka degjeneruar ne sado-mazo, ne rolin e nderuar xhelat-viktime.


#48

Ku ke humbur vegla socialiste .c’behet andejngakomuna parisit pervec vapes mungeses se uji Alitrikut e tymit e pluhurit ?


#49

Eshte e thjeshte fare. Juve organizoheni me cadra jete-a-vdekje kunder veprave publike qe ndertohen per popullin, si kendi i lojerave te liqeni qe rri plot me femije dhe ku s’eshte demtuar asnje peme, rriheni me police per vepra ne dobi te popullit, permendni dinamite e rruspa per veprat publike te kalamajve, ndotni forumet ne mase me lloj-lloj gelbazash “do bejne restorante, jo kend lodrash”. Por nuk ndiheni fare per ndertimet private qe marrin nga publikja. Te njejten gje dhe me teatrin kombetar. Brenda territorit te teatrit kombetar do te behet vetem nje teater kombetar, me me shume skena e me arkitekture moderne, nga arkitektet me te mire te brezit tone. Kullat do te behen ne territor tjeter, jo te teatrit, ku po kulla do behen gjithsesi. Ju per ato kulla nuk thoni gjysme llafi, por kapeni me teatrin, sic kapeshit me kendin e lojerave, per te cilin nuk late gje pa shpifur sic ju udhezonte partia. Kshu qe jo te politizuar, po dhe nje idiot e kupton qe jeni vreri, kanceri i kesaj shoqerie. Mjere ai popull qe u ngjiteni ne kepuce. Jeni te 10re si brez, s’merrni dot fryme pa parti. U zevendesofshi sa me shpejt nga brezi tjeter.


#50

#51

jane shkelur disa ligje, me te gjitha menyrat e mundshme, vetem qe hajdutet ne detyre shteterore, Rama dhe Veliaj te gllaberojne llokmen e tyre

nderkohe, lexon shkrime te peshtira si ky i peshtiri me syze, qe me siguri ka kerkuar ndonje vend pune dhe i kane kerkuar si takse artikullin

ne fund duron dhe zhgabonjat te te derdellisin per moral, medet

“elena mihajllovna”


#52

Po te ishte Tredharaku ketej verdalle, do te thoshte qe ky me syze per cunat e PDhit ishte shume i kendshem kur ishte zedhenes i PDhit, ndersa tani eshte i neveritshem, megjithese Tredharaku , si i barastundur qe ishte, e thoshte nje gje te tille per Meten dhe socialistet vetem, Me sa kuptoj une, debati kokalepset dhe ngaterrohen dy gjera. A duhet prishur teatri apo jo dhe procedurat qe jane ndjekur, ligji qe u miratua a cfare eshte. E para eshte ceshtje opinioni, e dyta pastaj, dikush qe eshte ekspert dhe vertet i pavarur, jo i barastundur, me ka thene qe ja pasur shkelje procedurash dhe Palloshi duket qe ka dashur t’i beje nder ndonje te vetit.


#53

Ky eshte per ne teatrin e kukullave