Nuk vlen për Tiranën, e merr Novo Nordisk, në Kopenhagen


#21

Oooooo paska ardhur shkaba :grinning::grinning::grinning:!
Ngele duke nderruar llagape o shkab inferiori.

Ne lidhje me mjekun qe nuk iu hapen dyert ne Shqiperi i kemi thene e sterthene arsyet, bile eshte dhe nje liber qe ka folur per to (nuk po ia them emrin se nuk dua ti bej reklame). Ja lexoni mesiper shkaben dhe e kuptoni.


#22

Ska vend per njerez te afte ne nje vend ku nje te pashkollet jane presidente e krye-m


#23

http://www.panorama.com.al/kandidati-per-deputet-behet-drejtor-spitali-ne-shkoder-mjeket-te-ndalet-emerimi-2/


#24

E kane ndritur edhe mjekwt kur kane qene drejtora, te gjithe te abuzojne e kane mendjen kur vihen drejtora. Njerzit e ndershem nuk i ve njeri ne poste sepse behen pengese per vazhdimin e sistemit. Po te ngushellon fakti qe me keq nga parardhesit e tyre nuk mund te jene.


#25

shume pesimist ky konstatim.


#26

Reparti i dizindormimit

dezinformim apo dizinformim


#27

Po mer po, prandaj shkelqyen doganat dhe tatimet sepse vete shkelqesia e tij, Edi Rama, emeroj ne keto poste 2 trushpelara , sepse i duket vetja mbret. Ne fakt vetem nje i paditur mund te emeroj ne poste te rendesishme njerez medioker apo injorant per fushen qe duhet te mbulojne, por ske cfare te besh, kjo eshte Shqiperia, kazani i injorances dhe informalitetit.


#28

artikull koti ne fakt. asnje gje s’do t’i jepte shqiperise me shume nga te tjeret ky mjeku. si dhe pa u njohur akoma si emer, nuk duhet te kete guximin dhe te kritikoje se tregohet llosh.
te drejten e kritikes duhet ta kene vetem persona qe u dihet VEPRA.


#29

I bie qe ai ne Danimark nuk ben fare profesionin e mjekut se kompania nuk eshte spital po firme farmaceutike.


#30

kete profesion kerkonte dhe ne shqiperi, jo te punonte ne spital, po ne ministri te arsimit, shendetesise, ose kryeministri me i dhon drejtim projekteve afatgjata shqiptare. me na qit nga balta si popull, dhe jo me sheru vetem te semuret.


#31

Jo. I bie qe ai ne Shqiperi te punonte ne nje institut per kerkime mjeksore. Po nuk ka. Megjithate suksese per punen ne Danimarke.


#32

ata qe iu pergjigjen thirrjes se rames donin te gjithe te punonin ne Pushtet dhe jo ne Baze. pati ca nga pjestaret e ketushem qe perfituan nga rasti. nuk di se çfare behet tani me ta. jane kthyer prape ne perendim apo vazhdojne te qendrojne akoma atje.


#33

Edhe ata pak shqipo me shkolle qe kemi Te cajne bythen me teper nga ata pa shkolle .djalit bravo I qofte per suksesin e harritur por shqiperise ne kete pike mos I bie kot ne qafe se shkenca kerkon para qe shqiperia si ka .plus qe edhe po te kthenej kerkimet shencore behen me grupe bashkeskencetaresh e nuku ka me shkencetare Te vetmuar qe bejne eksperimente ne budrume si ne kohe Te Isaac Newton.zhvillimi i shkences eshte kombinim I nderlikuar korporate individ shtet nje Luks fantastiko shkencor per nje popull qe hala nuk beson se duhet paguar fatura e dritave apo e ujit .


#34

Kurreshtaro, kush ishin keta , nga ketu.


#35

Ky ishte i derguari i Perenise , qe do shpetonte popllin e jo vec sumen e vete , po ithtaret e injorances i dolen kunder zgjuarsise profetike ngambrapa te tij :face_with_raised_eyebrow:

Hapu dhe , hapu dhe


#36

o alba siç e thash keta qe kthehen kerkojne te kapin ndonje post qeveritar, jo te bejne shkence apo gjera te ngjashme. ai me ate intervisten, po thone: mu shkencetarit si gjeten nje post qeveritar, por mbani atje hajvane te pa shkolle. ose me shkolle nate.

vetem se miku harron ate qe vertetove ti me fjale si te bibles, qe ne shqiperi nuku ka se çduhet shkolla hiç. dhe aq me mire bile, se te shkolluarit jane te shkalluar. jane kllufa mnjf.

shkolla te ben vetem presor, asgje me shume, thote shkrimtari me i mire francez aktual. keta shkencetaret ne rastin me te mire, kopjone librin e profesorit te tyre, duke i shtuar vetem nje paragraf.


#37

ka vetebesim dhe vetebesim te tepruar. 30 vjecari i ketushem me ngjan se eshte ne kete kategorine e dyte. po te doje te vije te punoje ketu nuk shoh ndonje gje qe mund ta pengoje (sidomos me kete lloj vetebesimi).


#38

E ke gabim, Shkaba eshte superior.


#39

Aaaaaa po te jete keshtu terhiqem. Kabojme ndonjiher dhe na, na e ka marr fiqirin kapitalizmi amerikano- verior.


#40

Keshtu gaboni gjithmone ju emigrantet inferiore te Kallkanistanit. Po shkoni ore ne Shqiperi mes superioreve t’ju ngrohen trute duke tundur gjithe diten zinxhirin duke u thekur ne diell e duke tymosur ca bar. Edhe nje “Kawasaki” te kesh dhe, o te keqen, “the ultimate life”.