Numri 45

Donald J. Trump, manjati njujorkez i ndërtimeve, është zgjedhur Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pas një fushate të gjatë e të mbudhur me retorikë përçarëse, amerikanët votuan, dhe zgjedhja e tyre për 4 vjetët e ardhshme është Presidenti Trump. Lajmi është pritur me interes edhe në Shqipëri, kur në orët e para të mëngjesit njerëzit dëgjuan live në radio dhe tv fjalimin ku z. Trump pranoi fitoren. Në Tiranë ambasadori Donald Lu deklaroi sot në mëngjes se zgjedhja e z. Trump në Shtëpinë e Bardhë nuk do t’i ndryshojë marrëdhëniet midis dy vendeve. Disa në Shqipëri mendojnë se deklaratat e kryeministrit Rama, ku ky e konsideron Trump një kërcënim për Amerikën, tingoëllojnë të nxituara tanimë që Trump rezultoi zgjedhja e popullit amerikan.

2 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

https://www.youtube.com/watch?v=WYeDsa4Tw0c

Ngrihet “”"“KENBANA”""" ne Shtepine e Bardhe… me 20 janar Donald Trump …betohet mbi BIBEL …dhe merr detyren…!!! Ndyresira multikulturore si Hillary nuk e meritojne te betohen mbi Bibel…!!! Angela Merkel …nuk do jete me kancelare ne Deutschland vitn tjeter …qe sot filluan diskutimet ne media…

2 Likes

Mo e merr aq seriozisht ne ti. Eshte betu dhe nja dy here te tjera mbi bibel, po gjithsesi ke gruja trete eshte.
Me shume do i zija bese, dhe do kish me shume kuptim bile, nese ne vend te bibles te kapte gopin e Melanise.

3 Likes

O STALKER!! :joy_cat::joy_cat::joy_cat:
E kupton sa e rendesishme ishte te mos prisja 24 ore pa e thene fjalen e keqe? Lol

2 Likes

Ipse dixit! Go Donald!

Lu na ishte njehere. Me Trumpin fituan interesat ruse dhe serbe ne Ballkan. Adieu ambasadoreve dashamire.

Cfare u be me ate investigimin e FBI-se?

kjo eshte prova qe shumica nuk ka gjithmone te drejte, sa poshte
je katandis moj ameriqi…
megjithate duhet pare ana e mire e medaljes, sipas zizek, qendrimi i te cilit duket jo pak kontrovers kesaj here;SLAVOJ ZIZEK ON CLINTON, TRUMP AND THE LEFT’S DILEMMA

One should rid oneself of the false panic, fearing the Trump victory as the ultimate horror which makes us support Clinton in spite of all her obvious shortcomings. Although the battle seems lost for Trump, his victory would have created a totally new political situation with chances for a more radical Left—or, to quote Mao: “Everything under heaven is in utter chaos; the situation is excellent.”

Shume interesante. Ne 6 oret e shkuara diferenca e votes popullore shkoi nga 500k ne favor te Trump ka shkuar ne 70k. Duket se Hilary po pret qe te fitoje voten popullore perpara se ti drejtohet Amerikes. Pra, perseri nje levizje e llogaritur per te rujt fytyren e saj. Karma paska nje ane politike. Klinton do te mbahet mend per 2 padrejtesi ne keto zgjedhje. Per padrejtesine qe i beri Bernit dhe padrejtesine qe i beri popllit Amerikan duke ja dhuruar presidencen Trump.
Ne Florida, Johnson+Stein kane fituar 270k vota nderkohe qe diferenca midis Trump dhe Hillary ishte 130k vota. Ne total midis tyre ata kane fituar gati 5 Milion vota!!! Jam i sigurte se ne oret qe do te vine, atyre do tu ngjitet goxha faj per fitoren e Trump.

1 Like

Hilary sa e kaloi me 40k vota o Ceco. Po ci do; keto tani skane as vleren e NYT.

kam frike se dhe ai shefi i ef bi ajt i bani gjamen. i lujti cilimyllin me ato imejlet.

Pjeter, elektoralisht (nuk thashe politikisht !) ai eshte 100% shkaku. 100% !

100%?!

Shkaku 100% eshte mandati obama/hillary dhe mllefi popullor ndaj tyre.

1 Like

ou, pa he na ndrico cik ti qy prej andej

Bow down bitches :grinning:

Me gjithe qejf. :slight_smile:

Se pari merr grupin tat te kukuvajkave dhe shifni per nje objekt qe quhet qafe e pates.

Be careful with the long neck because I believe it just entered your kister :joy: