Numri 45

To many people’s surprise, Trump won more Latino voters than Romney did in 2012.
Trump’s margin among Latino voters in Florida, though thinner than it has been for Republican candidates in past races, likely helped him win that critical state.

ndricove boll sa per gjithe blogun, nga cfare shpelle malesise ka dal nje si ty, eshte pyetja :joy:

“popullor” e hongsh. E para.
E dyta, nuk thashe shkaku politik, thashe elektoral.
E treta, flisnim (elektoralisht) ndryshe bashke po mos kish fut hundet fbija

E kishe parasyshe ti kete dje kur bere parashikimet, apo sot tu kujtua ashtu papritur?

Jo, sepse te besoja ty qe thoje se sondazhet ishin rrena (kur Trapi kapte nga pussy GOPin)

Pati edhe reshje te dendura dje. Shi i madh.

nuk di a duhet t’ju kujtohet qe edhe statisticienit me emer Nate Silver nuk i dolen parashikimet elektorale.
Po kerkojne korrektesi politike ne forume abrashet e trumpit.
Well, wait… a nuk eshte trump pikerisht kunder kesaj ? :hushed:

Na ishte njeher Amerika…

Moralisht nga sot Amerika eshte degjeneruar ne syte e Botes… Ne thelb , megjithese Hilary mund te jete e urryher, eshte racizmi… Fundurrinat e Amerikes, injorantet qe nuk dine te lidhin dy fjali dhe racistet u ngriten nga skuthat e Amerikes te zgjedhin dike qe kape grate nga p…, urren te huajt me ngjyre e pa ngjyre dhe kerkon te ngrej mure. Nje idiot te klasit te pare qe as taksa nuk paguan dhe thjesht eshte me fat qe eshte nje rrugac me para…

Pas rrenimit moral vjen ai financiar. Historia na e ka treguar kete dhe ka plot shembuj. Kjo nuk ishte triumf i demokracise ishte triumf i injorances dhe rrugacerise.

1 Like

Hillary tani eshte 150k vota para…

1 Like

voting by mail ka afat deri dy jave pas dites se votimit (ne shtetin tim)

Berisha uron Trump dhe thekson: Marrëdhëniet me SHBA nuk ndikohen nga deklaratat e Ramës

1 Like

LEKSION I SHKELQYER DEMOKRACIE (qe sigurisht do kete nje çmim shume te larte per tu paguar) :

  • çmontimi i Obamacare
  • Ndertimi i Murit (22 miljarde $)
  • shtimi i numrit te ushtrise amerikane

etj etj.

Kush do pagujaje? Meksika ? :joy:

Palloshi e kishte per detire te dilte hapur kondra trumpit pa ia kerkuar njeri se eshte lider boteror.
Having said that trump ka tendenca izolacioniste e bythemoscarese per hallet e dynjase .kjo gje nuk eshte haber I mire per shqipot te cilet kur America kishte presidente te mire e kaluen kohen ne konkurse te hedhjes se shurres me kallam apo duke ii prere gurmazin njeri tjatrit.

3 Likes

Ku eshte ai stalker qe thonte 60% me 40% hahahahahaha

po ai clowni tjeter ku u zhduk, me siguri ka harruar passwordin

Ketu jam; thjesht kisha harruar qe

4 Likes

Lajm i mire ne keto zgjedhje eshte se Trump ka marre ne mase votat e pleqve… Ndersa votat e te rinjve i kane marre demokratet.

Pleqte racista te Amerikes qe ende kujtojne vitet e arta 50 e 60 ku zezaket e meksikanet vareshin ne peme shume shpejt do largohen nga kjo bote… Por te jetojne edhe 4 vjet qe te ikin nga kjo bote me shpirt te thyher nga Trump.

Pas 4 vjeteve ( apo me shpejt se Trump eshte per burg per mospagim taksash) te kthehet Bernie Sanders! Demokratet po mallkojne veten qe nuk e besuan.

1 Like

stalker nuk pine uje ato, trumpi fitoi me votat e latineve dhe te bardheve (po atyre te bardheve qe votuan dy mandate obamen).

ja dhe nje panel nga crooked media, genjeyen e mashtruar 3 muaj rresht me sondazhe dhe me artikuj te njeanshem dhe tani rrine te shokuar si pallosha

1 Like

plotesisht dakort: jam koshient qe nuk pijme te njejtin uje

Ndoshta kto vota pro Trumpit ishin me shume vota kunder Klintonit. Per mua ajo duhet te skualifikohej qe ne zgjedhjet brenda partise…amerikaneve u kish ardhur ne maje te hundes nga Klintonet.
Keto zgjedhje ne Amerike me kujtojne dilemen per zgjedhjet ne Shqiperi ne mes Rames e Bashes ke do zgjedhim?!
Jam dakort me ate shprehjen e Gramshit eshte koha e monstrave.

Clinton fitoi voten popullore nderkohe…hera e peste qe Kandidati qe fitoji voten popullore humbi zgjedhjet. Trumpi erdhi ne zyre fale swing states …Ohio i vuri vulen. Votuesit e tij jane shumica e meshkujve te bardhe dhe femra te bardha. Latinet dolen ne zgjedhje por nuk sollen dot ndryshim.