Numri 45


#600

me falni, komenti juaj perzien njeheresh disa fakte.
Cfare pergjigjeje prisni, nese ndonje peshk ka pas vizion mjaftueshem per te pare Bernien president, nese ndonje peshk anetar i DP ka votuar a jo per Bernien ne primaret, nese ndonje peshk ka votuar pro Berniet gjate zgjedhjeve. Sqaro po ka mundesi.


#601
  1. Sepse edhe pse njeriu bën pjese ne ‘regno animale’, për nga esenca e tij ai dallohet nga kafsha
  2. Sepse Toka qe na eshte dhene për ta jetuar eshte NJE për të gjithe (dhe s’ka të dyte)

#602

fper ne primare behet fjale, sepse ne presidenciale e dime te gjithe qe bernie nuk ishte ne ballot.

nuk i kam ndjekir komentet e perimareve ketu por nuk ma do mendja se ne primare dikush nga ketu ka votuar per bernien.

tani mbas faktit ka plot qe thone qe bernie do ishte me mire…


#603

Besoj se keshtu do te ndahen disa poste

Rudi Xhuliani Attorney General
Kelly Anne Conway Secretary of Press
Dr Carson Surgeon General
Newt Gingrich Secretary of defense


#604

Cfare do te thote MSM? Mos eshte ndonje gje e piset si BDSM?


#605

Mainstream Media.


#606

Meqe pyetja ndjek pyetjen, ose ndjek pergjigjen e pyetjes, a te ka shku ndermend pyetja (ose ai i ka shku Alainit ose Zhizhekut):

- Pse njeriu dallohet nga animalet e tjere ne kuptimin qe eshte i vetmi animal me potencjal per tu vetvrare dhe per te zhduk te vetmin planet qe i eshte dhene? (fenomeni vetvrasje eshte krejt i panjohur ne te tjerat kafshe)

Shko nga shko, por metafiziken e ke ne prite, mas qafe e ke fashizmin, ne mos eshte vete qafa qe kerkon te zhdukesh per tu vetvrare.


#607

ok. para se t’ju pergjigjem per me tej, pyetja qe ju bej une eshte, juve zoteri jeni gje anetar i RP?


#608

Pergjigju 4 se e ka marre seriozisht July.


#609

3 nga 5 skullubeqerit e tij perfshire edhe dhenderrushin do te mbikeqyrin tranzicionin .pa filluar mire po etrajtojne ameriken si trump inc apo mylk te babes si I themi na :smile:


#610

Hapni teme te re po ka mundsi, per postzgjedhjet usa, ju lutemi admin…

Hillary Clinton told her top donors in a call today that she is “heartbroken” by the election outcome and she pointed to FBI Director James Comey’s letter to Congress about a review of newly-found emails as a turning point in the contest between her and Republican Donald Trump.


#611

partia republikane i fitoi zgjedhjet, cte diskutosh per te.
po flasim nese bernie do ishte zgjedhje me e mire se hillari. tani ketu ka plot qe ngrene flamurin e berniet por nuk ma do mendja se te kete qene njeri ketu po kaq i zgjuar sa te votonte bernien.
tani te gjithe mund te thone se bernie do ishte me mire se do i fitonte zgjedhjet, por puna eshte se voten mbase nuk ja dhane kur dhe kush e kishte mundesine.


#612

me kenaqesi gjithmone, dhe respekt


#613

ti po pretendon me provokimin tend qe peshqit te te zbardhin elemente te privatesise se tyre qe ka te beje me anetaresine ne ndonje parti politike ne usa, permes konfirmimit te votes ndaj Berniet ne primare, apo jo?

Sapo te ftova ta besh ti i pari.


#614

po clidhje ka privatesia ketu? nqs thua pas zgjedhjeve qe bernie do kishte fituar atehere e ke thene preferencen, puna eshte qe me llafe nuk behet gje, duhen vepra jo llafe.
une jam indipendent, por do kisha votuar per hillarin po te isha ne dp.


#615

Nese thuhet para zgjedhjeve, ben dobi per juve (argumentin, dmth)?


#616

Do te fusim ne hapsane 2-3 milione thote nderkohe qe amerika ndersa eshte vetem 5% e popullsise se botes ka already 25% te burgosurve te botes .burgjet Jane cip me cip keshtu si eshte .resurset qe duhen per ti kapur gjykuar strehuar I ka menuar ky apo dmenon sedo i fuse ne trena si hitleri cifutet?


#617

posi jo, ben pa dyshim. dmth vota ka vlere pak me shume se fjalet.


#618

nuk je i qarte 46, vota vetem, apo edhe konfirmimi me fjale te mjafton


#619

po ti thuash dikujt qe do futesh ne burg po shkele ligjin, mos rastesisht ka me efekt parandalues sesa ti thuash dikujt qe nuk ka me vend ne burgje?