Numri 45


#680

Si shpejt qeka hap kopshi pa dreke sot. Apo s’ka pas ku ta lej prindi.


#681

Ekonomia ka nevoje per ta .toyota boeing Honda mercedes ford ku per cdo vend pune ka 130 kanidate nuk punesojne emigrante te paligjshem .ata punesohen ne punera te cilat vendasit nuk duan ti bejne .teknologjia e jo hapsana ka per ti perzene emigrantet e paligjshem.


#682

emigrantet do kene dinjitet ketej e tutje. do largohen ato qe kryejne krime. ato qe mbeten do trajtohen me dinjitet.


#683

peseta eshte monedha e Spanjes, shkabe. Qe edhe pse flet spanjisht njesoj si Meksika, eshte vend tjeter, madje ne kontinent tjeter. Sa per ate manipulimin e dollarit, nuk e di a e ke degjuar ne ndonje kafene intelektualesh ku shtyn kohen, po quhet ligj i kerkeses dhe ofertes. Se Meksika fjala vjen, mund te doje qe ta kete 1:1 kursin me dollarin po kte nuk e vendos Meksika. Per fat te mire


#684

vazhdojne burragrate te qajne te peshku se fitoi trumpi.

kur qeshnin me lot para zgjedhjeve ishin me te lezetshem se tani qe qajne me lot


#685

Qekur u dynden korcaret ne amerike po dhitet amerika gjithnje e me teper, bre lalke.


#686

Peseta :joy: Jo po puseta. Lol


#687

hiç gje :joy: :joy:


#688

Marketxhinte te shikojne te blejne aksjone te firmave ndertuese,prodhuese makinerish dhe ato qymyrit CAT,Balfour,Skanska…etj. Kane per ti dyfishu leket per2-3 vjet


#689

Shkabe hajde me shpesh se na argeton.:four_leaf_clover:


#690

Elizabeth is always angry when she talks… I guess she is always constipated :scream:


#691

kshu esh kur shko mbas trudruve te kryedrogagjiut te Shqipnies.
Detyrohesh te shash z.Trump kur perbrenda zemra te pervelon nga kenaqsija qi z.Trump ja shkeli kalane e ranës rrevolucjonarve te rrevolucjonit kulturor kinez.

Te tjera do, te tjera thua, çkusur me kane veshet mua :frowning:


#692

tash e tutje eksperimentet ne ameriqi do ti bejme, trumpi eshte nje prej tyre, europi do mbetet kala e pamposhtur welfare-i lirie e barazie


#693

Dikush tha qe Wall Street do te pesoje pikiato pas zgjedhjes se Trump.
Po shohim te kunderten Dow Jones po shkon ne shifra rekord gati 19,000…


#694

Me bukura eshte qe jan pref te gjithe per tax-cuts. Vetem ata qe bojne me shume se 225 000 usd ne vit do kene ulje te taksave me 14%, joint couple qe fitojne 75 000 usd ne 225 000 usd ne vit do e kene taksen njesoj, plot 25 % kurse ata qe bojne me pak se 75 000 usd kan per te kap vetem 110 usd dollare kthim ne fund te vitit.


#695

Ti e pe personalisht qe Market shkoji 400 pike poshte nje dite para zgjedhjeve ndersa une shifja correlation te panikut me fitoren e Trumpit si edhe qe market shkoji nga 400 pike poshte ne 800 pike poshte ne oret e para te mengjesit me Nikkei 5.9% poshte ate dite.
Ke bole ? bli ca Caterpillar sot te bohesh zengjin.


#696

dhe nje pyetje: me kapi veshi ne radio (por ishte fundi i lajmit) se Trapi kish ndenjur per minuta te tera pa reaguar, kur kish marre vesh fitoren. E tha ne intervisten e mbremshme ?


#697

Ceco, po replikoja me stalker dhe shkaba.

Ndersa ju amerikanet tashme e keni votuar per president Trumpin. Ska llafe tjera me ju.
Hajt me kembe te mbare.


#698

Po ku degjohet intervista e Idiotit e tera. pashe nje sinopsis ku perforconte poziten anti-immigrante dhe eshte i paqarte cdo bej me Obama Care qe ted cruise me shoke duan te hiqet fare kurse Trumpi mendon te krijoje nje aleance bipartizane ku te korrigjoje ca gjona.
Nderkohe Spitalet po shkojne per lesh ndersa Farma kopmanies po ngrejne koken.


#699

Jakove, dmth ti na quan ne komunista siç mund te quajme ne ty kosovar ? :slight_smile: