Numri 45


#700

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#701

sido qe te jete obama te pakten ne vetem 8 vjet e beri ameriken me 57 shtete. pavaresisht se prape nuk dolen votat.


#702

Pse me quan jakove?!

Emri kosovar më nderon.


#703

same here !

me te mira


#704

Nje gje nuk e kuptoj nga keto exit pollet.

Ndersa per te bardhet japin me hollesi se sa me diplome dhe sa pa diplome votojne per Trump apo dhe per republikanet e tjere para tij(qe ne fakt fitoi ne te dy kategorite),kjo gje nuk jepet per grupet e tjera.
Pra nuk jepet se sa % e hispanikeve me diploma votojne nje kandidat apo parti.E njejta gje ndodh edhe me afrikano-amerikanet qe jepen si numur bruto dhe nuk ndahen ne kategori sic ndodh me te bardhet.

Kam pershtypjen se kjo behet me qellim nga mediat e majta,pasi pollet mund te tregojne se afrikano-amerikanet dhe hispaniket me diploma kane votuar per Trump dhe zakonisht perkrakin republikanet.


#705

vazhdojne numerohen votat elektorale deri sa klintoni te shkoje 60%. ne keshtu na thane ketu qe klintoni merr 60% te votave elektorale


#706

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#707

Amen to that .te kam rixha e thuaja keto llafe ne fitire shokut Qimo kur te vije atje te marre cmimin letrar te readhes .ai e kishte shume xhan Trumpin dhe ty .


#708

aty ku provinciali thote jom prej alidemi

Ti sikur nuk do me pergjigjeshe me.
Kur te thote provinciali nuk do te te pergjigjem me. Suma e provincialit nuk do te te pergjigjej, a thua se me te vertete u kthye bota permbys dhe doli nje provincial qe thote nuk te pergjigjem dhe me te vertete nuk te pergjigjet.


#709

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#710

Rama legeni, shau presidentin e amerikes. Mire amerikanet po shqiptaret pse i urren kaq shume. Ca te presesh kur edhe ne stadium kur luan kombetarja shkon me bluzen e italise. Si legen.


#711


#712

Lexoni nqs kuptoni e mos na boni sikur i dini te gjitha se askush nuk i di te gjitha ne kete bote.


#713

Ka teorina mo te tjeshta per at pun, pse con artists jon te suksesshem. $300M kishin kap ca boba tuj bo telefonata prej Indie gja sikur ishin IRS. Suksesi i ktyne ishte qe zgjishin target jo kuturu, kryesisht emigrant, pleq te hum etj. Fiqo po nigjove dialekt indion mylle meiher. Apo ta kon bo domin? Kshu dhe Trumpi, tha.


#714

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#715

Greatesia e tij, señor El Presidente, tha se muri nuk ka per te qene mur bitevi’ ,
ka fillimi ne fun. Vene - vene, ke zonat pa meksikan do jete ene gardh. Dhe ka i here me t’rralle ene shirit i verdhe : " Police Line. Do not Cross " !


#716

Shume mire e ka ketu z Trump qe nuk do e beje te gjith me mur, duhet lene hapsire edhe per kafshet e egra te qarkullojne, mendon edhe per floren dhe faunen.


#717

si tha dikush, te merresh me nji te trashe eshte si te lush shah me nji pellumb. Ti mendohesh, ben levizjen, ai ecen ne mes te fushes e te rrezon cdo figure dhe i fut nja 2-3 glasa per qejfin e vet. Dhe ne fund rref krahet sikur ka fitu ndeshjen…


#718

Po KLON a dihet gjo, do bohet a jo ?


#719