Numri 45

shoku mendor eshte real, dhe shume njerez ishin zgjuar deri ne 4 te mengjesit mbreme, kshu qe nuk me duket out of touch te mos jesh ne gjendje te japesh nje provim. it’s a big fucking deal…

ose thene shkurt: ketij do i dalin njerezit ne rruge. Nuk pret njeri 4 vjet (zgjedhjet) atje

(ketu do jemi po he, ku te shkojme perveç se “ke peshku” ? :grinning: )

1 Like

sondazhet (prej te cilave parashikohet) ne mase te mire kane qene blof-e.
Trump, bloff-n e ka metode te qeni (si nga fusha e business-it qe vjen), kurse Hillarin e pompuan mediat e saja (elitare neoliberale).

me sa duket ajo qe degjuam qe trump is tapping on a major silent crowd, paska qene e vertete !!

ps. askujt s’i punohet sot, vetem muhabete neper desks

1 Like

Zgjedhja e trump-it ne nje bote te dominuar glibalisht do jete bekim per ju qe te zgjoheni nga american dream-i, vecse ne mos u konformofte trumpi me shpejt nga cduhet me elitat neoliberale.

Kot u bie ne qafe sondazheve. As ne zgjedhjet e meparshme nuk eshte se e kane parashikuar saktesisht fituesin (per me teper qe, qe kur nderhyri Fbija me historine me mail, edhe sondazhet ate thane: rezultati do jete i ngushte). Sikurse doli- fundja.

Gjynah shqiptaret me benefica…kur te heqe Trump Medicaid, do hane rrogen e kalamajve.

2 Likes

ai per ate pune u konformua qe mbreme. Nuk e pe si ishte bere dele ? (dhe falenderoi shume perzemersisht Hillarine)

Lale, why don’t you mind your own fucking business ? Ne kujdes icik me ato sarkazmat se jon veshtire per t’u kap. Gjinie e trashe ne. Oh, dhe po pate bythe , please, boji komentet qe ke per mu ke ajo qe shkrujta une se kshu kuturu’ nuk merret vesh me cin e ke. Hajd n’tullum.

go cry to your safe space. clown lol.

te me thote dikush qe po m’bejne syte.
Elbasansi fatlum ka fitu 3,500 leke ne nje pike bastesh ne Shqip. Fatlum? wtf shkabe! per 3mije e 5qin lek te qelbta? ne venin ku robt marrin 1,500 euro ne muj? sa eshte euro/lek, 1:1?

kur amerikanet vetem 4 dhe 8 vjet me pare zgjodhen bindshem per president zezakun Obama, nje njeri karizmatik, elokuent, inteligjent ky, popullin amerikan e quajtem te mencur, te pjekur, te emancipuar qe diti te beje zgjedhjen e duhur… -ndersa nga sot qe amerikanet zgjodhen president Trumpin, populli amerikan na qenka debil, budalla, racist , rednecka etj.:smiley:

edhe une nuk prisja te zgjidhej Trumpi. po ske ci ben, kjo eshte demokracia… inat kije po hakun mos ja ha. fitorja e Trump ne vetvehte eshte spektakolare, pasi i kishte te gjithe kundra.

nderkoh, pas fitores se Trump priten me interes zhvillimet politike ne Evrope. keta te fortet e Evropit, si Hollande e Merkel nuk duket se kane me te ardhme… madje Merkel e morri nje goditje te forte para nja 1 muaj e ca kur humbi zgjedhjet regjionale ne Berlin, u konsiderua humbje historike per CDU.

3 Likes

Ne Amerike Armir ka nje shprehje, first world problems. Pikerisht per spurdhjake te privilegjuar si keta qe bejne reagime te tilla melodramatike.

trump eshte nje oportunist (referuar z) dhe ka per ta ndryshuar qendrimin ne raport me neoliberalet elitare. Gjasat jane mendoj qe shume shpejt, sapo te ndihet rehat do t’iu imponohet ai atyre dhe keta te fundit do t’i konformohen trump (Por ti kete e ke parasysh mire.)

do isha i zhgenjym sikur nji si ty te ishte kunder Trump

Ish Presidenti George H.W. Bush sa e mori dj e uroi Trump-in.
Paul Ryan po ben autokritike dhe po merr credit per fitoren e Trump-it ne Wisconsin😃
Qe neser Trump do te marre reportet e CIA-s njesoj si Presidenti Obama dhe besoj se do te thinjet nga floket,ne 3-4 muaj si presidentet e meparshem.

Hi bozo…
You didn’t believe that Trump would win he… We had this conversation months ago but you and some others are just f***ing stupid that’s all…

E thashe dhe te ajo tema tjeter, demokrateve mire t’ju behet. Sado jo perfekt te jete sistemi zgjedhor amerikan, eshte perfekt po ta lesh te funksionoje. Demokratet nuk kane asnje fajtor tjeter vec vetes se vet. U perpoqen t’i impononin elektoratit kandidaten e tyre, duke manipuluar sistemin zgjedhor brenda partise dhe nuk ofruan ate qe donte elektorati ne te vertete. Njerezit po shikonin per nje oferte ndryshe kete here, qofte edhe ekstreme. Ekstremi I majte ishte Berni. I djathti Trampi. Po te ishte Berni Sanders kandidati I majte, sot do flisnim per presidentin Sanders.

E keqja me e madhe e zgjedhjeve nuk eshte zgjedhja e Trampit se ky pas 4 vjetesh iken. Imagjino nje administrate dhe senat e kongres komplet te kuq qe s’ka ndodhur qe nga 1928. Plus nje Gjykate Supreme qe anon djathtas. E cuan Ameriken 30 vjet prapa. Tipa si Rudi Xhuliani do behen Prokuror I Pergjithshme, Kris Kristi Sekretar I Transporteve :smiley:

2 Likes

No man you will be in a hole because you’re a moocher… mmoooooooooooooooo

de facto per Hillarin, de jure per trump :slight_smile:

The only thing liberal about Hillary is her tolerance for Bill’s affairs.