Partia Socialiste tërhiqet nga shkarkimi i Metës si president

me thene ate qe eshte, emrin “Socialiste” e mbajne akoma per ‘cover’ per interes elektoral’, vlen si taktike per tu marre vota qorrave. Partia ne fjale eshte e Edvin Rames ne mos personale, aty afer. Drejtimi eshte qender e spektrit.

1 Like

Po të ishte thjesht socialiste, pa ramën,do ishte si partia e lulit.
Rama sjell vota nga e djathta.luli i merr vota majtas dhe nga pakicat.
Prandaj,derisa të krijohet e djathta kombëtare shqiptare, rama do ti fitojë gjithmonë zgjedhjet.

ah gaboheni rende te dashur kolege te shqetesuar per mbarevajtjen e puneve ne shoqerine, sisteme të organizimit të shoqërisë pa dhunë thjesht nuk ka pasur, nuk ka e nuk do të ketë, sepse çu pa pastaj per brimen e sumes tone te ngelur bosh?!

perkufizimi i socialistit nga “akademiku” dhe filistini Edvin Rama

Socialistët që ta dish janë antifashist dhe antikomunist,

http://www.gazetadita.al/rama-tallet-me-alimadhin-im-ate-ka-qene-komunist-ne-anen-e-duhur-te-historise-ti-je-bishti-i-nje-lopate/

e kujt i intereson ky lajm, asnjeriut,

Ty, qe ta kopjosh te VQ vol XIX.

gjemb, me çin po fol?