Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#182

Se ceshte nje shprehje italiane:Non c’e amore se non c’e … dicka e tille,qe ne pellazgjidht do te perkthehej pak a shume:Ku ka dashuri,ka edhe ca grindje te vogla e ngacmime.


#183

Epo une se marr vesh me ju, i fituat zgjedhjet tani dhe tani jepni e merrni qe te shtrydhni maksimumin e kenaqesise prej saj. Mos u ankoni pastaj kur ta kuptoni, qe kjo fitore, eshte gje kot, se per shumicen tuaj, do te thote ose asgje, ose me shume rrjepje nga ai qe kaq donte prej jush dhe di ai si tjau fus tani.
Persa i perket pd-se, ajo ka probleme me gjykimin real te fenomeneve dhe njerezve duke u shnderruar ne nje parti lokaliste. Pastaj trashegimia komuniste ben punen e vet, njerezit jane ose nostalgjike, ose te varfer dhe me karrakter te dobet, qe shfrytezohet me se miri nga nje parti maestro si ps-ja.


#184


#185

Tamam ashtu o Tiranc, ky Edi Rama, nje njeri aq egoist, as njerezit qe i besuan nuk do dhe do shperbleje. Eshte politikani me egoist ne historine e Shqiperise, pa din pa iman, fyell i gjate e pamje imponues, po medioker ne brendesi. Tani eshte bere dhe fallco se hiqet sikur i digjet shpirti per popullin dhe nacionalizmen.


#186

lol, kur do ta mesoni ju lehesit te Berishes qe keto urrejtje mesjetare e diktatoriale nuk funksionojne me?

Nuk vute mend nga shkaperdhimi popullor qe sa vjen e shtohet, zgjedhje pas zgjedhjeje?
Keni dale parti e trete ne nje qark, per pak sa s’dolet dhe ne te dytin, dhe rrezik eshte vetem fillimi.

Nuk behet politike duke mbjelle urrejtje e duke shpifur ndaj kundershtarit, ne vend qe te punoni, sepse keshtu dilni thjesht si buce gojeliga. Populli fitohet duke punuar, jo duke bere bucen.


#187

Kush është përgjegjësi për humbjen e PD

http://edge02eu.ekranet.com/videostream/2017/06/27/1498575502/1498575502_converted_360.mp4?v=TU97YxnXyc


#188

Ndryshimi eshte qe per PS -ne votojne vemje si ty qe jane me shumice, kurse cdonjeri nga ne qe votojme per pd-ne edhe pse me pak, vlen me shume se nje dyzine juaja me vlera te qemtuara prej secilit. Tani mos me harxho rreshtat se skam kohe te merrem me funderina.


#189

Jo Kapo, nuk e prishi protagonizmi i Bashes, por e prishi percarja brenda partise, e atyre qe nxituan te firmosnin peticionin sot, pa mbaruar akoma procesi. Keta jane ata qe permenden ketu: