Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#21

Nuk ka perse.


#22

Nuk ka pse te largohet. Plus ai takoj dhe Trampin. :joy::joy::cry::cry:


#23

Basha duhet te jape dorhqje dhe ne asnjemenyre nuk duhet lejuar qe te njohe zgjedhjet e kontroluara nga bandat kriminale te Norieges


#24

aaaa, ministrite i kontrollonte PD, drejtorite e policise i kontrollon PD. Po pati pasur banda, i ka futur PD.
U futet ne cader per ato ministri e drejtore policie, bllokuat ambulanca, late gra shtatzena ne kembe, dhe jua dhane qe PS te mos vidhte zgjedhjet.


#25

Kjo eshte strategjia Kapo?Ja keshtu ju duam,te pakompromis,sic ju ka mesuar Komandanti.Nuk ma hoqe kureshtjen nese do ta pastroni Komandantin kur ta spastroni PDhin nga komunistet qe i kane frymen,po kur ta kesh ma kthe pergjigjen.


#26

U bone 43 nga PD , LSI 20 edhe tete cope na duhen , bohen .


#27

Basha kurrsesi nuk duhet te largohet. Ai arriti te vrase perfundimisht blerjen e votes. Shume votues e urrejne ate pasi prisnin leke xhinse tollona nafte lloto falas etj etj ne keto zgjedhje por ngelen me gisht ne goje. Keto zgjedhje ishin perfekte. Basha tregoi qe ben sakrifica per qeshtje madhore. Si mendoni ju qe do integroheshim ne europe me zgjedhje ku blihet vota, me manipulime, presione te fortesh, mosnjohje rezultati etj? Basha eshte e ardhmja dhe i lumte per kurajon qe ka. Ai po modernizon vendin me ndermarrjet e tij si dekriminalizimi, lufta kunder droges, blerja e votes etj dhe dukeq qe e ka seriozisht pasi po modernizon dhe pd duke larguar te vjetrit edhe pse me kosto.

Republika e re do finalizohet me perplasjen e bashes dhe berishes.


#28

Dakord mo po shiko ku perfundoi PD pa blerje votash. Ato vjedhje e mbanin ne pushtet.


#29

Prap me LeshEline juve, Lsi ka rritje nga 2013, PS ka rritje nga 2013, PD ne pikiate historike. Ndoshta LSI del force e pare e ska nevoje mo per ju Brado, e keni menduar ndonjehere???


#30

PD-ja ime duhet te ringrihet. Populli foli me heshtje. #Make PD Great Again :v:


#31

PD nuk ringrihet po nuk preu lidhjet me Berishen. Nese vjen nje tjeter Lul qe vetem di te lehe fort, e pastaj shkon e udhezohet nga Berisha, populli nuk te voton. Duhet nje qe te dale kunder arsyes qe PD humbet.


#32

Kjo nuk ka aspak rendesi pasi edhe pse nje kosto e madhe eshte e perkohshme. Le te rimme shtrember e te flasim drejt. Ps do merrte dhe nje mandat tjeter sido te kishin shkuar punet. Me mire qe me marrveshjen rama basha ps arriti te dale e.vetme ne qeverisje. Tani pritet shkrirja e partive te tjera duke u sulmuar nga ps ne qeveri dhe rimekemnja e pd deri ne zgjedhjet e.arshme.


#33

Numuruesit po bejne pushim, beni dhe ju pak pushim.


#34

Veshtire te shkrihen partite me nga 20 deputete e me histori rritjeje.


#35

Nese nuk u sigurin pune e te ardhura te tjera votuesve as telefonin nuk ta hapin per nje kafe e leje te bejne fushate apo te japin voten. LSI ende nuk ka arritur te krijoje nje fryme si parti qe te rezistoje ne nje periudhe 4 vjecare pa pushtet.

Nese lsi nuk shkrihet besoj qe nuk i qendrohet marrveshjes mes rames dhe bashes e do ndodhin trazira.


#36

Faleminderit qe konfirmove qe militantet militojne vec per nje cope placke. M’u kujtua nje dokumentar qe kam pare kohet e fundit per hordhite e Genghis Khan qe ndanin placken e rrembyer pasi kishin masakruar fshatrat.


#37

Erdhi dhe Conja me qeshtje madhore!
Ke shqiptarja nga 25 vete qe ishin kap duke ble vota, 15 ishin te PD-hit. Po keta do jene te zellshmit, do i kene bo me koken e vet. Basha ska dit gjo…


#38

Jo e ke gabim, pd-ja humbet sepse nuk eshte praktike. Ajo duhet te beje ate qe ben lsi dhe kete vetem me ata qe e perkrahin. Nese shperblen te sajet, ne do ngreme zgupthi gjithe pjesen tjeter te shoqerise se deshperuar. Sigurisht ne nuk marrim persiper, te ndryshojme nostalgjiket e ppsh-se, por ata qe protestojne duke mosvotuar do i levizim nga vendi.


#39

Jo, jo. Nuk eshte gjithcka me vende pune. Gjithe administrata shteterore eshte ne total 150 mije veta. LSI ka nje perqindje te vogel te kesaj te punesuar, dhe vota merr 200 mije. Ka marre vota qe perpara se te merrte pushtet dhe ka qene shume aktive me te rinjte.


#40

Nese nuk eshte ne qeveri do jete ne administrate lsi?