Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#41

Cone,
Kane hik kohet e PD-se. Nese njerzit jane llagar per vendin e punes, nuk duhet te kete rendesi se ke parti votojne.


#42

Nuk e kap as Conia e as Maksi, se PS e PD nuk mund te bejne LeshEline, sepse kane 600 000 deri ne 900 000 votues ndryshe nga LSI qe ka 180 000 votues e mund ti rregullpj ne pune duke heq Psista e Pedista.
Interesante eshte Pika e Cones se cdo ndodh ne LeshELIne 4 vjet larg pushtetit, do mbijetojne apo do braktisin anijen, kur kemi parasysh se shume Vipa te PeDit u bashkuan me LeshE line per leke e drejtori


#43

Ooopa.
Filloi pikiata e PS
Po nryshojn numrat :smile:


#44

Si ka mundesi qe pas gjithe atyre arritjeve qe permend ti PS dhe LSI kane rritje dhe ajo qe tkurret eshte PD?
Qe mori me pak deputete se ne 2013?

Ka dicka qe nuk shkon ketu.
Personalisht mendoj qe elektorati i PD ka emigruar jashte shtetit gjate eksodeve 1997-2003,2013-2015,por ndoshta e kam gabim.


#45

Eshte Shkodra Fiqo…llogaritjet filluan me rezultat 6-1 per PS se e nisen numerimin me Pukerat e malesirat e jo me qytetin. Nderkohe Doshi e hoqi 1 mandat te paprekshem e te florinjte prej PeDIt


#46

Koha për të pështyrë Henri Çilin në surrat

Tashmë kanë rënë sirenat e alarmit për shkak të situatave të krijuara nga këto zgjedhje parlamentare. E para, pas këtij rezultati duket se kemi një qeveri autokratike, me kryeministër Edi Ramën me një qeveri me numër deputetësh më të madh se sa kufiri minimal i krijimit të saj. E dyta kemi një opozitë të shpartalluar dhe krejtësisht të dërrmuar nga Lulzim Basha dhe familja e tij, i cili u dha shqiptarëve lista korruptive dhe klienteliste, duke filluar që nga “gardianët” e Sorosit, njerëz të PDR së Genc Pollos dhe çeta e Henri Çilit në UET.
Sot të gjithë ata që e këshilluan Lulzim Bashën dhe e çuan drejt të fatalitetit, po dalin si vemje dhe po përpiqen t’i vënë Bashës një komerdare për të shpëtuar nga turpi dhe poshtërimi.
Henri Çili, njeriu klientelist dhe i paguar nga Rama, sot ka dalë në mbrojtje të Lulzim Bashës. Jo se Henri Çilit i ka ardhur keq për Lulzim Bashën apo se i digjet barku për Partinë Demokratike, por sepse e ka këshilluar dhe dërguar vetë Rama, që PD të shpartallohet, në një listë të tkurrur klienteliste, ku 6-7 mandate janë të UET së Çilit.

Nuk kemi deputetë të Partisë Demokratike, por deputetë të klientelistit të Ramës, Heri Çilit, që kërkon të marrë në mbrojtje Lulzim Bashën, kur PD lëngon dhe demokratët janë në momente qetësie për të studiuar çdo faktor dhe aktor që ka ndikuar në këtë humbje të thellë.

Misionari i Ramës, i dërguar posaçërisht për shkatërrimin e PD, përveçse e ka dëmtuar këtë parti, nuk e ka arritur plotësisht misionin e tij, megjithëse po përpiqet që të thellojë copëtimin e PD.
Sot ka ardhur koha që çdo demokrat të thotë boll. Boll Henri Çili, mbylle gojën tënde të qelbur, të paguar nga Edi Rama. Ndoshta ka ardhur koha që çdo demokrat të të pështyjë në surrat, por edhe pse i mbuluar nga pështyma në surrat, ti vazhdon të jesh i pafytyrë.

Partia Demokratike, nuk ka nevojë për fëlliqësitë e tua dhe efektet që ke sjellë në të. Partinë Demokratike ti nuk e merr dot. Largohu me çetën tënde, merr Bashën, por PD nuk e merr dot. Ajo është e demokratëve që sot kanë nisur të pështyjnë mbi ty, që ulërisje për fitoren e Edi Ramës.

Misionin tënd, si i dërguar i Edi Ramës nuk ke arritur ta përfundosh bashkë me fëlliqësirat që ke sjellë në PD.

Demokratë ndoshta është koha që kudo ta gjeni e ta shikoni këtë njeri, mjafton ta përshtyni, siç ai ka përshtyrë mbi ju për interesa klienteliste


#47

Toma e ka vene me kohe shishen ke rradha qumshtit. Tani qe 71+ u realizua, do pranoj sa tja mbushin shishen.

Nga ana tjeter, te dhjere, por dinjitare


#48

Mendoj ngaqe gjithcka ndodhi kaq shpejt e nuk e perthithi masa mire kete ndryshim. Ka dhe faktore te tjere si psh nje fenomen qe nuk eshte zhdukur akoma. Ai i shantazhimit me heqje nga puna per voten. Jo vetem ne shtet por dhe ne privat ku shteti i kerkon votat e punemarresve nje punedhenesi. Por ky eshte teper veshtire te luftohet. Arrihet vetem me vullnet nga te dy krahet. Shpresojme te ndodhe ne zgjedhjet e ardhshme dhe shqiptaret te jene per here te pare vertete te lire te votojne.


#49

Nuk keni pare gje akoma, Vertet Palloshi i dha ministrite, pa fund… Lulthimit por ne exchange Lulthimi i ka vene 7-8 deputete DIVERSANTE …Edit ne liste te PeDit. Jane njerez te Cilit dhe ish bashkepuntore te Erionit, qe Edvini ti terheqe ne Enen e vet kur ka krize qeveritare. Fakt i denoncuar qe diten e pare te Listes por ku degjonin Qendrestaret, festonin Foton me Trumpin.


#50

Nese ps i heq drejtorite e rrjedhimisht dhe leket sigurisht qe do braktiset.


#51

Kryetari i ardhshem i PD nuk do njohi rezultatin e zgjedhjeve te narkoqeverise Rama


#52

Fryma ne Shqiperi te pakten prej 5-6 vitesh eshte qe vetem ti rreshkasi koma LSI por kan per tju sul njerezit…njerezit…ktyre te LSI…qe te gjejne vrime miu te futen ene ne nivele portieri e infermerjeje, se cdo ndodhi eshte per tu pare.


#53

ke filluar flet percart si kuRReshtari


#54

Edhe ??? I njef zoti Trump me gjithe ate Kinezin Yee qe slate gjo pa thone…mendoni te riformoni partine se DO JU RRAHIN PRAPE GURI…ene pas 2 vjetesh ene pas 4 vjetesh. Po nuk drejtohet Shqiperia kur ke morr vetem qarkun e Kukesit mer Kaposh.


#55

Kta jane Haxhi Qamilsa o Tironso, vetem Shijakun e Kavajen te kene me vete e nuk e rrujne.


#56

Ne Kavaje Humbje e madhe…djepi i Demokracise…dyshe Bashki e pushtet Qendror…Presh e Tanga kudo te hedhesh syte.


#57

Harrova edhe Peqinin. E kam fjalen, sic i duhej Kavaja e Shijakut Xhiut, ketyre Kuksi u del e u tepron.


#58

Sa per Kavajen, populli demokrat i atij qyteti nuk do ta lejoje me te perdoret nga klika e Saliut dhe e salinjve, por do te perqafoje demokracine e vertete, ate per te cilen ka bere aq shume. Prandaj edhe kete here votuan per dy gishtat e Rames e jo te Saliut.


#59

Denata Toce, psikologe e njohur dhe demokrate ka reaguar ne FB:

Te dhane ministrine dhe dole palagur, por u diskutove si hajdut “dinjitoz!” Te dhane bashkine dhe vet komunistet mendo, i fute nje sy gjume, medemek nen “kostumin” e liderit qe nuk behej gerrnjar, se s’kishe pushtetin me vete (Shume e diskutueshme kjo, ne planin 4 vjecar te kryetarit te bashkise.) Nuk dole gerrnjar, po dole dembel dhe legen. Te dhane partine, ne kurriz edhe te me demokrateve se ty. E nise si lider “model” pa model, dhe perfundove modeli me i shemtuar qe te rinjte e ketij vendi kane pare ndonjehere.

Pse? Shume e thjeshte: deshe te legjitomoje veten duke ngritur koken dhe çadren bashke, te zuri cadra brenda dhe koken e thyer ia shite dushmanit! Vrave akoma me shume shpresen e qytetareve te thjeshte demokrate qe te ngjashmit humben te njejten kauze ne zgjedhjet e 2013-es, te ngjashmit qe u vrane ne mes te bulevardit po me te njeten shprese panvaresisht bindjeve partiake, dhe po ne te njejtin bulevard ke genjyer ti dhe “shoku” yt me mijera si ata! Pra, u thyeme shpresen atyre qe te deshen edhe pse shume prej tyre erdhen te zbathur dhe te pangrene, por me besim!

“Killing the father!?” Jo ore jo, sot me shume se kurre e bere me te forte se asnjehere! E shkaterrove strukturen e partise per me pak kohe se c’te duhen per te njohur veten ose grate qe ke ne krah. Per me pak kohe se ç’t’u desh per te njohur vet partine. Keshtu, per shume me pak kohe fute neper lista zgjedhore persona qe nuk dine bazen e drejtshkrimit le me pastaj te njohin historine dhe thelbin e demokracise. Per kontribut dhe dedikim s’ka nevoje, se edhe vet po keshtu hyre ne parti dhe po keshtu u ngrite, me meritokraci skolastike por pa njohuri dhe inteligjence politike. Me kembet e tua te gjata, por pa punuar nje here me duart e tua.

Duart e tjera qe punuan per ty, i diskutojme me here tjeter, por kete here, kembet e gjata ndihmoji qe majat e tyre te kthehen tek dhembrat dhe ik e mbushu nga erdhe, nese e di rrugen! Ne mos, do te ndihmojne serisht ta gjesh! Te premtoj qe do te kem disi respekt per ty mbas kesaj, nese ia del ta besh i vetem!
Ps. Per te gjithe meskinet apo kopracet e partise, por jo te demokracise, ju kujtoj se perpara se te guxoni te mendoni ngushte mbi reagimin tim personal, po ju them se nuk ka aspak naivitet ketu; une jam Denata Toce, dhe nuk jam nga fahati i burrit, fshati i cili qellon te jete edhe i kryetarit, fshati i cili e ndeshkoi gjithashtu me vote!


#60

Rendesi ka qe Bradi qenka akoma midis nesh dhe akoma ka shprese ta kthej rezultatitn. :rolling_eyes::rolling_eyes::cry::cry: