Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#142

Nejse mo, po perton te shkruash, por mua po, po me gufon zemra nga gezimi, qe socialistet me patriotizmin e tyre, po forcojne floten detare me avione neper aerodrome.


#143

Te jane errur syte o maksi. Lexoje prap. Per gabimet pastaj, ca do bejme i ka perdorimi i shpejte i tastieres se celit keto.


#144


#145

Jo, jo sinqerisht jo. Pervoja me ka treguar qe cdo gje ndodh per nje arsye, pavaresisht se po beja shaka me ty, kur po flisje per meritat e socialisteve ne fuqizimin e ushtrise.


#146

Ka lene kete te firmes 2M Shqupi dezhurn,te mbeshtetur nga ky trapi qe nuk i behet vone,se ka Trapin president.Fiqo ka mbetur me kembe perpjete ndersa ai tjetri me 4 do kete pesuar atak,ose do jete duke vajtuar mbi foton e Lulushit me Trapin.


#147

Mos per gjynof si down …


#148

Lajmi i mire eshte LSI nuk do jete me ne pushtet. Kjo parti kriminale ka marre qeverisjen e Shqiperise dhe administraten prej 8 vitesh, duke sjelle krimin dhe rryshfetin masiv ne qeverisje. Se paku nuk do shohim me fytyren e Metes dhe te ketyre qeneve te LSI neper dikastere. Ndersa PD po paguan cmimin e marrveshjes qe beri me Meten ne 2009, dhe marreveshjes se paqarte me Ramen ne Maj, plus qe lista e Bashes ishte me figura te vogla, dhe me disa te rinj qe nga mentialiteti ishin 70 vjecare.


#149

po ti kete thuaj o devolli pa shkolle, leri anal-izat e tjera.


#150

Deri dje ishte e Ardhmja e te Djathtes Shqiptare, Juristi me Aresimim Europian, Njeriu viril sipas analistit Gjergj Zheji me kofshe te plote e vithe prej Hamshori.…shif cer te bo Politika si te katandis…Le qe te braktisin te gjithe…shif tek Blogu…u harrua lidhja e forte e Tij Me zotin Trump e vajzen e tij te plotfuqishme.

Per mua edhe Gjigandi i Anetes sado i forte duket keto 4 vjet eshte plak sa per 10 vjet. Kta klyshat…Ben Ahmetaj e Genc Pollo me shoke rinohen si skutha e vec bojne lek e pallojne…


#151

Skrapali me baben oficer i djathta e Shqiperis lol
Fitun katunaret e 44 se kane struktura dhe e mbajne njeri-tjetrin …
PD i kan hik te persekutuarit dhe qytetaret …u lodhen nuk beri asgje per ata …
E mbushi administraten me maloke …pjesa e hajrit qe ka ngel atje nuk perfaqesohet me nga keta legena qe kane 27 vjet qe vjedhin e zhvasin …keshtu nuk dalin me te votojne …

Ps E kisha fjalen per gocen qe eshte si down… me keq se i jati qe o fishk si fiku thate lol


#152

I morrsh tkeqen goces se Koqes se Mones, Ata sillen si me qen pasardhes te Zogollit, kan bo lek per 7 breza e kan pjelle aq sa me shtyp gjirin e Lalzit e Qerretin per 100 vjet…


#153

Amon çi do paret e tyne …ja trego surrati se kush jane lol


#154

Leku modh…Pordhe e modhe …Harbutesi e modhe…mjer komshinjte ene ti as ne Italy nuk je larg sa duhet.


#155

nuk është faji i bashës që humbi çeta! basha ishte më i miri në atë stan! thjesht e kuptuan shqipot që çeta nuk kishte asnjë ndryshim nga kaçakët e dikurshëm! pd-së i kanë ngelur vetëm të shëmtuarit,invalidët mendorë dhe fizikë,jevgjit,grekët,dhe xhajet e ish-frontit që spiunonin ata që puthin ndonjë shegë te cepi pallatit!


#156

Nderkohe qe pronaret e vertete te Gjirit te Lalzit kane marre… gjithsesi, teme tjeter.


#157

Prandaj nuk me pelqejne Partite e shantazhisteve por Partite me Kauza…
Parti e ish-Pronareve, Parti e te persekutumve, Parti e Comve, Parti Ambientaliste…parti me Kauza…por Kauza duhet te shtyhet jo nga te pa-afte apo dembele se shkon puna qe qendrestaret e ish-pronaret per te marre te drejtat e tyre duhet ti lepijne meneren Liderave fuqiplote populiste.


#158

Per mua ti bejne e ti marrin ere vete ahaha
Se une dhe aty te isha nuk do me arrinin …
jo ketu qe eshte ne mes nje dete i tere …:slight_smile:


#159

Te mirat e ketyre zgjedhjeve , LSI ne Opozite , Agron Duka jashte Parlamentit , keto deri tani .
E keqja e ketyre zgjedhjeve deri tani , Blushi jashte Parlamentit , ka akoma kuti , shpresoj qe jo .
Sa per Bashen , nuk i thuhet Shqiptareve ne fushate elektorale qe kundershtari ka mbush Shqiperine me Droge se dihet boterisht tani qe Shqiptaret vdesin per pak Droge .


#160

Ps ti falet takses progresive, kaq di me thone, ndonese me reformat e saja eshte perpjekur te sjelli perfundimisht ndarjen klasore, kapitalizmin ne albanie.
Me fare pak politika te majta dhe sa e rriti rezultatin. Imagjino te kish bere plotesisht program social demokrat progresist.
Solla nji artikull interesant te arlind qorrit para do ditesh mbi kontradiktat ideore te partive shqiptare. Peshku nuk e paska publiku.


#161

peshku nuk eshte organ i pavarur. blendi eshte gazetar vete, ka konfikt interesi me kete blog “kolektiv”.
prandaj dhe ketu s’behet asnje analize serioze. veç llogje kavaje.

fitorja e majte do t’i zhduke edhe ata te pakte qe vinin te shanin salen nga nona, me poste standarde pa pike humori apo inteligjence.