Pas dështimit, nisin thirrjet për largimin e Bashës

pd
partiademokratike
demokratike
basha
lulzimbasha

#162

kete muziken do ta degjosh me mbrapa. s’besoj se Trump e harron Ramen. do te gjeje momentin t’ja fuse me spond. por do te marre ne qafe edhe shume shqiptare. prit kur te na fuse ne rreth te zi trumpi. ke per te pa pastaj sesi do t’i vene punet rames. dardha e ka bishtin prapa.


#163

Ne intervisten para 3-4 ditesh, Basha u pyet per takimin e tij me trumpin edhe per Ramen versus Trump…
Basha deklaroji qe Trumpi nuk ka asnje ide per Edvin Kristaqin…tani po lexove gazetat e nje fshati si shqiperia sigurisht qe do shkruhet ndryshe e do pompohen lajmet sipas midese.

Trumpi nuk e rruan fare per Edvinin, nuk e rruan qe edvini hengri moot me ate intervisten sepse Trumpi vete ska lon moot pa honger vete ne intervista me dinjitare nga gjithe bota perfshi familjen mbreterore ne Angli. Trumpi nuk ofendohet nga Rama…


#164

une nuk thashe qe e rrun apo jo, por qe do te na e fuse te gjthve prej atij rames. dhe foton me bashen e beri me qellimin, t’ja fuste rames. kujto trumpi se shqiptaret kuptojne nga sinjalet. shqiptaret jane kllufa (katunare, i quajti me te drejte dasara). shif ate foton e fitimit te socialisteve, ato femrat atje te therrin si kec per partine, se e kane tregu me vepra ne Vlore.
nashti, sikur neser ne tavoline te diskutohet fati i kosoves dhe serbise. trump do te votoje serbine psh. dhe ja ku NA e futi. per ramen normal qe si rruhet fare. por as per ne te tjeret s’do kete meshire poqese nga ia varet diçka e rendesishme ne lidhje.


#165

A mund ta risjellesh dhe ketu ?


#166

Nje tjeter analize parashikuese e venitjes pi-dhi, e 2013-es.
https://rreth.org/2013/09/21/pa-opozite/


#167

Trumpi eshte ku te boj noi lek…po te morri ndonje ishull ne Shqiperi per familjen e tij…per Kosoven sduket te boj ndryshime se ato leke qe duhet ti shkurtoje po i shkurto nga medicair i amerikonve me keq se cpritej. Trumpi ka ambasadorin Lu dhe kinezin tjeter Yee dhe ja u ka lon atyre shqiperine se tani duhet te luaj nje cike golf…


#168

Eshte mjaft e gjate, dhe nuk bie plotesisht dakord mbi konkluzionin, por duket qe di cfare shkruan, te pakten nga pikepamja semantike.
http://opolitike.org/nga-platoni-te-zgjedhjet-ne-shqiperi/


#169

Megjithëse votuesit historike të PD-se nuk dolën në votime, e mira është se ata nuk u shitën, nuk u gënjyen nga partitë autoritare dhe korruptive. Ata janë aty në pritje të një lidershipi të ri që do i japë PD-së një fytyre europiane, morale dhe modernizuese.


#170

ka ardhe dita e ketyne ca me bo, shyqyr qe ia mrriti kesaj dite edhe shqipnia :))


#171

kapo, pash Zotin me keto postime, tall koqet me ne apo me veten? Jam i sigurt qe s’i beson vete ato qe shkruan, po mbase mendon qe te besojne te tjeret. S’e ke problem te nderrosh mendim dhe te kesh kontradikte brenda dy postimeve madje edhe brenda te njejtes fjali, me pelqen kjo veti tek ty. Tregon konfidence.


#172

Akoma pa mbaruar numerimi filluan filmat. PDIU e humbi ate te Dibres, u bashkua me PS, ja beri 75 Rames. Edhe nja ca te tilla, ndonje Tom Dosh e ndonje Dule duhen dhe i beri 84, per Zotin. S’e mban me njeri pastaj. Timonin ja dhane, t’i heqin dhe frenat e ta lene azat.


#173

A po e paralajmëron PD mosnjohjen e zgjedhjeve


#174

#175

PD paska fituar ne devoll
Hidhet vota neper vape
ne fshatra e qytete
mos e cani bythen kurre
devollinjte keni me vete
poplli :grin:


#176

Po Devolli ka shume ACDC.Devoll vjen nga pellazgjishtja avdall.Ja shih ACDC dhe shkruaj.


#177

Disclaimer.Nuk kam asgje me devollinjte,se gjysme devolli jam vete dhe ka shume burra te urte e te mencur.Po ja qe ka edhe Bodra e ACDC-ra,per fat te keq.


#178

Avdall eshte turqisht po keshtu eshte kur rri me te lebetitmin :grimacing:


#179

E dija qe te ka zene meraku me Te lebetitmin.Epo per hajr!


#180

Ti ia mbeshtet gjithmone mendimin :grimacing:


#181

kush pallohet me t’lebetitmin, behet edhe ai i lebetitur! me thuaj me çin pallohesh, te them kush je!