Për herë të parë, Itali - Shqipëri

Sonte në Palermo, Shqipëria përballet me një ndër ekipet më të mëdha në botë, Italinë, e cila gëzon për momentin një formë të shkëlqyer. Ndeshja është e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror, Rusi 2018.

mire mire ekip I madh eshte italia, por sot per here te pare ne jeten e vet qe nuk do luaje gjithe ndeshjen e mbyllur ne porte te vet, sot do e haje pataten e kuksit

Lorik Cana sot mes arberesheve.
Piana degli albanesi.
Lumturi dhe krenari , mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrrekulluëshëm :albania:
Lorik Cana

1 Like

gol Sadiku me top llastiku nga jashte 16ces,

ndonje link se jene ne pune

a ka ik tersi ne stadium sot? ishalla nuk e le zemra kur ta haje petllen bufoni

1 Like

Admin, na mbyte me tema kete jave :grin: na le te morrim pak fryme :blush:
Me vjen keq qe Beluli, per te cilin ndaj nje respekt te veçant, nuk vjen tek kjo teme e dashur per te.

tvsh e jep keshu qe futu qe tani mbaj rradhen

Pak më parë ndoqa intervistëne Buffonit për TVSH.
Mgjs jam me Interin në Serie A, rrespekt për Buffonin, e kam ndjekur që kur luante me Parmën e më pas kaloi me Juven të cilën nuk e braktisi as kur e zbritën në Serie B. Barazimi në këtë ndeshje do ishte diçka e bukur.

nuk lozka sadiku

Me duket u kish kendu hoxha

Nderkohe “Loro Boriçi” perplot vende te zbrazeta sonte per Kosovë - Islandë :slight_smile:

the biggest comeback ever…

a mahet ai Duçja jone apo i ka rone te fiket? se si shume po i vijme verdalle golit ne

Shum raste Shqipnija mer…
A i ka arrit Porosija ktynve a jo

Ehhhh…ca i kena bo ne ktyne jo i gol por 100 me na fut prape nuk lahen.

1 Like

S’kena pas ndonjihere lojtar goli. Po nuk qe nji qe di ta drejtoje topin per ne porte s’kemi gjo ne teresi. S’behet goli thjesht duke gjujt topin.

Turp , ne hedhim shashka tymuese Italianet kendojne Hymnin , ja ku e degdisi Rilindja kete vend.

Itali - Shqiperi

Ata “Plisat” e leshit bejne mire te ishin tek Loro Borici sot…funderrinat!