Përballë Sali Berishës!

Ti motra , kam nje si rregull qe nuk debatoj me komentues qe nuk i njoh , ose prezantohu me nickun e vjeter qe ke pasur po pate qene tek peshku i vjeter .

Ti ke te drejte te japesh mendim, tjetri ka te drejte te t’i kundershtoje mendimet.
Por nese ne vend te mendimeve zgjedh te zbrese ne nivelin me te ulet te debatit, ate te sharjes personale, tregon qe nuk ke argumenta dhe ke aq pak skrupuj sa mund te zbresesh deri ne rrugaceri ordinere, keshtu qe nuk te takon te flasesh per nivel.
Une s’kam pse pranoj ose te mos pranoj mendimet e dikujt. Une pranoj faktet. Anetaresimi i Berishes ne Partine Komuniste per dekada me radhe, eshte argument qe ka sjelle Arbana, eshte fakt, jo thjesht mendim si i yti.

1 Like

Une mendoj se kjo gje duhet te behet praktike (si shqiptare paskerkemi nje “avantazh” te paditur). Psh heren tjeter cojme Ilva Taren t’i beje zbor Isa Mustafes, pastaj Kim Mehmetin t’i beje zbor Edi Rames dhe per me te ligun do ruajme ate gazetaren e VOA-s qe s’iu rruajt fare kunder Metes.

Jo. e ke gabim lexoje me vemendje shkrimin Po te kishte halla koqe do ti thoshim daje ! Po ku i di ti lidhjet e “dyshimta” te Arbanes me ambasadad ? Ik dhe ha nje pjat soup tek cadra e bulevardit se t bo mire ! Aty ndigjo edhe historine e spiunes se ambasadave te kesaj “injonrantes”

ani mos e merr seriozisht moj burrneshe se e njohin te gjithe kush eshte sala dhe i hapin rruge…
PO ke te vinte shqupi, aq takat ka, i duhet nje prijes mesjetar donkishotesk si babashqup qe te mbledhi bathet se jane ne krize ekzistenciale si parti, me sahat ne 91 dhe me ambicje pushtetin si terapi paliative. Ndersa Luli eshte sancho pancho i vet.

cfare dmth fjala " Sha ? " , se me duket se ti ke problemen me gjuhen shqipe, dhe ngatron leshin me li-rin ! Sha, sharje, eshte kur te thone " Te qifsha nonen, motren ku i ke " por Arbana nuk i ka thene keshtu apo jo ?!! Prandaj te thashe shko e ha sup te prishur ne cader ! Dhe pastaj hajde ketu , e bej lesh e li gjuhen shqipe me supen e prishur ne cader !

Ani budallë, ani!

Btw kam qene ne protesten ku rama bertiste “sali, dorezo bllokun”.

Edhe kryeredaktorja e “Zërit”, Arbana Xharra ka reaguar ndaj Shakohoxhës.

Sipas, Xharrës, Shakohoxha i paska problem tifozët dhe flamurin e Kosovës.

“Shakohoxha i paska problem tifozet me flamurin e Kosoves …trus more, komento qaty naj loje, mos na lodh!”, shkruan ajo në llogarinë e saj në Facebook. /Lajmi.net/

ani ka deti mi lale:joy: po në nivelin profesional të matoshit,nexhmedin turkut e kelmend arabit nuk është ajo! pse nuk futesh tek çadra e shkjaut? po mustafa i kosovska-metohies ça mendimi ka?
ani,po e bajm prap jugosllavien ,se boro-isa-it boll po i qan zemra

matosh je vetë! nqs mu drejtove mua. kjo cuca që sipas teje qënka për kombin boro-ramis,i bie që të jetë në një linjë me ty! kot i bie më qafë. bile edhe saliun (që duhet të jesh qorr po ta marresh për patriot) me këto që thua e ke kundërshtar sepse të kundërshton kombin serb të metohijes.
gjithë problemi yt është se do ta vësh bythën në dy karrige. edhe patriot ,edhe me saliun e mustafen,edhe me boro-ramizin,nuk bëhet! nga ana tjetër të lehtëson fakti që të tillë ka edhe nga këta të pd-ps këtej! prandaj e gjeni gjuhën me njëri tjetrin ju boro-ramizit me këta të integrimit e të çetës saliste

" ju dorëzove ushtarëve të Allahut të Bin Ladenit, duke pajisur me pasaportë të shtetit shqiptar vëllanë e Al Zawahrias, pasuesit të Bin Ladenit në krye të “Al Qaeda”-s dhe dhjetëra drejtuesve të logjistikës kriminale të asaj organizate. Ke tentuar sipas dëshmive të bashkëpunëtorëve të tu të lidhesh në vitin e zi – 1997 me krahun radikal të “Al Qaeda”-s për të shpëtuar nga humbja e pushtetit "

mendoja se te gjitha ishin thene per salen e s’ka mbetur tjeter me
eshte turp te vazhdosh ta shash akoma ket njeri pas parasysh shkallen e madhe te se keqes qe prodhon deri ne misherim te saj, dhe pamundesine tone per t’a neutralizuar ket faktor kaq shkaterrimtar.

Me hashashin si jeni?!

Kete gocen do ta marrim partizane.

1 Like

TRE Qendisje te bukura

Ke tentuar sipas dëshmive të bashkëpunëtorëve të tu të lidhesh në vitin e zi1997 me krahun radikal të “Al Qaeda”-s për të shpëtuar nga humbja e pushtetit dhe bash për këtë ke qenë duke e varrosur Kosovën. Ikja jote nga pushteti ka qenë fati i Kosovës dhe izolimi juaj deri në çlirimin e Kosovës dhe disa vite më pas ka qenë nevojë për të shpëtuar nga një ngatërrestar ballkanik
2.
Ibrahim Rugova nuk ta hapi derën në vitin 2000 për të ardhur në Kosovë në përpjekje për të dalë nga izolimi ndërkombëtar dhe kjo nuk ka qenë hakmarrje për çfarë i ke bërë, por një vendim i një lideri properëndimor të kombit shqiptar që e ndante nga ty, përpjekja për ta djegur Shqipërinë dhe Kosovën që të shpëtoje karrigen tënde.
3.
Kjo është historia jote e vërtetë me Kosovën dhe shqiptarët. Unë nuk jam e sigurt nëse ajo fjala e urtë “si nena e Zeqos në maje të thanës” që ju e përdorni për mua është korçare apo jo, por jam gati ta quaj edhe gjakovare kur shikoj çfarë degradimi ka njeriu që 25 vjet më parë ngjallte shpresa në Kosovë dhe në Shqipëri. Zoti e ka ruajtur Shqipërinë dhe Kosovën nga udhëheqës si ju. Dhe shpresoj se do ta ruajë edhe në të ardhmen.

Nuk i pergenjeshtron as i zoti i hallit, Berisha dhe jo me ti !

kur s’ja mban të përgjigjet e kthen nga cekja i beratit:weary: janë shumë të shqetësuar semos pijnë italianët dhe grekët hashash shqiptar!
_

Une personalisht sali berishen e konsideroj antishqiptar per faktin qe ne vitin 1992 nuk i ka vjerre ne mes te Tiranes ramiz aline nexhmije hoxhen me gjithe fare e fis. Nuk ka dëm me te madh ndaj kombit, qe po shihen pasojat edhe sot.
Ndersa per keto qe thote arbana, vleresohen varesisht nga llogorja.

2 Likes

Doli Arbana, Blendi dhe Luja agjente te Sorosit. Nji pytje per idhtaret e DumBabes, sa ka vjedh nga taksat e shqiptareve ky Sorosi? Sa vjet ka qene ne pushtet? Ke ka vrare?

Cfare jane keto argumente boshe qe pervec 5% te pjeses me injorante dhe miltante te Sales nuk prek e indinjon aspak shqiptaret.

Pa kaluar 24 ore nga thirrja Zenit ne komision hetimor filluan planin protestave. Sot Lulezimi kerkoi ndryshimin e reformes ne drejtesi. Jeni te palexueshem. Nuk ju ze gjumi per hallet dhe demokracine e shqiptareve.

Nuk mund te krahasohet nje drogaxhi qe edhe nje cope shkolle artesh e mori se ishte i nipi i Spiro Kolekes,me Dr Berishen qe ka mbaruar universitetin me 10-ta pa asnje mik vetem me djersen e tij.
Plus qe ka qene nje nga profesoret me te zote ne Fakultetin e Mjekesise dhe nje nga mjeket me te mire qe ka njohur Shqiperia.
Kelyshi I Sorosit qe kur ka erdhur ne pushtet nuk e ka afruar asnje centimeter Shqiperine me BE-ne.
Sot Shqiperia eshte me larg BE-se se ne 2013 dhe nga 300 mije vende pune qe premtoi drogaxhiu “eksportoi” 150 mije shqiptare ne Perendim.
Te mos kalojme pastaj tek droga qe po e mbjell ne cdo cep te Shqiperise.
Kam pasur respekt per Albanen por te krahasosh drogaxhiun me doktorin eshte fyerje qe ju ben atyre qe kane marre diplomen me djersen e tyre.

1 Like

pse çeta e saliut nuk është sorrosiste? të gjithë ministrat e salës kanë qenë sorrosistë. edhe vetë saliu. tipari nr1 i sorrosistëve është pikpamja e tyre në lidhje me shtetin e kombin. njësojnë shtetin me kombin. shqiptarë janë vetëm ata që jetojnë brenda shqipërise. ata që jetojnë në kosove janë kosovarë e kështu me radhë. e ke dëgjuar ndonjëherë g.pollon,a.imamin,(që i fliste anglisht ministrit shqiptar të mbrojtjes nga maqedonia),atë të preshit në 97-n,e gjithë myqeremët e saliut? vetë saliu ka kundërshtuar hapur kur ishte në pushtet idenë e bashkimit të krahinës shqiptare të dardanisë me shqipërinë. e njëjta gje edhe sorrosistët-jugosllavistet e saliut në kosovë. aleatë të salës janë gjithë serbo-turqit e kosovës,ata të kombit prej letre. prandaj kujdes kur akuzon për sorrosizëm se të kthehet bumerang. po luli çfarë është?