Prit dhe pak se do luajmë bashkë!


#21

A e thyu komen me shku sot?


#22

Ja ku e ke Veline… Fiqo e ke Busy tu rregullu Tironen si shpirti.

Ti pse nuk shko i cik vete me rregullu Bulqizen jo per gjo por Mafia aqe eshte lokale… VENDASE…vendalie e jo e Tirones. Kta bosat e kromit vijne ne tirone vetem me ekzekutu njoni tjetrin tek Blloku si gjithe keto vjet…mbasi ka shfrytezuar ene gruan shtatezone ene kalamojte…qe i kan pase komshinj


#23

Majeni mire ket, se e keni Sajmirin e rradhes :smile:


#24

Vetem ne Shqiperi ndodh qe nga pasuria kombetare te perfitojne nje rreth teper i ngushte njerzish dhe shteti te mos bej asgje. Me kapi trishtimi sot kur pash pamje nga mali i Tomorrit ne Berat. Licensa pafund jane dhene gjate periudhes se zgjedhje. Duhet nje ore e me pare te arrestohen te gjithe ata qe shfrytezojne pasurine kombetare si ne Bulqize dhe ne Berat. Njekohesisht bashkite te perfitojne me shume nga keto pasuri jo te marrin therrime qe shkojne vetem per kryetarin e bashkise.


#25

Ket foton e ketij femije e paskam publiku faqen time te fb, me 23 prille 2012.


#26

Mos qesh me fatkeqesine e Bulqizakeve Fiqo.
Lali Erin e ka pranu Tirona sepse u doli ene puntor e i gjindshem…e se con me thy komen ne Bulqize…
Ty qe tu dhimbskan cer do bosh vete ti…pa per Tironen …larg syve larg zemres…mos thuj qe si kamunist i vjeter do me emeru Erion Velin Prefekt Tbulqizes…
E keni dhi keq Bulqizen Fiqo e nuk ka zot ti boj dermon se Enveri jot nuk ngjallet mo me i anallu gjith koncesionet tuaja ndaj Mafjes se Kromit. Nejse, lutu si puna teme qe te futen sa me shpejt ne BE qe ti rrisi Evropi kta kalamoj si duhet


#33

Lan nam , turp.


#34

Mos Zeqo se me dhive …ene nji tjeter …qe turperohet a ofendohet …se Katnari i Momlit rrit Kanabis e ja shet Saje Qorri…te rinjve italion

Po ti jeton ne uesej a derezi ku Kanabisi e Heroina fluturojne me avion mbi Florida, e futen nga tynelet e nendheshme te el Capos e doganat e JFK e ne nuk na vjen turp.
Ka te drejte ai Shkaba…ti vije turp Emigrantit Shqiptar ne uesej…i bardhe…mbulum me kokaine e heroine …se Shqiperia osht e gjelber me kanabis tregon se ka ardh fundi i botes.


#35


#36

A u lodhe, a jo …?


#37

Kumandari eshte i pa-turp dhe dembel. Te merrte ndonje foto te kohes si Italiont se ka me bollek.


#38

Po le te vjedhin por te mendojne dhe per kete popullin e shkrete nje çike …jo per vete sa per 30 breza e te tjeret te zbardhin syte …qe i befshin ilaçe per vete ,per grate e femijet plera qe kane …Ju shofte fara me 7 breza …


#39

Kadal ere tu shajt qeverine e Rames e tu e fajesu per fukarallikun! Ku keni jetu deri tani mer jahu! Harrut kur digjeshin gazetat dhe rrifeshin gazetare? Harrut kur u hate plumi ne mes te bulevardit. Kur u thyeshin dhembet opozitareve, kur u vodh thesari i shtetit, kur u hodhen ne ere fukarenjt e Gerdecit, kur nxirreshin femijet e shkollave neper mitingje partie, kur bleheshin diplomat e shkollave, kur paguhej msheftas per te nxjerre nje pale targa makine apo nje certifikate lindje!!???
Keto e kane fajin per fukarallikun e femijeve ne Bulqize e gjetke! Nuk na erdhi nga qielli fukaralliku. Arkitektin me te madh te ketij lumi me mut ku notojme e kemi ne parlament! Sali Berisha e ka emrin. Kishim dhe Ramiz Aline po ai ka vdek!


#40

Te gjithe nje mendere jane …


#41

Po jo mer Daj se eshte me keq se kaq.
Cer bo Lali Eri thote komshiu im? Cer te boj Lali Eri ne Bulqize?

Ajo qe sthon kta gazetaret eshte qe Bulqiza eshte copezu nga Mafia e Kromit prej vitesh dhe Tirona nuk hyn dot mo, vec eshte kthyer ne Morg kur vriten kta bosat lokaleve. Jane Bulqizaket qe kan morr koncesione kromi fale Sali Qenefit dhe po ja kajn Nonen Kalamojve Bulqizak e Grave me Barre…
Nuk eshte KaptinModhi i Floririt apo Poturevaruri i Fasadave qe eshte tu bo lek Aty, por Lokali tu vjedh Lokalin. Popull Hajdut e i Pashpirt…
Jemi ne Kapitalizem dhe kta Mafiozet kan Koncesione qe vetem Merhumi ja u heq po u ngjall … se i kan kopsit letrat.

Shume e thjeshte…Eshte tu vjedh nje pjese mafioze e popullit te Bulqizes pjesen me te madhe te varfer te popullit te Bulqizes.


#42

Larg qofte te shahet qeveria e Rames, tashme ne vitin e 5-te per ndonje copez fukarallek. Ose pse km genjen kur thote qe pamjet (jo kjo fotografi e vjeter) jane marre para disa vjeteve dhe gazetaret Italjane e kundershtuan eshte faji i Salukut.

Ministri i Rames premtoi qe do te zgjidheshin problemet: http://www.energjia.gov.al/al/njoftime/lajme/gjiknuri-ndryshimet-ne-ligjin-minerar-forcojne-rregullin-dhe-zgjidhin-gangrenen-e-bulqizes&page=24

I shpalli lufte or tie: https://sot.com.al/politike/qeveria-i-shpall-luftë-mafies-së-kromit-gjiknuri-grup-kontrolli-për-koncesionet-e-firmosura


#43

Gazetaret Italiane provuan qe Qeveria e Rames ka deshtuar ne kete drame te Bulqizes, …e provuan gazetaret Italian… por kur mbas Italianeve Salih Qenefi del me foto te kohes se tij per te akuzuar Ramen…per dicka qe eshte e tija…ndryshon thelbin e argumentit… dhe cuditerisht vetem ty si militante e Salukut nuk te shqeteson…

Saluku nuk mund te flasi per Bulqizen apo te kete iluzion se mund te zbuste varferine kur ishte shkaktari i kesaj drame.
Gjembi ju nuk kuptoni…shume e thjeshte…njerezit jo vetem do votojne per Ramen por ju me kete fryme do i shtyni te votojne me zor per Ramen.


#44

Po ça thu o z.Zeqo, jo vetem media gjermane po edhe senatoret demokrat ketej ne Juesej ngrejten fort shqetesimin qi ne Shqiperi te vrasin dhe jeta e robit eshte ne rrezik. Ska as 48 ore.
Demokratet e obames qi hallegjiu shqiptar i mban me vota :frowning:


#45

#46

Ramen shaje sa te dush se sme bohet von po mos dali noi lajm fukaralliku ene Rama Rama, sikur nuk shko. Droga, fukaralliku, kurvlliku e shkerdhatlliku nuk erdhen me Ramen. Ket desha me thon.