Prit dhe pak se do luajmë bashkë!


#67

Ja si shteti shkermoqet , kur ikin dhe komandot qe gjasme i ka zgjedh rilindja mes lulkuqeve me te mire, vaj medet te tjeret , ca i bone atij veni , rrace bastardesh. Sa turp !


#68

Nuk thashe qe iu mungon Tironco, dhe eshte e vertete qe Uriahipi punon dhe ka punuar me mire se keta te dy.
Ta kisha llafin qe kritikat ndaj Buall Mavrise i kam te dokumentuara, keshtu qe pergjigjia qe i the Gjembit eshte bllof.


#69

Shqiperia pocaqi ka qene ne cdo lloj qeverie qekurse u krijua dynjaja.


#70

Skandal - do te thonte Fiqo.


#71

E keni gabim shoqe ! Nuk ka qene pocaqi Shqiperia dikur,jo shume larg por para viteve 90’ nuk ka patur femije si ky qe shihet ne foto!! Kapitalizmi i ka keto …e jo vetem ne Shqiperi! Gjithe bota kapitaliste eshte e ka qene gjithmon pocaqi si kjo me lart qe kur u krijua dynjaja. Mjafton te besh nje xhiro kudo ne boten kapitaliste e do te te shohesh femije qe shfrytezohen ne menyrat me te ndryshme e te imagjinueshme! Ca ti besh? Hic…futi nje moral e indinjate kapitaliste fitim prurse me foto e video nga Albania kapitaliste e hajt ciao…


#72


#73

:joy: :rofl: Je i madh - por ende jo sa i Mothi


#74

Si more nuk ka pasur… neper fshatra punonin gjate veres neper kooperativa sa mbaronin klasen e katert qe i bie 10 vjeç .mos te themi qe neper shtepia kishin fillu dhe me pare …i kam pare vete me syte e mi .duke mbledh kallza gruri ,prashitje ,vjelje etj etj


#75

Sa lodhet duke kopju ky …kshu duke punu :stuck_out_tongue:

image

image

image


#76

na cau bythen me nje llaf.
Kushtetuta e Republikes se Shqiperise
Neni 1
Ne republiken e Shqiperise qytetaret kane te drejten te te cajne bythen dhe t’iu cahet bytha.:grinning:


#77

po i rritet cmimi edhe tapave te veshit :))

i shurdhuan njerezit me keto lajme ne perendim


#78

ja atdheu im, ja permes kaltersise

700C5042-E8E6-4FE2-9A00-5E2DA90C6C2B


#79

Ate e benin qe t’i mesonin femijet me pune, te kaliteshin e te mos ishin dembela, si te “Beni even vete” qe ngarkonin kuajt e mushkat me duaj gruri. Edhe ne ne qytet na vinin te mblidhnim mellage, cipa portokalli, pastronim barin e thate nga anet e rruges se medemek merrte flake. Kot, si I thone llafes “te gjendet Kola ne punes” qe te mos dridhnim zinxhirin rrugeve. I ka dhe socializmi keto, jo vetem kapitalizmi. Kur thote ky rusi te puna qe nje mut jane te dyja, vetem ushqimi eshte me i mire tani, s’e ka keq.


#80

shiko ore se mos ka thene qe nje mut jane te dyja, por muti i kapitalizmit te shijon me teper!

perkthimi nga nje gjuhe ne tjetren eshte pune muti, pune e mutit ne rusisht nuk perkthehet tamom ne anglisht.


#81

И есть еда …:slight_smile:


#82

u arratis edhe nje tjeter sot


#83

shif, shif, dika Dasara, felja e djathte qe nuk osht me asnjonin, gjuhen ruse te feles majte: kak mashina majtas, e mut kamjoni djathtas. Kush ka shije me te mire tovarshça Dasara? Pazhallusta? Kak tebja zhavut? M’ha i mut!


#84

Sa gjynaf.:worried::worried::worried:.


#85

Vete e votuan zeqo, te gjatin votuan! te gjatin moren.:grinning:


#86

Ke te drejte zeqo, ashtu eshte.:worried: