Protesta në JFK kundër urdhrit anti-mysliman të Trump


#338

Interesant eshte qe nje pjese e madhe komentuesve qe jane pro vellezerve somalezeve apo iraniane se Trumpi po i diskriminon,jane te paret qe kerkojne qe bashkatdhetaret e tyre nga Veriu I Shqiperise dhe Kosova te hyjne me viza ne Tirane.
Hipokrizia e disave nuk njeh kufi!


#339

Me duket mua apo trump po na can bythen ?


#340

Na “prokuro” ndonje shembull nga kjo “pjesa e madhe”.I vetmi qe do qe te shkoje me vize ne Tirane eshte perfaqesuesi i kombit kosovar dhe ai eshte trapist si puna jote.Edhe ai ishte me Hillary ne fakt,si mirenjohes qe eshte per kontributin e Klintoneve per Kosoven,po ne tetor nderroi vendin e punes dhe u be me Trapin.


#341

Me fal qe po ta them por qenke idiot fare.
Shkruaj cfare te duash as qe te kthej me pergjigje.
Ne fakt eshte"kontributi" i idioteve si puna tende, qe shume anatare te nderuar te ketij blogu kane ikur.
Vazhdo se edhe pak do te besh monolog.


#342

Nuk di te pergjigjesh,he.Nga bllogu jane larguar “te majtet”,se nuk donin te rrinin ne nje tryeze ne psikopate si ti.Prandaj qelbet ure Shqupi sa hap Peshkun,se kane mbetur ata si puna jote.


#343

Se harrova te te pyes,per vdekjen e patriotit nuk shprehe ndonje ngushellim?Apo ishte i majte ai.Ah mor karagomar,kush i le te livadhisin jashte psikiatrise njerez si ti.


#344

erdhi midis tënë nje komentues i ri lindur nga Nena Parti:


#345

Tiku, kshu ne pamje nuk duket te jete antare i ri. Me ngjan me dike (ose disa) por s’po i bie ne te :joy:.


#346

#347

Me siper paska ardhur grupi lindur nga Nena e Zeqos


#348

Nuk e di se si mund te protestojne anglezet,kur vete te paret u larguan nga globalizmi.
Nje vend si Anglia qe ka dy sisteme gjyqesore nje per anglezet tjetri per muslimanet qe ndjekin ligjin e Sheriatit.

A ka hipokrizi me te madhe se e majta angleze?


#349

Une solla bruto nje lajm,ti tani do me m’vu mbi shpine mu,kryqin e mekateve te se majtes angleze!!! :grin:


#350

Ja lajme ogurzeza nga Hollanda per establishment-in


#351

Me pelqen pergjithesimi qe ben. Eshte njelloj si te thuash “nuk e di si munden te protestojne studentet, shkodranet, tiranasit, kavajsit, etj.” ne Dhjetor 1990 kur vete ishin nen diktature."


#352

Poshte stabilimenti!


#353

Krahasimi eshte pa vend.
Kavajasit apo shkodranet po protestonin kunder diktatures ne vendin e tyre dhe jo kunder Pinocetit apo Markosit.
Anglezet po protestojne kunder presidentit te nje vendi tjeter…


#354

Lere se vajza na mendon si internacjonaliste panglobaliste “e bashkuar”. Keta jetojne jashte cdo realiteti dhe e kane kthy globalizmin ne fe


#355

Ose ndoshta mendoj si dikush qe ka emigruar legalisht ne Amerike - pa kerkuar azil dhe pa patur nevoje te bej letrat me martese - qe i dhimbsen te tjeret dhe nuk mendoj te shaj kalin pasi kam kaluar lumin. Apo ne Amerike dhe Evrope kane te drejte te vijne vec njerezit me pigment lekure te bardhe? Ka shume shqiptare qe jane ezmere (sidomos ne Korce, Berat, Vlore, etj.) - po ashtu sic ka shume myslimane. Duhet te lejohen apo jo?


#356

Shiptaret ne shumicen e rasteve, ne vendet qe kane vajtur jane bere pjese e shoqerise dhe jo ciban regresiv. Jane bere me amerikane se amerikanet vete,me greke se greket apo italiane… Ti se ke idene e llumit qe ka mbyt Evropen prandaj fillon dhe hedh vickla pa ti kishte hapur deren Obama nja 5-6 milione arabeve dhe afrikaneve dhe do ta shikonim kete liberalizmin tend “naiv”. Para pak kohesh kishte botu nje raport ministria e brendeshme Gjermane per rritjen drastike te martesave te femijeve ne Gjermani…Ju e quani pasuri kulturore , aka “multikulturalizem” dhe i beni reklame paturpesisht.


#357

Une mendoj te hiqen vizat me te gjitha vendet arabe dhe te bien rehat gjembi,korriku me shoke.
Ne fund te fundit ky eshte qellimi i liberaleve sorrosiste.
Te mbushin Europen e Ameriken me arabe,pakistaneze,afgane etj.
Kot sa e zgjedhim presidentin,perderisa nje gjykates i emeruar nga establishmenti eshte me i fuqishem se nje president I zgjedhur ne menyre demokratike.
Kush pyet se egziston nje ligj qe ne vitin 1952 qe i jep te drejte presidentit te ndaloje personat nga shtetet qe konsiderohen te rrezikshme.
E rendesishme eshte te mos zemerojme arabet.
Po cuditem sa mbeshtetje te madhe kane arabet nga media dhe Partia Demokratike.
Do te doja qe kjo shtrese ti jepte 1/100 e kesaj mbeshtetje refugjateve qe erdhen nga Europa Lindore ne vitet 1990,por cuditerisht ju nxorren njemije e nje pengesa.