Protesta në JFK kundër urdhrit anti-mysliman të Trump


#399

E shtremberove si deshe ate qe kam shkruar.

Ti sahatin 12 e paske gjithnje.


#400

shumica e gjermaneve i besuan Hitlerit se fajin per cdo gje qe nuk shkonte ne Gjermani, e kishin hebrenjte. Propaganda qe ka ne baze friken zakonisht funksionon sepse gjithmone ka pasur e do kete tipa si ty qe fajin per cdo gje do ta gjejne te te tjeret, te fakiret e te pambrojturit


#402

ky postimi jot eshte njesoj me ate qe thone sllavet se “shqiptar i mire, eshte vetem shqiptari i vdekur”. Si guxojne dhe ta heqin ty komentin?!


#403

Dear Deplorables , press ONE for English … Drink Corona !
Alternative spelling of #BoycottBudwiser is the reason Dump loves the poorly educated.

Kom i menie te keqe qe Steve Bannon do e thy bojkotimin i pari.


#404

Nuk besoj se do kete ndonje ulje shitjeje pasi dihet boterisht qe ata pijne ne pergjithesi Bud Light.

Ose kjo


#405

Po mor po, e di mire ti qe jeton 7000km larg Evropes nderkohe qe kryeqytetet e BE po kthehen ne Bangalore dhe Kabul…nuk e ke faj se nuk ja ke idene Evropes, thjeshte ato informacjone merr jane ato qe ti ben lavazh truri perestrojka CNN,BBC dhe NYT. Prit se edhe ai Turnbulli juaj qe ju hapi deren do ta mallkojne Kanadezet pas nja nje dekade sic mallkojne Britaniket Blerin sot apo Gjermanet dhe Evropjanet Merkelin. Myslot e Azise dhe Afrikes jane te zhdervjellet dhe vene islamin dhe kuranin mbi ligjin bile dhe ditet e memorandumit te Trump aqta qe u bllokuan ne aeroport per disa ore kishin prioritetin te ngrinin xhamine portative brenda aeroportit. Sa kete libtarde (dhe islamike dollapi) si puna jote ata do vazhdojne ti shendrrojne qytete Evropjane ne Bangalore te botes se trete. Rendesi ka qe qytetaret Evropjane po thone haptazi “Enough is Enough!” nuk mund ti hapim deren gjithe vendeve te botes se trete sepse “elitat libtarde” kane kompleksin e viktimes se post-kolonialiste.


#406

Turnbullin do ta mallkojne kanadezet sepse ju hapi deren?
E ke fjalen per km e Australise mo? ah po kur them une qe politika nuk eshte hobby…degjo nje emer ketu e nje atje dhe lexo nje portal anonim e vrap te ppu-ja te shfryjme dufin prej perendimori denbabaden. Do bole racizmi dhe te kesh bole nuk dmth te shkruash gjera te cilave nuk ua ke idene


#407

Partia e Lincoln eshte ne duar akoma me Te mira :smile:


#408

Vendet efuqishme vijne e shkojne ne kete dynja .nese I ka ardhur rradha evropit per te ikur nuk ke se ci ben .eshte ligj I historise .dikur Babylonia e lashte ishte per kohen po aq e perparuar sa evropa e sotme.ka bere ymer perendia kush zhvillohet arrin sukses pasurohet plaket velet nga suksesi derisa ne skene del nje me I ri I uritur I etur qe I ha dreket.


#409

Trudeau juaj, se edhe kanadezeve me sa duken bathet jua ka sjelle ne maje te hundes . Me gjithe antipatine per Trumpin, kanadezet perferojne Trump se sa ate koqen intenacjoalist …Prit pri se do tja degjosh edhe atij krismat. Evropa po clirohet dalengadale nga zgjebja neoliberale,multikulturaliste.


#410

Trudeau pra, jo Turnbull!
Papagall qe nuk mesove 1 here nga gafat qe thua


#411

O bole libtarde, ta shpjegova me lart qe po ikni me breke neper kembe si ne Evrope por edhe ne SHBA…
Do ta shikojme, se ju ka vene gjoksin hallve te botes ky Mic Sokoli juaj… te marre nje 3-4 miljone afrikane dhe aziatike ai andej ai karabushi dhe do ta kuptoje ajo rradakja jote bosh se perse behet fjale


#412

#413

per Turnbullin e ke fjalen apo jo? :joy:
kshu eshte kur hyp katnari ne kateder


#414

#415

#416

nuk ja permendin me ermin, u harrua ai presidenti qe iku. sa shpejt.


#417

Epo te thote kokcepi i Bathores katnar kjo eshte c’eshte … :joy:


#418

Inteli ecen perpara


#419

po dhe katnar Bathoreje te kisha qene, do e kisha aq dinjitet sa te mos luja rolin e boles anti-emigrant thjesht sepse tani nuk jam me katnar. Se kjo eshte filozofia jote. Ti e ke harru origjinen prej katnari. Tani e hedh pordhen e madhe dhe nuk duron dot katnaret shqiptare qe shtrihen nen ura kur nuk kane ku te flejne se turperohesh bytha jote. Urren patologjikisht myslimanet, te zinjte etj sepse po te sjellin Bangaloren ne “vendlindje” ty