PS voton kundër arrestimit të Saimir Tahirit


#21

Nuk ka piken e rendesise politika editoriale e nje blogu. Kot lodhesh.

É verteta eshte shume më e thjeshte se kaq:

  1. Ose Berisha eshte nje idiot politik me të cilin Rama (tashme qe ka pushtetin, kjo eshte ku e ku më e lehte!!) tallet keqazi (sikurse u tall me pinjollin e tij, duke luajtur shah-mat në minuten e fundit fare, në mbremjen e 17 majit), sepse nxjerr dosjet e Prokurorise në pazar dhe politizon si trap qe eshte procese qe i takojne vetem drejtesise (pa dyshim qe ishte ai qe urdheroi Llallen të takoje ambasadorin amerikan, për të treguar se me demek amerikanet interesohen për arrestimi e Tahirit)
  2. ose Berisha (via prokurorët) bën vete, për tu thene socialisteve “më jeni në borxh, për neser apo pasneser”.

Duke qene se i urrej teorite e komplotit, jam me se shumti me të parën. Por edhe nje perzierje e të dyjave, nuk eshte e pamundur.


#22

e drejte
(gati gati po mendoj se blogu ben humor te holle)


#23

Mos u merzisni pa prova nuk futet asnje ne burg!


#24

Lajm i vjeter do thoshte Ay… por prove e keqinformimit te publikut…PS voton kunder Arrestimit te kolegut… Mireinformimi…ne Komision u vendos per dy raporte me heqje imuniteti…nje me arrest tjetra vetem me kontroll banese e personi…
PS do te votoje te Merkuren per kolegun e tyre nje nga keto variante, dje u votua vetem ne Komision.

Dhurate e madhe Per Monen e Lylin thuhet…por cer do bojne me ket dhurate ate mer as nuk ka rritje minimale te popullaritetit te Forces opozitare te kryesuar AKTUALISHT nga Monika e Floririt, Lyli i 21 janarit e rruges se kombit, Mehdiu i Gerdecit, Pulaxhiu i Agrares i quajtur si Doni i Peqinit nga keta ne krahe, Dulja dhe qershia mbi torte Koqo Kokedhima. Avokati do thoshte qe nuk ka rritje aksionesh te upuzitesh edhe ne kete rast.
Personalisht mendoj se Heqja e imunitetit dhe kontrolli i banesesh e personal jane te drejte dhe ja nje variant i mundshem nga nje njeri i fushes se drejtesise:

Nderkohe Zoti Lu largohet nga Tirana e nxehte, nuk flet si gjithmone por eshte duke e Kaluar nje Mbremje Me kryebashkiakun Socialit te Korces, Sotiraq Filo, mesazh i koduar nga zoti Trump do thote njerezia…


#25

me mish e me shpirt e mbrojti kupola edhe Frrokun, ja fshine rekordet e timsit, ia mcefen letren e interpolit, po kur e ke mar rrugen e burgut ne burg do perfundosh.
Ja do e zgjasin edhe pak, po nuk të lë rehat haka e njerezeve se ju ke fut drogen or ti…


#26

Blendi duhet te ndjehet shume i nderuar qe i bejne konspeksion te cdo fjalie qysh ne 6 te mengjesit ne dite te Djele.

“Ta marr për leckash dhe ta hedh, turithara, shëmtira e dreqit”

E marre pa leje nga Arian Galdini, kryetar i Partia per Liri, Demokraci dhe Etike:

Dal nga dera e shtepise dhe ne ashensor jemi bashke me fqinjin e deres perballe.

Miremengjesi Gimi - i them une…

Gjes, gjes - pergjigjet Gimi.

Dukesh me nerva sot. Eshte edhe e diele. Kush te ka merzitur? - vazhdoj une.

Gimi: Po si mos te jemi te merzitur… Na e moret shpirtin ju politikanet. Nane keni merzitur jeten ne kete vend.

Une: Kur thua ju, e ke edhe me mua?

Gimi: Po ore. Te gjithe njelloj jeni. Kusare e hajduta.

Une nuk ia mar per keq se e di qe Gimi eshte hokatar e burre shume i mire dhe e di qe nuk e ka me mua, por gjithesesi e pyes:
Po mire o Gimi, sa politikane ke ne deren perballe, qe jetojne si ty?

Gimi: Nuk po flas per ty, por ju politikanet te gjithe nje lloj jeni. Na e keni sjelle ne maje te hundes. Kena vujt si dreqer ne kohen e Enverit, e ja ku po na detyroni edhe neve qe e kena urryer komunizmin edhe atehere kur te ikte koka qe te themi: A t’morsh t’ligat o Enver…

Une: Ore Gimi, po nese nuk e ke me mua, pse me thua mua, ju politikanet? Jam komshiu yt. Jetoj me ty, si ty. Me sheh cdo dite. Nuk ta pranoj kete futjen e te gjitheve ne te njejtin thes. Se ai thes, tek Enveri te con…

Gimi: Po po, njelloj jeni te gjithe. A je politikan? Politikanet kusare jane.

Une: O Gimi, a te kujtohet ne qershor? Po me thoje se ke nja 20 - 30 vota per te shitur. Po me kerkoje te ti blija une ose te te gjeja ndonje parti a kandidat bleres. Kur une te thashe se ky eshte krim e une nuk merem me keto pislliqe, me the qe nuk kam per te bere hajer me keto mend qe kam. Tani qenkam une i keqi pse jam politikan…

Gimi: Normal. Pse votat qyl do ti jap une?

Une: Po vota jepet me vullnet te lire. Me vota zgjedh. Po zgjodhe ke te drejte te ankohesh dhe kerkosh llogari. Po zgjodhe, sjell ne krye politikane te mire qe nuk vjedhin. Po e shite voten, kot i shan politikanet. Se ata qe ta blejne voten jane kusaret e ti klienti i tyre. Nuk mund te kerkosh kolektivizimin e kohes se Enverit, pse nuk je ne gjendje te mbash per vete voten tende…


#27

Jo mor vlla,jo,po i ven kunra votat e veta,qi jane forca e kapitali i vet politik per te ba politike,e qi asht ne te drejten e Zotit me i shfrytzu ne k’so rastesh.Hajde,hajde ca llogjike!


#28

Po ti sikur si lexon njerezit? E kus hflet ajo qe e mbylli te shtunen e arte duke bo cic mic me llogje kavaje mrome ne artikullin paralel.
Po i bo Fresk Blendit apo Lylit dhe a do votoje ti ne komision per arrestin e Tahirit direkt ? Pse me tingellon si Servile e pa shtylle kurrizore a gjemb te bute ti Gjembi?


#29

Dihet boterisht qe une i bej servilizma Blendit qe te me rrise rrogen ketu ne peshk. Keshtu qe s’na the gje te re ose interesante tironc. Perpiqu dhe pak me fort. Ferkoje njehere koken mire e mire se mos te vjen ndonje gje.


#30

Provincialet lumturohen dhe me nje fjale te mire a perkedhelje te Gjembit.
E ke ves te influencosh frymen editoriale me frymen tende gjoja te baraslarguar si puna e Galdinit. Pa permendur frymen enveriste te persekutimit te komentuesve te tu antipatike.


#31

Edhe per ate mund te kesh te drejte. S’na ra fati qe partia te na i pashaportizonte prinderit ne Tirane. Dihet boterisht qe kush lind apo jeton ne Tirane eshte qenje superiore ne te gjitha drejtimet. Ti, Rama, Tahiri jeni tamam cuna tirone. Te tjeret jane te gjithe maloke. Kaq e thjeshte eshte.

Meqe ra fjala, tironc e quajne veten ata qe perzjejne toskerishten native te familjes me gjuhen qe degjonin nga shoket ne lagje. Te vertetet quhen tironas.


#32

Provincializmi eshte ne shpirt si ne france ashtu edhe ne uesej…ka te beje me sjelljen provinciale e jo me prejardhjen…keshtu thote Frengu po ti ske lexuar as letersine boterore se di per faj te kujt. Te quash Provincializmin produkt te Enverit ti qofsh…
Ti do votoje dje qe tahiri te arrestohej? Nejse per ca na e vune Galdinin, mire e kishte komshiu i zhgenjyer ene Galdini ne politike e ka honger corben per cer ankohet?
Mua me interesojne mendimi juridik e jo corba politike e te barazlarguarve apo me keq te Dalzotshave


#33

ishit duke bere humor te holle sa pa ardhur gjembi
keq me vjen po s’ke talent vecse per potokalli shoqja gjembi


#34

Une do te votoja qe t’i hiqej imuniteti qe te jete ne gjendje te hetohet. Ti vete si do votoje? Sic duhet ta kesh degjuar dhe ne Amerike: if you have nothing to hide, why are you worried?

Nuk e kam fajin une pse s’e kuptuar thelbin e asaj qe shkruajti Galdini. Ti s’sheh asgje te komshiu qe shan politikanet por nderkohe ofron votat per shitje?


#35

Perfundimi mund te jete narrative justifikuese e Galdinit pse levizjet e tija pulitike deshtojne e jo se blihet vota. Mos shkojme me tej qe nja 600 000 socialistave e 400 000 demokrateve nuk ja u blen dot voten. Kam pasur njonen ktu, qe kur su martu fajin ja kishte Enveri, kshu ene Galdini. Mori strehim politik tjetra e si duronte hic pinjollet e bllokqenave. Se kum pyet cer mendon per aleancen e Lylit me Monen, partine e Bllokqenave por do e pyes.
Po mir mer Nje opozite qe nuk frymezon njeri ose me keq qe tmerron njerezit me rikthimin ne pushtet nuk ja vret syte njeriu?
Nejse, qeke afer meje dhe larg Blendit ne trajtimin e Tahirit qe heqja e imunitetit dhe kontrolli i baneses e personal eshte mese e i mjaftueshem. Provincializmi im me ben te te dashuroj perseri meqe re dakort me mua qofte pa rritje rroge.
Nderkohe nje nga te arrestuarit e Habilajve mund te lirohet brenda ketry 20 diteve po nuk pati fakte te tjera. … pune drejtesie e jo Mone a Vasilli


#36

Faleminderit! Do ta marr parasysh kritiken objektive nja nje njohese aq e thelle dhe e gjere te humorit sa u deshen 2-3-4-5-6 vete t’i shpjegonin se c’eshte sarkazma dikur. Te kujtohet ai shkrimi me Durresin qe ti e more per te vertete? Good times.

Bertiti dhe njehere gazetares qe po i bente pyetje Sajes: “Ta marr për leckash dhe ta hedh, turithara, shëmtira e dreqit”


#37

chill out shoqa gjembi
humor po bejme :grinning:


#38

Kane votuar qe te kontrollohet shtepia e Tahirit​:grinning::grinning::grinning::grinning:
Vetem te jete budalla Tahiri te lere dokumenta kompromentuese ne shtepi.
Megjithate prape ka kohe qe te heqe ndonje gje te dyshimte.
Rrofte Partia!


#39

Me te vertete me vjen mire qe te qenka kthyer humori se deri para se te behej votimi dje ne kuvend ishe shume e shqetsuar dhe e tensionuar.

Some say you wouldn’t know humor if it hits you in the face, but I’m not saying that.


#40

Po se korrupsionin dhe narkotrafikun kane filluar ta bejne me kupona tatimore dhe i mbajne faturat ne shtepi, ajde Thunderstruck ajde