PS voton kundër arrestimit të Saimir Tahirit


#61

Good luck with that .


#62

te gjithe nje nga nje… deri sa te qerohet kjo fare e qelbur pushtash me pushtet qe mbollen helmin dhe varferine per shqiptaret.

sot u zbulua ky fale pergjimeve italiane, neser del nje tjeter.


#63

E vetmja mundesi per pastruar klasen politike .


#64

Ne burg. Sa me shume nga keta.
Qi me ket rast te rregullohen konditat e burgut edhe per tvobektit


#65

image


#66

Keshtu ne pamje te pare, po, industria e hashashit eshte e vetmja menyre fitimi. Problèmi eshte qe si i industri ilegale mbahet nepermjet strukturash qe sjellin dème zingjir : korrupsion, sjellje te dhunshme, kulture te fitimit te shpejte, etj., etj. Sa i sherben njeriut te thjeshte kjo industri? Po mbahen pensionistet me paret e droges?


#67

Po me ato 4-5 apartamentet ne Golem , dhurate nga Luli , bashkeshortja e Lulit , Sala dhe Xeni ca beri ky , i ka shitur apo i ka dhene me qera ?


#68

Ne Kolumbi ishin kartelet ato qe drejtonin,ndersa ketu jane fraksione te ndara grupesh inteteresi apo familjare.Secili per vete e Zoti per te gjithe.
Krimi i rruges , atentatet ndaj gazetareve,prokuroreve , policeve dhe ushtarakeve ne Kolumbi u bene si kafja e mengjesit me statistika lufte.Ndoshta atje kishte njerez me ideale qe donin ta luftonin edhe pse me cmimin e jetes, ketu mjafton qoka mujore,ne te gjitha shkallet e pushtetit dhe je ne rregull.

Xhiro e narkotrafikut te kokaines kapte biliona dollare, saqe Escobar u fut dhe ne listen e Forbes.

Kishte aktore te tjere qe luajten rol ne zhvillimin e ngjarjeve si FARC , ELN , ADF dhe te mos harrojme babaxhanin UNCLE SAM me moton War on Drugs, dhe “cold war” ne anen tjeter :wink:

Po ti cfare je ? Thjeshte nje koperative e vogel hashashi , ne mes te Evropes.

U luftua kanabisi ne Shqiperi dhe fitoi Italia , s’do kete me marijuane tregu Evropian, apo thjeshte zhdukin konkurrencen klanet e mafies Italiane ne menyre qe ta importojne nga Maroku ,Spanja apo industrite e pharmaweed qe po lulezojne globalisht , kur ti fut tone kontrabande me cmim patetik vetem per te marre copen tende ne treg ?

Dhe te arrestohet Tahiri , e Habilajt , gjithmone do te dale dikush tjeter qe do vazhdoje te njejten histori, se per sa kohe nuk ka strukture , nuk mund te luftohet e paparishikueshmja dhe e panjohura,cdokush mund te vendose neser te mbjelle token , ta ujise, ta beje gati , ta korre , ta paketoje , te gjeje kontaktet e duhura ne treg, te korruptoje shefin e zones, doganierin, shoferin etj.

Edhe pse mund te duket ne pamje te pare, se na leverdis neve ti japim rendesi apo te fitojme vemendjen e nderkombetareve dhe departamentit amerikan te shtetit , nuk kane asgje te perbashket po ti marresh ne detaje.


#69

qe te jene njerezit e qete ketyre sojit te ketij duhet ti vesh pergjues nga prekuroria italiane edhe ne burg aty ku do shkoje.


#70

:smile: I kane merak vete ato gjona komunistat :smile:


#71

kur i nisi prekuroria gjermane pergjimet dhe arriti te cmontoje banden e bllokmeneve qe kishin ndertuar uzinat e heroines neper shqiperi te gjithe menduan se shpetuan nga kjo rrace e qelbur kriminale…

tani na del prekuroria italiane qe zbardh nepermjet pergjimeve qe kjo rrace trafikantesh droge ka ngjitur shkallet e pushtetit…

te shofim cdo nxjerre fbi-ja qe pritet ti fundose e ti coje ne hale te minjve…


#72

Shife içik çar vendi kan boe more i marte e mira:
Headlines mre, headlines nga Bagdadi :smile: :smile:


#73

cfare jete bejne, kane frike edhe nga hija e vet… e ci do ato lek te qelbura qe kuterbojne…


#74

Shume njerez te thjeshte jane punesuar ne ate industry.eshte kabim por per momentin eshte I vetmi burim jetese .ne columbi apo afganistan fshatareve iu eshte ofruar para ne menyre qe te mos rrisin bime narkotike.shba megjithe resurset e saj te medha pas qindra miliarde $$ e ka humbur luften kondra droges.Trafiku I kokaines eshte rritur 22 here qe kur palosen Pablo Escobarin.Nashi pertej indinjates morale ne po I kerkojme shqiperise te fitoje nje lufte te cilen edhe shba vete e kane humbur.


#75

10300 dollaro gjyslyke.
Rob vrasin veten burgjeve e hudhen nga vinçat se su japin dot buke kalamojve.
Xhizus men


#76


#77

Ashtu quhet o xhaje, po rri se ka edhe me keq, mund te ishe edhe ne burg, ke te besh me komunista aty.


#78

Nuk e di si do ishim po te na jepej mundesia me qene ne vend e ketyne degjeneratave. Qejfi ma ke te mendoj se familjen time do e kisha siguru, por do kisha icik me teper skrupuj e ngopje e nuk do arrisja deri aty sa me e dash me rrjep te gjalle ate popull te denu nga zoti.
Lexova nji status ne FB, ke i miku im. Tregote per i shokun e vet feminije, rob per s’mari. E kishte cunin me pune ne nji banke ne Qipron greke. Kishte shku ke cuni per nja dy muaj dhe nga qe merzitej, shkonte ne kembe mbas dite dhe e priste me i stol para hyrjes se bankes qe te ktheheshin bashke. O zot c’a me kane pa syte thoshte. Nuk kishte dite qe mos shifja fytytra te njoftme shkerdhatash te cdo lloji, nga TV shqiptar, " specialista" qe dalin si gore te bojne moral, teoriciene qyrrsa e zyrtare te larte nga te dyja krahet e " politikes" .Me te ardh per te vjell se i permende edhe emrat. Hy e dil me conta nga 4-5 qelbesira ne dite.


#79

-hl=en

Nga rubrika si na imitojne te huajt :stuck_out_tongue_closed_eyes:


#80

Edvin Kristaqi: i kam dhane mbeshtetje pa rezerva si minister. Nese asht perzi ne punet e poshtra te atij lloji aq te poshter kusherinjsh,ne pithtesames shkofte,nese jo,miresetevije prap ne vendin qe i takon. Drejtesia te flase drejt,kaq dum ne,edhe per kte, votojme per te kriju cdo lehtesi hetimi per organin e akuzes.
Bravo Edvin Kristaqi!