Qytetarët e botës kanë luftuar për të arritur ato të drejta që ju i gjeni gati


#117

Une te rrefeva per Boten tone Mashkullore ndonese Bota jote femerore ka shume te drejte. Nuk na djeg kur na lene per me te perkushtuar apo me pasionant por kur eshte me i pasur bohena Helm.
Ndonese edhe per faktin qe eshte shume e veshtire te gjesh me Pasionant e Sensual se NE…:face_with_raised_eyebrow:


#118

Ne fakt ne kete rastin e dyte qe thote Aqua te djeg me shume i lebetito.


#119

Ja o shkab…sic thu ti…mentalitet emigranti lol
Nuk e kam per te sha konviktoret…respekti per to menjane, por ja psh Melania Trump, si konviktore ballkanase rendi pas burrit me leke, megjithse plak 24 vjet me i madh. Nje amerikane vendase e emancipuar, e shkolluar, e bukur nuk e ben kete gje, perkundrazi rrezik e merr me t’vogel se vetja lol. Nuk eshte leku gjithcka.


#121

Nuk bo vaki Zeqo…by the way ATE tjetrin… do e lem jashte planeve tona, Gjembi me paralajmeroji per Mikrofonin dhe i paralajmeruari gjysem i shpetuari


#122

Avash se na preke telat. Konviktor eshte ekuivalent me emigrant ne rastin tend.


#123

Melania eshte si shpirti, nje amerikone tjeter do e kish helmuar Trumpin ne gjume per Lekte


#124

qenke me verte vrl nuk ta them per te te ofenduar por cfare shkruan ti eshte cfare duhet vene ne fjalor si perkufizimi i nivelit te ulet te njerezve
ja pse e shani me aq ngulm shqiperine, ju ofendojne aq shume si “konviktore”, sa shpresoni te dukeni si amerikane duke share ato si ju ncncncnc sa rende


#125

Une po flas ca ndodh ne realitet shkab, ti vazhdo jeto ne boten tende te endrrave dhe gjej proteksion duke u ankuar per nivelin. Realiteti eshte i hidhur, nuk te do njeri kollaj sot. :stuck_out_tongue_closed_eyes: wake up shkab.


#127

dmth realiteti eshte qe te jesh ne konvikt qenke automatikisht femer qe e shet trupin per leke te persona te moshuar

dhe realiteti tjeter qenka qe amerikanet e lindura atje nuk bekan nga keto pislleqe, i bekan vetem refugjatet

seriozisht, ne cfare shpelle me saktesi ke lindur ti?


#128

Hej bela, ne fillim Shkaba, pastaj Kaposhi, pastaj Shkaba…do Robi me kemby dy llafe me Aquan se eshte ne Mood…po ku tlen CockBlockers ku tlen…


#129

Nuk njef termin konviktor, s’ke faj si duket e ke degju per here te pare. Pse indinjohesh kaq shume, dhe kalon ne sulm personal, kujton se me ofendon? Nje shqiptar i mire e merr perdore shqiptarin qe mendon se e ka gabim dhe ia korrigjon me durim dhe qetesi mendimet e gabuara. Pse nuk sillesh dhe ti si nje shqiptar i mire qe e do vllaun/motren shqiptare por e sulmon duke i share nivelin, si me qene serb? Ti po sillesh si nje serb…:sob::sob::sob::sob::sob:


#130

e njoh termin, si s’e njoh. Vjen gjithnje nga shtresat e fundit te shoqerise, nga injorantet. Ndaj dhe u pendova per kohen e harxhuar.


#131

gjithsesi faleminderit qe vertetove teorine time qe ata qe shajne shqiperine jane gjithnje te nivelit ordiner. klm e vazhdo jeten


#132

Kurse ti vertetove teorine qe atdhedashurine e ke fallco se nuk ke respekt per motren shqiptare ne blog por e shan sikur me qene serb. Klm dhe vazhdo ofendoji motrat shqiptare, se halli jot nuk qenka dashuria dhe deshira per permiresim e Shqiperise dhe shqiptareve por deshira per te nxjerre vrer. Me siguri t’ka lene e dashura. Lol


#133

Bravo Aqua qe ja çorre masken ketij “patriotit”.:smiley:


#134

Koment i papershtatshem.


Zara dhe tavëll
#135

ca flet kjo mer…shuume nga ne kane ik nga syte kembet te detyruar te linim vendin…edhe me pas nga sala me shoke…e akoma duan te ikin…flas qe nga te papunet e deri tek njerez me shkolle…e keqja me e madhe eshte mentaliteti akoma i ulet qe nga udheheqesit i thencin e deri ke kjo lepri,me vertet qe jane ndertuar shume e investuar shume por me shume jane bere krime urbanistike, ndertime me hile dhe pa kontroll, qe nga tirana deri ne sarande…te pa korrighueshme, rruge e tj te bera ghysma gjysma e nepermejt te cilave duke fare thjesht perfitrimi i atyre qe kane ndertuar dhe sidomos punedhnesve pa pyetur shume per demet qe i behen ketij vendi e popllit te vet…po sic thashe mentalitieti i njerzve eshte bo qe po kishe kafenera e bastelive e klube restorante etj, ja vle jeta…harrojne se vetem droga eshte zgjidhje,pune ska per te gjithe, shkollat jane per ibret, harrojne qe te pasurit 10fishoijne pasurine duke ja ngrejt nonat te varferve qe nuk kerkojne dot te drejtat e tyre, pronat e tyre pa lon breket rrugve… une e du venin tim me te gjitha keto gjona ashtu si dhe gjonat e mira natyrore vetem - sidomos jugun ate kom pa vetem…por qe edhe ky nuk eshte per cdo njeri, por per ato qe kane pare si pune kesaj leprit qe ka mundesi ti shikoj vetem te mirat e shqiperise…por njerez si keta i mbajne shumis\cen sy mbyllur se ata nuk kane ze dhe po te kene si degjon kush se nuk dijne si te shkruajn , ku te flasin e ku to i kerkojne te drejtat … zeri gazetareve e analisteve eshte zeri i interesit personal politikan etj etj…
nuk du te boj si kompetent por shumica e emigranteve qe njof e dun shqiperine me mall e ne mendje, i mesojn femijve gjuhen e historine shqipe, i sjellin familjet atje…por kjo lepri harron sa te ardhura ka vendi edhe nga emigrantet , e sa te jere ja kane ngrit emrin shqiperise neper bote…ne vend te ketij shkrimi mund te kishte harxhu energji per dicak me te mire se me te ngrit nervat…


#136

Po rri a derebardhe! Prit sa ti largohet pragut…


#137

ajo ka thene pak a shume ate qe te thashe dhe une tek tema tjeter. fakti qe te djeg tregon qe ka te drejte.


#138

Relax Man, ajo qe ke thene ti dhe thote kjo siper kundershtohet nga shumica e Shqiptareve Vendalinj mesiper. Nuk keni shpikur rroten ju te dy. Te eshte krijuar illuzioni se po mbron Shqiperine nga Kucedra e huaj por nje vrime ne uje po beni duke armiqesuar njerez qe as i keni pare e as i keni takuar.