Qytetarët e botës kanë luftuar për të arritur ato të drejta që ju i gjeni gati


#162

Ose fillo po te duash po do t’i fshijne.


#163

Kujtoja se Shkaba ishte nje idiot sui generis, po nuk qenka i vetem. Te ishte Shkaba Xhon Lenon, do kendonte:
You may think Im an idiot, but Im not the only one…


#164

E pra, te shash vendin tend eshte normale. Te mos e shash por ta mbrosh eshte te jesh idiot.
Kjo eshte fryma e frymeqelburve qe pshurren si lecke nga vendalinjte atje ku lypin pune e shpresojne ta shohin shqiperine keq qe te binden se kanbe bere mire qe bene gabelin e nje kombi tjeter. Fundja, cfare do te besh tjeter kur presidenti e partite politike te trajtojne si kancerin e kombit, si kalbesira qe po u 10jet qyteterimin. Sado ta shash kete vend, sado te nderrosh nicke, prape po tum do ngelesh o barbon,


#165

Po barbon ku e di qe jam, apo doje te ma rruaje … mjekren, po nuk te lashe. O gamor, une nuk kam cfare te justifikoj, se edhe sikur te kisha bere ndonje “zgjedhje per justifikim”, kur te dua Shqiperine aty e kam, nuk leviz nga vendi, akoma nuk na ke vene viza ne “emigranteve” ti. Dhe cili “president dhe parti politike” me trajtojne si kancer o gjytyrym?


#166

kush po te kerkon te kthehesh ne shqiperi o dyrdyl? gjithcka qe te kerkohet eshte te mbyllesh halen per kete vend e te shohesh vendin tend. Nuk i plas njeriu se ku iken e se ku kthehesh, se del te semafori a se ben para, se rron a se vdes, por s’ke pse shan vendin tim. Ik qe ketu kkur te duash, sa here te duash, por shih vendin tend e mbylle halen per timin. Si kancer po te trajton shumica ne ato vende qe po voton partite qe thote se do vere nje mur ndaj surratit tend. Shikoji komentet per emigrantet ne cdo faqe pa perjashtim dhe pastaj flasim.


#167

Po kush tha o koqe qe me kerkove te kthehem. Thashe qe shkoj kur te dua para se te na vesh viza. Shkabekari, ku dallon vendi yt nga imi?


#168

Doli prap Hushi.


#169

“Kurtizane e qelbur” eshte si per t’i thene “putane muti” po ne nje menyre artistike? Duket robi qe eshte artist se flet bukur edhe kur te shan


#170

Kthupo, ne artikull shkon me keq Hushi, Kurtizanen e quan :
Heroine e vagines se saj profesionale te Qelbur, dhe e qumeshti gjiri te prishur qe mund te mekoi vetem mostra…
Gjithe kjo urrejtje ndaj te mrekullueshme organe gjenitale riprodhuese te femres si edhe atyre Mekuese, e kualifikon ket ne Femer Urryes dhe Penis adhurues


#171

c’mendim keni prof., per keqtrajtimin e balenave prej danezeve?


#172

Edhe pishtarmbajtes. Ja ditka te gjitha kesaj tetes, kush e mekoi, profesionalizmin, heroizmat, te gjitha. Do kete qene aty afer ose pas dere kur beheshin keto.


#173

vendi yt eshte ai ku jeton, ku punon, te cilin e nderton me taksa e me punen tende, si dhe te cilit i jep femijet e tu.


#174

Hushi qenka bere per ta marre zoloftin e clozarilin me grushta.


#175


#176

Kty se thote kujt ia ka drejtuar kete mesazh. Ku eshte lajmi ktu…ca behet te facebooku i Hushit? Cna duhet neve si mallkon Hushi me shoke…dime vete te mallkojme me bukur.


#178

takemi i ktyre shkabave qe i qendrojne idese se “keto jane tonat - ju rrini andej”, eshte i njejte me takemin e dumbabistave e atyre para tyre. I njejti takem qe kundershtonte frymen e rilindasve qe lane Evropen dhe u kthyen ne Shqip.
Ironia ne rastin e shkabes eshte se ky vet-deklarohet dhe si bicim rilindasi i ri


#180

Po ta mendosh sa njerez lane te ardhme me te mire per te kulturuar dhe zhvilluar Shqiperine dhe ua shpartalluan shpirtin dhe mendjen ca tipa si puna e kesaj dhe shkabes. Ne 100 vjete nuk ka ndryshuar shume ketu. S’e di pse na sjell shembuj si jane revolucionuar shtetet dhe te drejtat ne 20 vjete. Ne nuk kemi lidhje fare.


#181

Sigurisht qe nuk kemi lidhje fare, se kush ikte nga shtetet e tjera nuk i versulej vendit te vet.
Koncepti qe vendi rregullohet duke i share cdo gje e duke i ekzagjeruar cdo gje, eshte komplet idiot.
Shkruan njera nje artikull kunder nje emigranti qe ka share shqiperine, dhe me vrap angazhohen emigrantet e tjere te rremojne foto tavllash te dy viteve me pare se nuk rrine dot pa kunderpergjigje. lol


#182

Jo. Ne nuk kemi lidhje se ata qe ngelen nuk rrine as per ideal as per atdhedashuri.Mbizoteron oportunizmi.


#183

Dmth, jane oportuniste 2.8 milione shqiptare e prandaj nuk ikin, se po te ishin te ndershem do iknin. lol pz ketu jeni mbledhur njeri me cope cope se tjetri.