Rama dhe Basha bien dakord 100%


#188

Shume gjera Jane moralisht e ligjerisht kabim ne kete muhabet por si e tha ai patrioti I madh dikur:
Shqiperi Te kam dhjere
S’te kuptova asnjehere


#189

po me ligjin ti e ligjshmja. ligji eshtre nje cope leter me fshi menderen dhe behet nga njerzit, nuk e ka bere perendia. te ishte si thu ti, nuk kishin pse t’i varrnin nazistet, se ata vetem ligjin zbatuan.


#190

Biseda Rama-Basha ka qene fare e thjeshte:
Rama i thote Bashes. Une do ja fuse Metes, Idrizit dhe Blushit.
Luli i thote Rames. Une do ja fus Mediut, Shehut, Dules dhe Sales Shkezenit dhe Argites.
Rrofte populli shqiptar, liri demokraci. Te gjithe jetuan te lumtur e te gezuar.


#191
  1. Ironia e Blushit: Urime Luli u fute te zevendesoje Saliun, zevendesove Peleshin:grin::joy:
  2. Nipja i Xhelilit “Basha ka firmosur për të hyrë në zgjedhje si humbës, dilema është vetëm kush do drejtojë opozitën e re”
  3. Cuni i Todit; PD me zhgenjeu, Pazar me Ramen
  4. Camet: PD PS te festojne me nje cigare HASHASH :joy:
  5. DODA…Meraku paska qen me zhduk te tjeret

Pakenaqesi e Aleateve…as PD nuk do futet ne Koalicion parazgjedhor…cdo parti te veten…:sunglasses:


#192

bravo espana, ky eshte koment qe tregon se thelbi i politikes eshte e futmja!


#193

si paska humbur PS kredibilitetin te amerikanet kur Rama e ka bere cdo levizje krah per krah me amerikanet? Ambasadori amerikan u shajt e u stershajt nga PD dhe si perfundim PD u kap prej veshi nga Amerika dhe pranoi po ate qe kishte peshtyre pak dite me pare dhe qe Rama e kishte pranuar.
Amerikanet erdhen kapen Bashen, jo Ramen per marreveshje. Nderkohe qe Basha shkonte te Berisha pas cdo negociate, Rama shkonte te Lu-ja. S’ka lidhje fare. Perkundrazi. Rama ka mbeshtetjen e BE dhe SHBA.


#194

ashtu siç thu eshte. fli i qete dhe voto PS.


#195

Pikërisht “ditën e marveshjes së madhe” të paketës McAllister .
Ne Vlorë ndodh hataja - Vodhën rrotën e vagonit të trenit të mallrave për ta shitur, 4 vete në pranga . A mund te gjendet nje vend tjetër në botë, bile, qëkur është shpikur treni, qe të jetë vjedhur rrota e trenit? :rolling_eyes:


#196

Pertej se futmes do me pelqente qe cdo parti te dali vetem ne zgjedhje dhe te shoh sa i vlen vertet lekura sepse eshte e papranueshme qe te kemi gjithe keta kryetar partish qe nuk kane elektorat dhe bejne si faktor kur ne te vertete nuk jane.


#197

o profilo ti je cik aut natyrshem vlla po mos pi mall


#198

ne paris lale, i vjedhin shpesh kabllat e bakrit qe shoqerojne shinat. se fitojne pare. po mos ishin keto kabblot mund te vidhshin rrotat. njesoj eshte.


#199

s’me plas rika per opinionin tat, te majt jotja.


#200

jo jo, amerikont ta fusin jo shaka. Ja pyt espanen po t’dush, se ajo i di kto punet e futmes.

Po prit se edhe rusi ta fut, rusi osht piçke dhije, ja ka fut gjermonit sa krahu me ligje njerzore hajdar bukuroshi ne proçesin e Nurembergut. Sa krahu ja futi, bashke me amerikonin ja futi gjermonit.

Po prit se edhe gjermoni ka per tja fut edhe ktyne, mos u merzit, se edhe gjermoni osht piçke dhije, o i fort ene gjermoni!


#201

pse femer kjo espana ? se menoja kurre qe nje femer mund t’e ishte kaq e politizume sa kjo. duhet te jete dhe kjo e ndame ka burri me siguri.


#202

pranej espana e ka kuptu proçesin e te futmes, gje qe ti se ke kuptu akoma se si amerikoni ja futi gjermonit ne proçesin e Nurembergut me ligje njerzore.


#203

Po keto ja u ofruan qe ne fillim o gabela. Pse s’i pranuat? A po kishit qejf te rrinit ne qader?


#204

ja futi çifuti amerikan jo amerikani anglo-sakson. normal se i çoi ne thertore si bageti.
edhe shembuj te thjeshte nuk jeni ne gjendje te kapni ju shqiptaret e ketushem. vaj medet niveli, sa i ulet eshte.


#205

Bravo Edvin Kristaqi!


#206

jo Kristaqi po Krishti


#207

po pra kshu osht puna e te futmes, çifuti ja futi amerikonit anglo-sakson, amerikoni nga inoti ja futi gjermonit, gjermoni ja futi atij qetrit, e kshu eshte nje rreth vicioz ku te gjithe ja fusin njeri tjetrit me ligje njerzore.

ta ka shpjegu espana e divorcuar rrethin vicioz te pallimit politik ne kontestin shqiptar.