Rama dhe Basha bien dakord 100%


#85

kte lajm e kishin gjith mediat knej qyshkur


#86

Me nje fjale cfare arriti cadra:
1-Rama Kryeminister
2-Vetingu kalon.
3-Leket e hashashit u zhduken dhe sdo perdoren per fushate.
Nje pyetje kam une, po tani si do quhen Ministri i jashtem gjerman, Han e co jane akoma armiq, Sorosian dhe te blere nga leket e hashashit apo jane miq.
Te fala Fahriut dhe Kacit.


#87


#88

O çunat e pd-se prisni pak mos u gezoni menjehere ( ju cunat e ps-se gezoni ju gezoni). Lajme jo fort te optimiste vijne nga atdhei. Prof.doc salih berisha, beu me hysmeqare shume, nuk e ka taku akoma lulin. Ca thone qe luli nuk ka shku edhe pse duhej te shkonte, ca te tjere thone qe ay nuk ka pranu ta takoj edhe pse luli ka prit deri vone. Ka nonji te na e çkoqise?


#90

LAJMI I FUNDIT/ Ilir Meta 30 minuta në zyrën e Berishës

edhe mu nuk me pelqeu ajo nderimi i zyres gjate bisedimeve nga frika e pergjimeve…do na kete bere ndonje zarrar nga ky Luli


#92

Dmth as Ky as Gramozi nuk bohen dot mo deputet tashie?
Pupupupu :smile:


#93

Balzak, kur thashe jemi hyzmeqare, nuk e kidha per vete as per demokratet ne pergjithesì, megjithese cdo lloj sistemi do te kete liderin dhe ata poshte tij. Hyzmeqarlleku u shkon totalisht juve mbeshtetesve te ish ppsh- se, qe megjithese keni ne krye nje anti socialist te betuar, nje anarkist dhe nje megallomanist, qe e urren dhe me shume se kundershtari juaj racen tuaj, prape i bindeni si dele dhe jeni gati te shisni dhe shpirtin per te. Nese mu referove mua personalisht, me keq akoma, sepse une jam nje njeri antikonformist ne ate mase, qe shpeshhere kam demtuar dhe interesat e mia. Behuni bashke tani per 1 milion shuplakat e ardhshme, per liderin tuaj gjigant, qe ne fund do ju lere ne balte, sic ju la.


#94


#95

I la ne balte komunistat z.Edi, nga presioni i paperballueshem


#96


#97

Eh cpo fryn nje Fllad Republike te Re ku te gjithe Qunat do festojne ket Arritje. Si tha Nikoll Lesi i Kaposhit…Lulthimi luftoji 3 muaj te rrezonte Ramen po rrezoji veq Niko Peleshin…
Urime per ket arritje dhe futjen ne zgjedhjen e 18 Qershorit…sepse Zgjedhjet do jene te 18 Qershorit sipas kushtetutes.

1.Ne fakt PeDi ka nje avantazh ndaj PeSit e Lsi…Pedi do futet si koalicion Partish dhe ka me pak rrjedhje votash ndersa PeSi me aleatet e rregjistruar si parti te veqanta te nje liste me 24 emra partish do kete humbje votash. Nese Koalicioni i PeDit merr me shume vota se PS me vete atehere ka te drejte te formoje qeverine…
2. Nderkohe Gjigandi arriti te binde Lulthimin ti certifikoje zgjedhjet duke e pasur ne Qeveri, e bonte certifikimin ene amerikoni per Gjigandin, ose Administrata e zotit Trump… gjithashtu se e premtoji, por ma mire eshte kur ti certifiko zgjedhjet opozita.:champagne:


#98

rama kishte shancin historik ta flakte përfundimisht çetën serbe nga skena politike shqiptare! ka një arsye të fortë nsipas meje që nuk e bëri! rama pa çetën e saliut përballë e ndjen veten të humbur. frika se mos në vend të çetës krijohej ndonjë forcë e djathtë nacionaliste e cila mund ta rrëzonte modelin e integrimit ,e bën ramën të mbajë gjallë me mish e me dhëmbë çetën e diskredituar të saliut. rama e kupton fare mirë se fundi i çetës do të sjellë edhe fundin e ps-se.


#99

Lajm i mire, me lulin kryetar opozite, ps ne maxhorance edhe per 8 vite


#100

Rama 100% dakord me udbashin e cetes serbe.
Bravo edvin kristaqi :rose:

Blushit i iku torta nga goja :slight_smile:


#101

Shkurt muhabeti Amerika dhe Lu -ja ja futen Likes, Qeveria e Ardheshme PS -PD .
A ka noj LSI -st ktu ne peshk me se nuk debatojme dot me kta te kuqt se i kemi ne koalicion , koalicion me te Lebetitmin …pu…pu…pu…


#102

Jo mer Delta, Edvini ta ka thon qe ne zgjedhje do futem e do futeni edhe ju Shqupistat,
Erdhi zoti Yee e ju tha…keni afat deri ne 12 sahati …te pranoni planin e Evropit, plan amerikon ska se pertojme e sdmu me u morr me ju…e mos na cani trapin per zgjedhje te lira…marsh ne zgjedhje se ket kod zgjedhor tuajin e keni o Shkurdhata, vet e keni pjelle.
E thjesht …nuk shef ai qe nuk do me pa…


#103

Kam qe ne mengjes qe vras mendjen, cfare do hane delet mavi keto kohe, se kane 6 muaj qe hane vetem vetting…:stuck_out_tongue_winking_eye:

Pas Metës, edhe Mediu shkon në zyrën e Berishës


#104

Do lexojme Nikoll Lesin e Artan Fugen si Tina o Kaposh:joy::joy:


#105

Panorama ka mësuar gjithashtu se Meta dhe Berisha nuk kane qene vetem ne takim. I pranishem ka qene edhe botuesi i gazetës 55, Fahri Balliu tashme simpatizant i LSI :joy:


#106

S’do i thoj me Lulthimi po Gjiganti Lulzim.