Rama dhe Basha bien dakord 100%


#107

Ka vdek Chris Cornelli o Çeço komunisti :frowning2:


#108

shit por s’ ka dhjete germa


#109

Sa e kalbet kjo Rilindja , as 4 vjet nuk rezistun , une qe nje dite do vdes e dij por qe ne Qeverine Rilindase te nje milion shuplakave zv Kryeministrin dhe gjysmen e Qeverise ta kete Partia Demokratike kete nuk e dija .
E mer Sali Berisha Doktor e dinim qe ishe por Arkitekt i te ardhmes ? kte sna e kishte marre mendja qe te ishe.


#110

Kjo tregon deshperim Kapo… Meta e Fahri Balliu tek Quni i Sheqeres…vendimet merren elsewhere… tani ene po e prishi marreveshjen Balliu i ZP dhe Mjeku i Hysniut… Mehdirat me Dukat d ofuten ne zgjedhje pa Pedin… dhe Ameriqia zgjedhjet i pranon ene vetem me Baca Blushin si opozite…ja kshu
Them qe Quni i Sheqeres do ju thote se boll e katandisa PeDin sa Partia e Comve per ju te LSI…secili te veten… apo ti thu qe Likja e Salia jane Gay Lovers ???


#111

dor me nji qi do ket lexu librin


#112

…edhe me cfare thua ti,me nje cader boshe(qe hudhte foto qoka Rama ne FB) dhe muzike popullore jo te zgjedhur mire (sipas shijes se palloshit) :smile:


#113

Po me Niko Peleshin cpaten xhanem…gjithe ai uragan popullor per Peleshin e shkrete??? Eh ku e katandisi Quni Sheqeres partine e pare opozitare ne shqypnie… pale duhet me i dhon Sqarime edhe Likes me Fahri Balliun se cfare diskutohet per fatet e vatanit… si i her e i kohe ne Informacion Politik per shtresat ne nevoje…Ymer Ymer


#114

E pash o Fiqo e pash e fillova tu nigju soundgarden e audioslave.
Me lej te te pershnes ty, fansin e Stalinistit te funit ne Shqiperi me:

  1. "Times are gone for honest men"
    https://www.youtube.com/watch?v=3mbBbFH9fAg

Dhe qoftexhinjte e cadres qe priten kot tre muj me:
2)"Like a stone
I’ll wait for you there
Alone"

RIP CC!


#115

Po qe qenka yll kjo “java News” ??


#116

#117

Meta: Berisha eshte Dobesia Ime…dhe ne cdo kohe jam i gatshem ta ndjej kete kenaqesi…
I di Liria me MOniken keto Thagma: :lollipop:


#118

Gojet e keqija thone se tani Likja nuk do mo me u bo president !! :joy:

hajde loje hajde


#119

#121

po mire, ja te bejme nje analize te thjeshte te situates:

  1. Basha fitoi pike ne PD, si “lideri i se ardhmes” qe ja futi rames kemben e majte me numer 47 ne nje kepuce me numer 42. (ne fillim donte t’ja fuste te dyja kembet ne nje kepuce)
  2. Rama fitoi pike me “sorrosianet” , si “lideri i ballkanit” qe e shpetoi ballkanin nga rremujat.

Po populli atje ca fitoi?

  1. pa kete marreveshje, do i vidhte vetem PS-ja me LSI-ne, me kete marreveshje, do i vjedhin PS - ja me PD-ne.
  2. pa kete marreveshje do votonin ne kohen kur celnin qershiat, me kete marreveshje do votojne ne pisk te vapes.

Mejtimi im permbylles:

Rama, Basha & co, 1, populli i varfer, tollumbin.

(LSI ra nga kategoria, por fitoi presidentin e FIFAs)

Te vetmit qe fituan dhe nuk humben asgje, jane Kapo me Zeqon ne Amerike qe shtyne kohen ketu tek peshku dhe Maksi qe beri pak pushim nga berja e vjershave ne Angli. (i lebetitmi nuk quhet, se ai eshte ambasadori i palloshit ne Ju e se vei)


#122

Mediu flet pas takimit me Berishën/ Arsyetim shumë i fortë nëse do të ndryshohet data 16 korrik :sunglasses:


#123

Mire e mir, Kaposh…po pyet Mehdiun a u diskutu per ndonje amnisiti politikanesh ato 3 ore…koke me koke, per Mehdiun e Liken a u tha Gjo, apo u moren me Zenin e Giten e kalamojte e Psistave vetem…


#124

po si mer ja hoqi drogen nga duret pupupupu, po ku bojn dot pa drogen keto moreeee


#125

Gojet e liga thone qe zgjedhjet do te behen me date 25 qershor, pra vetem pas 1 jave. Nderkohe fitorja me e madhe u arrit: ajo e votimit te ligjeve organike te reformes ne drejtesi. Te tjerat jane cingerima apo therime buke per te ushqyer zogjte e lulit te vocer.


Ilir Meta bëhet President
#126

“endrra ime” :joy:

Frëngu keta i quan “mauvais perdant” (bad loser) :joy:


#127

:joy: Me siguri milionat e shumte do te dalin nga kuotat e antareve te cdo partie.