Rama dhe Basha bien dakord 100%

Ka vdek Chris Cornelli o Çeço komunisti :frowning2:

shit por s’ ka dhjete germa

Sa e kalbet kjo Rilindja , as 4 vjet nuk rezistun , une qe nje dite do vdes e dij por qe ne Qeverine Rilindase te nje milion shuplakave zv Kryeministrin dhe gjysmen e Qeverise ta kete Partia Demokratike kete nuk e dija .
E mer Sali Berisha Doktor e dinim qe ishe por Arkitekt i te ardhmes ? kte sna e kishte marre mendja qe te ishe.

Kjo tregon deshperim Kapo… Meta e Fahri Balliu tek Quni i Sheqeres…vendimet merren elsewhere… tani ene po e prishi marreveshjen Balliu i ZP dhe Mjeku i Hysniut… Mehdirat me Dukat d ofuten ne zgjedhje pa Pedin… dhe Ameriqia zgjedhjet i pranon ene vetem me Baca Blushin si opozite…ja kshu
Them qe Quni i Sheqeres do ju thote se boll e katandisa PeDin sa Partia e Comve per ju te LSI…secili te veten… apo ti thu qe Likja e Salia jane Gay Lovers ???

dor me nji qi do ket lexu librin

…edhe me cfare thua ti,me nje cader boshe(qe hudhte foto qoka Rama ne FB) dhe muzike popullore jo te zgjedhur mire (sipas shijes se palloshit) :smile:

Po me Niko Peleshin cpaten xhanem…gjithe ai uragan popullor per Peleshin e shkrete??? Eh ku e katandisi Quni Sheqeres partine e pare opozitare ne shqypnie… pale duhet me i dhon Sqarime edhe Likes me Fahri Balliun se cfare diskutohet per fatet e vatanit… si i her e i kohe ne Informacion Politik per shtresat ne nevoje…Ymer Ymer

E pash o Fiqo e pash e fillova tu nigju soundgarden e audioslave.
Me lej te te pershnes ty, fansin e Stalinistit te funit ne Shqiperi me:

1. "Times are gone for honest men"
    https://www.youtube.com/watch?v=3mbBbFH9fAg

Dhe qoftexhinjte e cadres qe priten kot tre muj me:
2)"Like a stone
I’ll wait for you there
Alone"

RIP CC!

Po qe qenka yll kjo “java News” ??

Meta: Berisha eshte Dobesia Ime…dhe ne cdo kohe jam i gatshem ta ndjej kete kenaqesi…
I di Liria me MOniken keto Thagma: :lollipop:

Gojet e keqija thone se tani Likja nuk do mo me u bo president !! :joy:

hajde loje hajde

po mire, ja te bejme nje analize te thjeshte te situates:

1. Basha fitoi pike ne PD, si “lideri i se ardhmes” qe ja futi rames kemben e majte me numer 47 ne nje kepuce me numer 42. (ne fillim donte t’ja fuste te dyja kembet ne nje kepuce)
  2. Rama fitoi pike me “sorrosianet” , si “lideri i ballkanit” qe e shpetoi ballkanin nga rremujat.

Po populli atje ca fitoi?

1. pa kete marreveshje, do i vidhte vetem PS-ja me LSI-ne, me kete marreveshje, do i vjedhin PS - ja me PD-ne.
  2. pa kete marreveshje do votonin ne kohen kur celnin qershiat, me kete marreveshje do votojne ne pisk te vapes.

Mejtimi im permbylles:

Rama, Basha & co, 1, populli i varfer, tollumbin.

(LSI ra nga kategoria, por fitoi presidentin e FIFAs)

Te vetmit qe fituan dhe nuk humben asgje, jane Kapo me Zeqon ne Amerike qe shtyne kohen ketu tek peshku dhe Maksi qe beri pak pushim nga berja e vjershave ne Angli. (i lebetitmi nuk quhet, se ai eshte ambasadori i palloshit ne Ju e se vei)

Mediu flet pas takimit me Berishën/ Arsyetim shumë i fortë nëse do të ndryshohet data 16 korrik :sunglasses:

Mire e mir, Kaposh…po pyet Mehdiun a u diskutu per ndonje amnisiti politikanesh ato 3 ore…koke me koke, per Mehdiun e Liken a u tha Gjo, apo u moren me Zenin e Giten e kalamojte e Psistave vetem…

po si mer ja hoqi drogen nga duret pupupupu, po ku bojn dot pa drogen keto moreeee

Gojet e liga thone qe zgjedhjet do te behen me date 25 qershor, pra vetem pas 1 jave. Nderkohe fitorja me e madhe u arrit: ajo e votimit te ligjeve organike te reformes ne drejtesi. Te tjerat jane cingerima apo therime buke per te ushqyer zogjte e lulit te vocer.

Ilir Meta bëhet President

“endrra ime” :joy:

Frëngu keta i quan “mauvais perdant” (bad loser) :joy:

:joy: Me siguri milionat e shumte do te dalin nga kuotat e antareve te cdo partie.