Rama dhe Basha bien dakord 100%


#168

Kjo ka mundesi, sepse cdokush ka nje cmim, por ndryshe nga ministrat socialiste qe Rama i ka pa para.


#169

Sipas kesaj marreveshjeje, nese kultivuesit e hashashit ndikojne rezultatin, e ndikojne ne favor te PD.
Nese shteti shqiptar manipulon zgjedhjet, i manipulon ne favor te PD.
PS nuk ka as policine, as mesuesit, as mjeket, as bujqit, as KQZ. Te gjithe keta i komandon PD.


#170

kjo do te thote qe partia socialiste nuk mund ME t’i manipuloje zgjedhjet. i ka mundesite shume me te reduktuara se me pare. por kjo s’do te thote qe s’mund t’i fitoje ato. kjo varet nga votuesit. por te pakten shpresoj qe vota ime mos perdoret siç eshte perdorur te gjitha keto vitet e demokracise edhe pse une s’jetoj fare atje prej kohesh.


#171

Të gjithë fundërrinat, Saliu, Edi, Meta dhe Luli bënë marrëveshjen që të shpëtonin njëri-tjetri. Po nuk erdhi dita që të gjithë këta, së bashku me listat përkatëse që prodhojnë, të përkunden ne trekëmbësh, vështirë se do ketë ndonjë rreze shprese për Shqipërinë e kombin shqiptar.


#172

te kane vjedh groshet ne tenxhere ty, qe kerkon t’i varresh ?


#173

Shtroj pyetjen shoke anti-komuniste…cu be me ato 20 pikat e atyre “lopcarve” evropiane? Apo i ka kapitalizmi keto…:v: ? Mos me beni te qesh…:v:


#174

. ORGANET E PAVARURA

  1. Kryetari i KQZ, propozim i opozitës
  2. Avokati i Popullit, propozim i opozitës.

#175

U bene 20+ pika…


#176

Zbardhet marrëveshja e arritur mes Ramës dhe Bashës.

Nga marrëveshja e zbardhur nga PD, thuhet se do ketë një zv.kryeministër dhe 6 ministra teknikë, ndërkohë që zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor.

QEVERIA

Zv.kryeministër, teknik

Ministri i Brendshëm, teknik

Ministri i Arsimit, teknik

Ministri i Shëndetësisë, teknik

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, teknik

Ministri i Financave, teknik

Ministri i Drejtësisë, teknik

Drejtori i OSHEE

Drejtori i Përgjithshëm i Aluiznit

Drejtori i Përgjithshëm i Hipotekave

Drejtori i pergjithshem i Burgjeve

Drejtori i pergjithshem i Agjensisë së Zhvillimit Bujqësor e Rural

Kandidaturat e mësipërme do të jenë propozim i opozitës.


#177

Shok,mos beni sikur nuk kuptoni! Nuk ka patur asnje pakete me 20 pika te vendosur ne tavolinen e Rames, e as pritje te nje pergjigje prej tij ! Mos me beni te qesh…:v:


#178

dy gjera nxjerr une si konkluzion timin nga gjithe kjo loje zgjedhore :

  1. Shqiperia ka reputacionin e nje vendi mafiozesh ne bote (per UE dhe USA)
  2. Edi Rama nuk e ka me mbeshtetjen e amerikaneve.

#179

Arb, dhimbjen ne force vella.


#180

Mero Baze e thoshte,nuk e shpika une.
Edhe listen e mesiperme sa e nxorri gazeta e Bazes…


#181

Kjo e dyta eshte e sigurte.


#182

Shoke Qendrestare, qendrimi i Kominternit i sheh gjonat ndryshe…Shihet si Tradheti e Bashes ndaj Cadres dhe Deshtim… Sulmi filloji nga keshilltaret si fillim, Artan Fuga me Nikoll Lesin, Nipcja i Hysniut e Lubonja… e quajne KROKODILI 2.0, nejse sic ua kam thone te gjithe fituan veq analisteve…Se kush eshte njoni qe ka informacione ma te permrenshme…le te me zhgenjeje

25 Qershori data e zgjedhjeve e jo 3 Shtatori…e Quditshme eshte largimi i Ministrit te LSI te drejtesise Vasili qe nuk e kerkoji njeri:wink::wink:


#183

dhe e para, se ndryshe nuk do te nderhynin hiç. dinakeria e PD ishte qe luajti mbi kete reputacion mafiozesh.


#184

Shok,gjithmon ! Dhimbjen ne force e grusht bashkuar ! Me vjen mire qe nuk e keni haruar! Shpejt do ti dal boja edhe asaj “kurves” se BE-se e atij “kinezit” amerikan, e po shpejt do te fillojne epitete te ketij lloji nga ju edhe per kete anglisht-folesin ne krye te PD-se! Jam kurioz te shoh keta ministrat teknik ne detyre per 30 dite …urime :v: !!


#185

tani PD-se i mbetet vetem te luaje karten e humbjes se kredibilitetit te Rames tek amerikanet. dmth tu beje te ditur zgjedhesve shqiptare, qe po t’ja japin voten PS, ata do t’i kene kater vjet te humbura kot, sepse Rama (dhe qeveria e tij e ardhshme) nuk do te perkrahet fare nga amerikanet. shtepia e bardhe ja ka vene vizen Rames.


#186

Per dike qe flet keq per Bazen tere kohen dhe thua “mos i besoni Mero Bazes” duket qe e lexon me shume se rregullisht gazeten e tij. Apo ndjek thenjen e popullit: Mikun mbaje afer por armikun dhe me afer?


#187

llogjike te pakuptimte perdor. kundershtaret lexohen te paret, anej mbahen syte, kur je ne llogore. se anej te vijne plumbat.