Rama kërkon mbështetje tek shqiptarët e suksesshëm


#61

Sa legen qe eshte. Ngeli duke tall trapin me cunat e PD-se.


#62

Kush çeço , Palloshi, na sillni noi link te shohim edhe neve.


#63

Kete e di shume mire une Pjero :wink:


#64

http://www.lapsi.al/lajme/2017/07/06/raporti-i-dash-shqip-ria-vendi-m-i-keq-p-r-t-investuar-pas-kosov-s
Ja ku e katandisi Rilindja kete vend.


#65

Prandaj eshte e rendesishme Brado, qe PD te fitoje pike, te dali me tezen qe te ndryshoje kodin zgjedhor per ta bere sa me te ndershem, fleksibel dhe ne interes edhe te partive te vogla. Vetem keshtu fiton pike, dhe kjo pune duhet te fillohet qysh kete vit.


#66

Ligji elektoral ua ndalon partive te vogla te marrin 400 000 vota ne zgjedhje?

Partite e vogla i mori ne qafe ky ligji tjeter, qe thote: Kur merr pak vota, nuk behesh deputet. NN


#67

Pikerisht machitewa, ai ligji i morri ne qafe partite e vogla. Po te ishte rregulluar ligji ne menyre te ndershme e te paster, sot ne parlament do ishin edhe Ben Blushi edhe Gjergj Bojaxhiu.


#68

Kush i gjen 3-4 pjeset me pikante te pjeses se tregimit qe kam sjell me siper, ka nje shishe vere te vjeter.


#69

o pjer, ti me duket se ja fut kot qe je qejfli verash.
e them kete se si shume doreleshuar je me verat e vjetra. nuk e di nese ja u di vleren.


#70

Nese partite e vogla nuk kane bythe te marrin 10-15 mije vota,ne te semes te shkojne pasi nuk kemi nevoje per shushunja.

Po pres justifikimin e Bamke Topit per paraqitjen skandaloze te FRD me 0.32%…
Me siguri do te fajesoje PD-ne​:grinning::grinning::grinning:


#71

ik ore plehre mjaft leshove bajga ngado qe shkon


#72

Po kam plot, nuk vuaj nga vererat, e rendesishme eshte te gjinden pjeset pikante te asaj qe kam sjell une. Ti i gjen dot, ta marresh ti veren e vjeter, mbi 15 vjeçare.


#73

vetem 15 vjet? :slight_smile:

sa e shet nje shishe?


#74

Nuk shes, i pij vete. Ti vete ku rri. Po te ishe ketu afer, do ta jepja nje shishe pa detyrime. Perpiqu te gjesh pjeset pikante, lexoje, siper.


#75

Je bere si Edi Rama Pjer, premton te njejten gje sa here qe shkruan ndonje tregim dhe pastaj i ben bisht premtimit.E ke thene nja 3 here kete te veres dhe s’i ke dhene vere askujt me sa kam pare une.


#76

Nuk eshte se nuk qendrojne ato qe thuhen ne raport brad, por s’mund te thuash qe “e katandisi Rilindja” vendin ne kete derexhe, jane huqe qe nuk vdesin kollaj. Pa veshur syze partiake, I njejti raport thote qe ne indeksin e TI(Transparency International) Shqiperia renditet ne vendin e 83-te si nje nga vendet me te korruptuara ne Evrope, por krahasuar me 2013 qe ishte ne vendin e 116 dhe 2014 kur ishte ne vendin e 106, kjo tregon progres. Lexo edhe paragrafin e parafundit te lajmit qe solle. Si gjithmone me hap breshke.


#77

Duhet te vish ketu te marresh veren, dhe po te vish ke ekstra vere. Lexoje ate pjesezen e tregimit siper dhe gjej pjeset me pikante, jane pjese qe tregon gjendjen e shtetit tone shqiptar.


#78

Nah, s’me ke mua per keto pune, une e bej vete veren cdo vit, s’me genjen dot me nje shishe. Erdha ne Belgjike para 3 javesh, po vetem ne Bruksel dhe Bruzh shkova. Ajo lagjia Molenbek ne Bruksel o nene, o nene.


#79

Akoma s’e mesove stilin e Pjerit? Ai gjithmone premton shishe te vjetra per te rritur lexueshmerine dhe nr e komenteve te artikujve te tij por s’i jep ndonjehere se asnje s’jeton afer tij. Vetem kur i con ndonje shishe graves ndonjehere ne te rralle ne Shqiperi.


#80

po e di, si nuk e di. e njoh pjerin une. kam vite ketu ne peshk :wink:

edhe une s’e kisha seriozisht se do bleja vere nga Antwerpi. ka plot ketu ne Londer. :slight_smile:

Pjeri eshte mire per light entertainment. E dhjeu muhabetin para nja dy vitesh me ato bythet e kamarieres, po s’ka gje. ja falim.