Rama kërkon mbështetje tek shqiptarët e suksesshëm


#101

E si mund te merzitem une kur ofendohem nga nje koke si ti o shkabe? Te fala Maqo Lakrorit. lol pz ncnc ISNCK


#102

Nuk merzitesh ti o gjembi, ti thjesht merzit te tjeret sepse kur te tjeret te flasin per ceshtjen A dhe B, ti i pergjigjesh per ceshtjen C dhe D, sepse aq ke. Une te them qe militantet e PS e nderrojne liderin historik, sic nderruan Nanon, ti vjen e permend 2009-en kur s’kishte asnje lider historik. Nuk eshte faji yt. Aq ke. Aq ben. Faj kam une qe te shkruaj duke ta njohur kapacitetin.


#103

eh p…te s’emes. kur ben dhe shkaba si i zgjuar dhe superior. lol. nzkzt rpsq LOL pst…klm cqt


#104

Ej, se po mer merzit ca si shume me trollizmin tend karakteristik. Me tregon ti mua kercimin ne dege, qe ti je nje nga specialistet per ate gje. Kur une merresha me politike ti ishe shkendije ne syrin e tyt eti.

Ku e pe fjalen “historik” ne kete qe shkruajte? Dhe cfare rendesie ka nese eshte historik apo futuristik? Me perdridhesh si - si ishte fjala - punonjese seksi, me lloj-lloj justifikimesh. Jo po nuk humbi, jo po kutite, jo po s’quhet humbje se s’ishte ne pushtet. Vazhdo te genjesh veten qe Rama eshte ndryshe nga Berisha po mos na harxho kohen ne te tjereve. Ti ik te Anabela, une po iki te laj pjatat.


#105

Tani ne mbrojtje te shkabes per te qene korrekt ai tha:

nuk tha … nese humbet zgjedhjet :slight_smile:


#106

Cfare quhet “gabim?” Kujtova se ishte ne statutus te Partise qe kryetari jepte doreheqjen nese nuk fitonin. Prandaj u be gjithe ajo lufte per kutite atehere. Por shkaba kujton se s’mbajme mend. Ku eshte xhibi kur kemi nevoje per te thuaj, se ai ishte specialist i kutive.


#107

Lene aman mos e ndill ate bicim se eshte shume i barazlarguar, eshte ne mes fare, me saktesi atomike. Me thene te drejten une nuk i di statutet e partive, dhe humbjen ne 2009 personalisht nuk e quaj gabim specifikisht te Rames.


#108

Ore lerini keto gricjet kot se koti, por mirruni me temen, a eshte e vertete kjo qe na sollen adminet, a eshte e vertete se Palloshi kerkon me gjithmen specialista, se une e testova sot por asnje pergjigje, gje qe do te thote se qenka mashtrim.

" … Te nderuar, lexova ne nje nga forumet e diaspores, mesazhin e kryeministrit, ftesen e tij ndaj njerzeve qe duan ta ndihmojne vendin e tyre. Une kam vite qe perpiqem te ndihmoj vendin tim, por kam hasur gjithnje ne mure, e per kete shkak desha te pyes; a eshte e vertete ky lajm, kjo lidhje, e nese po, me ktheni nje pergjigje…"

mirpo gjer me tani, asnje pergjigje nga siti qe na sollen ketu, ne emer te kryeministrit. Ndonjeri mund ta provoje dhe vete tu shkruaj atyre.


#109

Xhibit, gjembo, une nuk ia fal qe na la vetem. Pikerisht kur ai duhet, ai mungon. Nuk ia fal kete mungese.


#110

Testi ndaj kryeministrise; shqiperiaqeduam@kryeministria.al

" … Te nderuar, lexova ne nje nga forumet e diaspores, mesazhin e kryeministrit, ftesen e tij ndaj njerzeve qe duan ta ndihmojne vendin e tyre. Une kam vite qe perpiqem te ndihmoj vendin tim, por kam hasur gjithnje ne mure, e per kete shkak desha te pyes; a eshte e vertete ky lajm, kjo lidhje, e nese po, me ktheni nje pergjigje…"

por asnje pergjigje .


#111

Eshte radhe e gjate Pjer, duan te gjithe te ndihmojne. Do presesh nje cike.


#112

prandaj nuk behet muhabet me ty o gjembi sepse ti nuk kupton asnje fjale. Duhet qe cdo fjale te ta shtjellosh. Duhet ta nisesh nga abetarja me ty perndryshe iken kot me kot. Cdo debat me ty perfundon ne deshifrime fjalesh qe i dine dhe i kuptojne te gjithe, pervec teje. Cdo here pa perjashtim. Cuditem se pse u hyn gjerave qe dukshem nuk i nxe dot.


#113

Minimalisht mund ta shfrytezonin ndihmen tuaj me kombtaren e futbollit pasi kam degjuar ke qene edhe trajner i suksesshem ne Belgjike, ne mos gaboj.


#114

2 pyetje kam une per ty:

  1. Po te ishin hapur kutite dhe te ishin gjetur topa me mut brenda, a do e bente kjo Ramen automatikisht fitues, qekurse muti duhet te ishte i tij, sepse ai kembengulte per tu hapur kutite.
  2. A nuk e dha Berisha doreheqjen tashme? Mesa mbaj mend une shqiptaret e vrare ishin me preteksin e korrupsionit te Ilir Metes, te njejtit person qe Rama ju lut per ta bere bashkeqeverises, megjithese per shkak te tij Rama organizoi protesta, per te cilat ai paraprakisht parashikoi te vdekur.

#115

T’i kishte hapur pra, pse nuk i hapi? Per Bashkine e Tiranes i hapi menjehere.
Berisha dha doreheqjen po aq sa c’e dha putin kur vuri medvedevin. Ne parlament flet vetem Berisha.
Basha takohej me ramen per negociata, takohej me donald Lune apo ata te BE-se, e para se te jepte deklarate per shtyp shkonte te zyra e Berishes. Basha vetem leh. Kafshimet i ka Berisha dhe mafia ndertime/lazarat qe e mbeshtet me 100% vota.


#116

Ka shume argumente juridike dhe llogjike qe pse nuk duhet ti hapte. Por kjo pak rendesi ka. Rendesi ka qe dhe ne PD egziston nje grup, qe kerkon pushtet vetem per interesa personale dhe nje pjese e shqiptareve nuk dine nga ti kthejne syte per me shume shprese. Une nuk kam nje formule per zgjidhje, por ajo qe duhet zgjidhur menjehere, eshte largimi nga pushteti i perbindeshit Rama. Eshte nje rrezik kombetar, eshte egoist arrogant dhe destruktiv, pa program tani se fundmi dhe i lodhur, per te zgjidhur problemet e medha qe kaptuan vendin, gjate mandatit te tij te pare. Nuk jam kunder idese, qe ps-ja te vazhdoje te qeverise, sepse formalisht i ka fituar zgjedhjet, pavaresisht se ato mund te kontestohet per blerje vote. Kontestimet jane te padobishme, prandaj duhet pare perpara.


#117

Paska shku Saje Qorri me rregullu bujqesine e Ndroqit :joy: A popull loqe qe u plake e su poqe .


#118

Te gjithe i takoi z.Trump.
Vetem S1KQ-ne e la thate :frowning:


#119

Zograf forco ligjin dhe zbatoje .beje minimum 20 vjet hapsane pa Te drejte falje perzyrtaret qe shfrytezojne postin shteteror .dhe do shikoc se mehmuret e tu do tua kalojne dhe gjermaneve per nga korrektesa e ndercmeria professionale .


#120

Po lat nam o Maks! Para 3 javesh numuronit ministrite e fituara nji nga nji … hoqet njerez nga puna … e gjith kjo per zgjedhje te ndershme. Tani doni kontestim. Po ku kishte nevoje PS kete rradhe te vidhte votat tuaja mor aman. A merr vesh nga matematika o Maks. Shifi edhe njehere rezultatet.
Perbindshi Rama kismet do largohet pas 4 vjetesh. Per popullin tone punet behen ngadale edhe me zor shume, historikisht. Psh na u deshen 45 vjet per te heq ate te madhin fare, pastaj 20 e ca per te heq ate kelyshin e serbis, idhullin tat Berishovic, nja 10 vjet per te heq Ramen e keshtu me rradhe.