Rama kërkon mbështetje tek shqiptarët e suksesshëm


#121

Dite e dyte, dhe asnje pergjigje nga siti qe na sollen ketu. O admin, ju mbaheni dhe si te zgjuar, Hodhi nje budalla nje gur ne lume, dhe vu ne e besuam. Po ju nuk e verifikuat kete gur, kete fakt.
A ka njeri tjeter ta verifikoje kete gje, t’ju shkruaj atyre.


#122

Brado, kush eshte ky Saje Qorri ?


#123

Big loss for S1KTPRLMNO-n qe s’paska shake-ur hands me tra(m)pin


#124

Pjer - me ate lloj emaili qe ke derguar as ka per te te begenis njeri. Shkruaj dicka me konkrete qe te te jape xhuvap shtatmadhnia.


#125

Pa provoje dhe ti nje here


#126

Po une s’kam kredencialet tuaja o mjeshter. Por megjithate e di qe ndoshta duhet te shkruash nje email me te detajuar … kush je, listo gjitha arritjet e tua dhe konkretisht me c’fare do ndihmosh. Para se ta nisesh postoje edhe njehere ketu ne blog, ta shohim edhe ne.


#127

Nese vertete kerkon te beje dicka, duhet te spostoje familjaret e ish pushtetareve, ish zv ministrave, asnje neper institucione, pd-lsi-ps, nomenklatures se re e te vjeter qe i kane pire palcen ketij vendi, por kryesisht te Lsi qe mbajne kampion per nepotizem.
Drejtoret, te rinj e te vjeter, levizje qe te gjithe, pjesen me te madhe, jane te gjithe per vetting deri ne kusherinj e dhendure, kane pasuri marramendese nuk dine cfare te bejne parate, kane prona gjithandej neper vend.
Mjafton te shohesh rezidencat e tyre lukzoze, ne cfare shkollash i cojne femijet e tyre, per te kuptuar qe kete vend e ka marre lumi i ndarjes klasore.
Tatime e dogana, spastrim total, site. Institucionet me status te vecante gjithashtu. Inspektoriatet gjithashtu, te gjitha komisionet, te korruptuara. rritja e takses progresive per rrogat e larta.
Po nuk i beri keto kot sa gafurret, por sigurisht qe nuk ka kellqe se nje pjese e pushtetit te rames buron nga mbeshtetja e oligarkeve ne tregti e ndertim.


#128

Mjeshtri as e ka marre vesh qe eshte hapur bursa e pare. Apo eshte e dyta?


#129

Provoje te lutem provoje, dhe shife seç do krresh nga Palloshi e tarafi i tij, vetem provoje.


#130

and then they lived happily ever after


(no pun intended)


#131

Flm per informacionin gjembo, kam qene i zene me pune te tjera me Brukselin, dhe kam qene jashte orbites se Shqiperise, po te perjashtojme ate lajmin-bombe qe na sollen adminet mbi oferten e Palloshit, gje qe fatkeqesisht qelloi nje fiasko per te gjithe.


#132

Pse qelloi fiasko Pjero, ngaqe s’te kthyen pergjigje ty brenda sekondes?

Cudi s’e paske pare @Kthupi atje ne Bruksel ne ndonje nga takimet me pecogroset.


#133

Po une sikur shkrova qe nuk duhen kontestuar se eshte e padobishme, ti me shkruan pse doni ti kontestoni. Votat ishin ujdisur shume muaj perpara zgjedhjeve dhe kete e dinte dhe L. Basha, por dicka po luhet nen rrogoz, se dhe Rama s’duket shume entuziast. Ka filluar dhe kerkon ide nga emigrantet, se e di mire qe atyre sja u ve dot qylafin.


#134

Gjysem ore, dhe asnje pergjigje apo koment, mjerim i madh tek Peshku.


#135

Kontrollo ate dosjen Spam ne email Pjer se mos te ka vajtur pergjigja atje. Ose mbase s’kane drita dhe jane kompjuterat fikur se eshte muhabeti keq me energjine thone.


#136

Ngaqe une s’kisha takime me pecogroset, nuk qarkullojme ne te njejtat rrethe shoqerore prandaj.


#137

Po t’i kishe derguar Pjerit nje shishe me vere te vjeter bullgare do te kishe shansin te takohesh me pecogrose e te mos mbeteshe dhe ti ne fatin tend.


#138

#139

rrofsh :heart_eyes::heart_eyes:


#140

MONITOR
" , Prandaj fushata e këtyre zgjedhjeve nuk kishte përmbajtje, por vetëm fasadë, sepse teksa iu kërkonin votën shqiptarëve, liderët nuk mendonin fatin e Shqipërisë katër vitet e ardhshme, por fatin e tyre politik.
Për këto arsye mendojmë se zgjedhjet e kësaj here, nuk ishin për qeverisje, por për të gjetur prijësit, duke menduar keq se prej tyre vijnë të mirat. Por princër nuk ka në republikë, por vetëm në principatat, që ndërtohen nga ‘uni’ dhe ofiqet e familjes e që më të rëndësishme ka emblemat e flamujt. Ndaj nuk është ende vonë të reflektojmë për ato që kërkojmë dhe të mos harrojmë se rruga jonë e përbashkët kalon përmes aspiratës për të qenë pjesë e familjes europiane.,"