Seanca e Reformës në Drejtësi

Sonte në Kuvendin e Shqipërisë do të shkarkohen gjashtë ministra e ngarkohen 6 të tjerë, bashkë me zv kryeministrin dhe vendet e tjera që mazhoranca i liroi Opozitës në prag të zgjedhjeve, por kjo nuk është më e rëndësishmja e asaj që do të ndodhë në atë sallë. Refroma në Drejtësi do të vijojë sot rrugën e ndërprerë tre muaj më parë. Me votat e Opozitës dhe konsensus të plotë edhe pse të imponuar, do të krijohen sot komisionet e përzgjedhjes së atyre që do të kryejnë vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Fill pas votimit të sotëm për komisionet, këto do nisin nga puna për përzgjedhjen e vettuesve. Do të ketë një tjetër seancë të jashtëzakoshme për miratimin e këtyre personave, e cila do bjerë gjatë fushatës elektorale.

Korrupsion Te zune nga grika
Deputetet goje argjende e zemer cika
I mbushe breket nga frika
Poplli😄

Kemi vu ujqin me rujt kotecin. Do ja lene fajin maces per cdo dem te bere deri tani

korrupsion, ç’te tha koka
qe u solle nder kto toka

korrupsion, pjelle qelepiri,
nuk te fal Like Floriri!

1 Like

kush o macja e kush ujku per ne qe si kuptojme keto metaforat fshatare

Ky lajm, kam pershtypjen, se ndikon emocionalisht tek 25% e popullates, tek militantet.
Ndikon tek 25% e popullates, por jo emocionalisht, thjesht si lajm, si diskutim me llogjik te ftohte.
Nuk ndikon tek 50% e popullates, nga ku 25% nuk ndjejne asigjo, dhe 25% as nuk i ndigjojne dhe nuk e kane mendjen tek keto ngjarje.
(Kuptohet, shifrat jane plus-minus)

kete lajm e kishin te gjitha mediat ketej, me ca perjashtime te vogla.

e bere corbe o pjero, me keto njezeteepeseperqindshat.

pese kamiona dhe shtate bataliona. futi edhe nja kater qofte, kuptohet, plus - minus, dhe ashtu te pakten e fusim ne Google Translate dhe e perkthejme.

p.s.: se ca i hedh asaj veres ti, por nuk na tregon ne. E mban sekret.

:grinning: sot ia futa me birre, se ishte temratura 25 grade, vape :grin:
Ne e kemi lluksin te pijme e te diskutojme per keto ngjarje, per kete ndryshim qeverie, mbledhje parlamenti, por per 50% e popullates aty, as qe duan t’ia dijne, jo per gjo por jane te zene me buken e gojes, siç jane te zene politikanet me ndarjen e tortes.

Pershendes Bradin qe deri dje thoshte qe Vettingun do ta kaloj zoti Berisha. This is a miracle of freedom.

Jo vetem dje , por edhe sot e theksoj qe Vetingu u kalua se desh Profesor Doctor Sali Berisha.

Mos i shtrembero faktet se thoje do ta votoj qeveria e re kur ta fitoj PD zgjedhjet.

PD kercenoi me destabilizim e te mos hynte ne zgjedhje vetem qe te mos kalonte vettingu.
E pa qe po te mos hynte ne zgjedhje nuk eshte se ia pordhi njeri, i dolen kunder gjithe ambasadat, dhe u detyruan te kthehen si legena e te kerkojne ate qe kishin refuzuar.
Rendesi ka qe u detyruan ta votojne.

Pse sot nuk e votoi Qeveria e re ? Gjysma e Qeverise e jone eshte :joy:

Jena Koalicionista mer te hongsha Locken, nuk ka e imja dhe e jotja por e JONA… a nuk eshte ma e bukur bota nKoalicion???
E kape Doktorin si i dilte nkrah Palloshit sot nFoltore kur i binin nqafe Kot???
Epike…:v:

Po pra por po me bie ne qafe Espana , jena ne koalicion o vlla , boll me . :joy:

Leni mer kta, dun me bo Lsi a ylli Manjanin…ene ne koalicion ene kritik…e pate ku perfundoji Ylli tu fol me Iriqin te portali Zenit… ska mo kritika tani vec kisses :kiss:and hugs: :hugging:

Ehhh xhelozija eshte deri ne vdekje tha aya,
Dashnia esh e pertejme.

Eh mer Fiqo, sa i mcefet paske qene… kum 3 dite qe tkerkoj, i fort ti me ate kojshiun Socialist…_shkendija apo xixa juaj buze atlantikut u repliku ne Ylber gjitheperfshires buze Adriatikut :**_**lollipop: :lollipop:
Po Kaposhit ku ti gjejme nje si ai komshiju jot…:dolls:

ta gezojme qeverine e re “shprefeja”, si te filmi bashkim i dy skuadrave shpreses dhe rrufese

1 Like